Nors J. Bluntas garsėja savo muzika, atlikėjo gyvenimo aprašymas yra daug įvairesnis. Atlikėjas mokėsi berniukų internatinėje mokykloje, būdamas 16 metų gavo piloto teises, studijavo aeronautiką ir sociologiją, tarnavo armijoje ir užsitarnavo kapitono laipsnį. Štai 7 mažiau žinomi faktai apie Jamesą Bluntą.

Griežia smuiku nuo ketverių

„Muzikos link mane pastūmėjo mama. Jau ketverių metų išmokau griežti smuiku, o taip pat skambinti pianinu. Tuo metu nekenčiau šių dalykų, bet dabar suprantu, jog tai geriausias dalykas, kokį išmokau ir esu mamai už tai labai dėkingas“, – prisimena J. Bluntas.

„Visada jaučiau norą muzikuoti, todėl suprantu, kad būčiau labai gailėjęsis, jei, sulaukęs šiandieninio amžiaus, negalėčiau sau pasakyti, jog nepabandžiau. Dėkoju mamai, kuri matė, kad muzika man teikia didžiulį džiaugsmą“, – pridūrė atlikėjas.

Mokėsi internatinėje mokykloje

Septynerių metų Jamesą tėvai išsiuntė į berniukų internatinę mokyklą, kur jis mokėsi dešimt metų, todėl didžiąją dalį paauglystės atlikėjas gyveno ne namie.

„Internatas turėjo labai griežtas taisykles, bet mes vis vien rasdavome, kaip jas apeiti. Kadangi gyvenau ten, kasdien su tėvais nebendravau. Tiesą sakant, daug dalykų iš to laikotarpio net nepamenu – netgi savo pirmojo bučinio“, – teigia J. Bluntas.

Studijavo aeronautiką ir sociologiją

„Nuo 1992 iki 1996 metų Bristolio universitete studijavau aeronautikos mechanikos inžineriją ir sociologiją. Pamenu, jog tuo metu rašydamas dariau be galo daug klaidų, tačiau universitete išmokau groti gitara ir parašiau dainų savo pirmajam albumui „Atgal į Bedlamą“, – portalui „Miss Malini“ pasakojo J. Bluntas.

Visgi, atlikėjas neliko be muzikinio išsilavinimo – beveik po dvidešimties metų J. Bluntas grįžo į Bristolio universitetą, kur 2016 metais jam buvo įteiktas muzikos doktorantūros garbės diplomas.

Dalinosi lova su Edu Sheeranu

Jamesas Bluntas ir vienas ryškiausių pasaulio atlikėjų Edas Sheeranas yra labai geri draugai, tačiau vieno turo metu netgi tapo kambariokais.

„Kartu su Edu rengėme bendrą turą Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurio metu dalinomės ne tik viešbučio kambariu, bet ir lova. Prisimenu, kad turėjau miegoti prie sienos, nes Edas visą naktį vaikščiojo į tualetą. Romantiškesnio turo nebūna“, – juokavo J. Bluntas.

Sulaukė penkių „Grammy“ nominacijų

2004 metų hitu „You‘re Beautiful“ išgarsėjusio Jameso Blunto muzikinė karjera nuo pat pradžių į viršų šovė tarsi raketa. Jau pirmasis atlikėjo albumas „Atgal į Bedlamą“ tapo komerciškai sėkmingiausiu dešimtmečio albumu Jungtinėje Karalystėje, pardavęs virš 11 milijonų kopijų.

Atlikėjas laimėjo du „Brits Awards“ apdovanojimus, du MTV apdovanojimus, du Ivor Novello apdovanojimus bei buvo penkiskart nominuotas prestižiniuose „Grammy“ muzikos apdovanojimuose. Šiuo metu J. Bluntas jau yra išleidęs septynis albumus.

Šešerius metus tarnavo armijoje

„Visi vyrai mano šeimoje – tėtis, senelis, dėdė, prosenelis – tarnavo armijoje, todėl aš net negalvojau, jog galima joje netarnauti. Iš viso tarnavau šešerius metus. Tai išties labai gerai mane paruošė atlikėjo karjerai ir turams po pasaulį, nors, jei atvirai, turų autobusas daug patogesnis už tanką“, – pridūrė J. Bluntas.

1999 metais, NATO misijos metu, J. Bluntas vyko į Kosovą. Atlikėjas su savimi pasiėmė gitarą, kurią pririšo prie tanko ir kartais muzikuodavo su vietiniais gyventojais. Per šešerius metus armijoje iki kapitono laipsnio pakilęs J. Bluntas taip pat moka pilotuoti lėktuvą, o lakūno teises išsilaikė dar būdamas 16 metų.

Nemėgsta šlovės ir populiarumo

„Esu privatus ir nemėgstu pasakoti apie savo santykius. Tėvai mane auklėjo taip, kad nesijausčiau kažkoks ypatingas ar, kad man kažkas kažką skolingas. Nuo pat mažens man įskiepijo, kad turiu visus gerbti, nes nesu geresnis už kitus. Todėl šlovė ir populiarumas man džiaugsmo neteikia. Daug įžymybių turi su tuo problemų ir lanko terapiją, bet, laimei, aš turiu stiprų šeimos palaikymą“, – atviravo J. Bluntas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją