Ketvirtadienio vakarą „Tamstos" klube susirinko būrys instrumentinės muzikos gerbėjų, kur savo naująjį albumą pristatė bosistas Domas Aleksa. Kartu su albumo iniciatoriumi ant scenos pasirodė filipinietis gitaristas R. Aristorenas, būgnininkas D. Rudis, klavišiniais grojo L. Janušaitis ir „spoken word" stiliumi kūrinius atliko jamaikietis Ka Boukie.

– Ar albume įrašyti tavo kūrybos kūriniai? Koks stilius jame vyrauja?

– „Beveik visi albume esantys kūriniai yra mano, pora iš jų yra mano prodiuserio Moses Oladokuno. Prodiuseris taip pat rūpinasi, kad albumas turėtų elektronikos prieskonį.

Kai su kolegomis muzikantais galvojome kaip pavadinti albumą, priėjome prie bendros išvados, kad tai nėra vien džiazo albumas. Jame telpa keletas stilių – „new jazz“ (liet. naujasis džiazas), elektronika, „spoken word“.“

– Koks „Time twister“ albumo išskirtinumas?

– „Albumas tikrai nėra liūdnas, tačiau nerasi ir standartinio „boružėlės septintaškės“ linksmumo. Pagrindinis albumo akcentas yra tai, kad didžioji dalis albume įrašytų instrumentų yra bosinė gitara. Ne visi gali tai nusakyti, nes įrašius gitaros dalis, vėliau jas kompiuterio pagalba keitėme. Šiuo metu groju su šešių stygų bosine gitara, kuri padėjo išgauti naujų ir skirtingų skambesių spalvų. Na, o kompiuteriniai efektai leidžia bosinės gitaros garsus paversti į sintezatoriaus ar net smuiko skambesį.“

– Papasakok plačiau apie šį projektą: su kokiais muzikantais dirbai?

– „Albumo įrašuose dalyvavo prodiuseris Moses Oladokun, „spoken word“ stiliaus atlikėjas Ka Boukie, gitaristas Robin Aristorenas, grojęs kartu su Chaka Khan bei Joey Calderazzo. Būgnų partijas albume igrojo mano brolis – Marijus Aleksa, bei su Jamie Cullum koncertavęs trimitininkas Fulvio Sigurta. „

– Kas laukia klausytojų ateisiančių į albumo pristatymo koncertą?

 – „Albumo pristatymo koncerte kartu su manimi, būgnų partijas atliks Darius Rudis, klavišiniais instrumentais gros – Liutauras Janušaitis, elekrine ir akustine gitara gros Robin Aristorenas, bei atlikėjas – Ka Boukie. Vakaro metu klausytojai sulauks dar kelių muzikantų, kurie taps vakaro staigmena. O muzika yra orientuota į labai plačią publiką – nenusivils nei džiazo, nei roko ar elektronikos gerbėjai.“

– Ar tai reiškia, kad galvoji apie solinę karjerą?

– „Aš visada esu atviras įdomiems ir vertingiems pasiūlymams ir tai nereiškia, kad apsiribosiu vien ties savo projektu. Bet taip, aš noriu, kad jis tęstųsi ir augtų. Jau yra besidominčių iš Amerikos, taip pat dėmesį rodo ir viena britų radijo stotis. Tačiau pirmiausia noriu susirasti vadybininkus ir pasirašyti sutartį su kokia nors užsienio įrašų kompanija.“

– Kuo labiausiai didžiuojiesi savo karjeroje?

 – „Bendradarbiavau su dauguma Lietuvos pop ir džiazo muzikos atlikėjų. Aš esu koncertavęs su New York'o džiazo dainininku Philipu Hamiltonu, Amerikos bliuzo žvaigžde Otis Taylor, atlikėju iš Tuniso Nabil Khemiru. Labiausiai didžiuojuosi susipažinęs su viena žinomiausių Amerikos bugnininkių Terri Lyne Carrington. Man tikrai buvo įdomu su jais ne tik sugroti, tačiau ir pabendrauti“.

– Kuo skiriasi darbas su Lietuvos žvaigždėmis nuo darbo su užsienio muzikantais?

– „Ganėtinau daug kas skiriasi. Pirmiausia požiūris į pasiruošimą. Daug dėmesio skiriama pasiruošimui iš anksto, tokiu būdu atsiranda įdirbis. Jokiu būdu nekritikuoju Lietuvos muzikantų, tačiau skirtumų išties nemažai...“.

– Koks yra tavo, kaip muzikanto, didžiausias siekis?

– „Vėl gi, žinai, kažkada norėjau būti pats geriausias. Norėjau greičiausiai groti ir t.t. Studijų metais tas maksimalizmas buvo gerai, veikiausiai nebūčiau, kur esu dabar. Na, o dabar aš tiesiog mėgaujuosi grojimu, kūryba, naujais muzikiniais atradimais ir bendravimu.“

Ketvirtadienio vakarą D. Aleksa su kolegomis muzikantais albumą „Time twister“ pristatys Vilniuje. Penktadienį kompanija pasirodys ir „Kaunas Jazz“ festivalyje. Bosistas sakė, kad vasarą planuoja padaryti turą po Baltijos šalis bei surengti koncertą Londone.

Daugiau koncerto akimirkų - DELFI nuotraukų galerijoje:



Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)