„Snowartu“ pramintas užsiėmimas sudomino filmo „Drakonas“ kūrėjus ir šie pakvietė dailininką atvykti į Jakutiją, kur vyko dalis filmavimų. Anot jų, tokio tipo piešinys labai gerai atspindi šiaurietišką filmo dvasią ir jame vaizduojamą keltų bei skandinavų mitų atspalvių turintį pasaulį. Filmui skirto piešinio sniege diametras siekė 130 metrų. Kadras su pavaizduotu sniego drakonu pateko į pirmąją filmo sceną, kurioje žiūrovai supažindinami su ritualu, skirtu ugnimi spjaudančiai pabaisai. Pamatyti įspūdingą 3D pasakojimą „Drakonas“ ir patį sniego piešinį Lietuvos kinuose bus galima jau šį savaitgalį.
Sniego piešinių techniką S. Beckas sugalvojo 2004 metais. Pradžioje tik smagiu hobiu buvęs užsiėmimas ilgainiui virto rimtesne veikla. Šiuo metu vyras keliauja po visą pasaulį sniego platybėse pėduodamas laikinus savo paveikslus. Pats S. Beckas pasakoja, kad jo veikla primena orientacijos varžybas, nes norėdamas įvertinti, kiek žingsnių reikės kiekvienam figūros elementui, jis turi nuolat sekti kompaso rodmenis.
57-erių S. Beckas yra Oksfordo universitetą baigęs inžinierius, kuris didesnę gyvenimo dalį dirbo kartografo darbą. Paprastai jo piešiniai nugula 2-3 futbolo aikščių dydžio plote, o vieno ornamento sukūrimas reikalauja daug fizinių pastangų ir užtrunka iki kelių dienų. Šiuo metu tokio tipo piešiniai tampa vis populiaresni. Atsirado ir daugiau S. Becko pasekėjų, kurie profesionaliai užsiima tokia veikla.
Video apie piešinio kūrimą:
Filmo „Drakonas“ anonsas: