Šis roko įvykis įeis į koncertų Lietuvoje istoriją, rašoma pranešime spaudai. Gyvas „Pixies“ pasirodymas suplanuotas liepos 26 dieną. Tai graži koncertų Botanikos sode tąsa.

Išankstiniai bilietai į „Pixies“ pasirodymą Vilniuje jau prekyboje. Bilietais prekiauja „Bilietai LT“.

„Grupė „Pixies“ seniai norėti ir sapnuoti. Jie pionieriai, tikros legendos ir žanro klasika. Skamba jie anaiptol ne pasenusiai. Turi jie parako, nėra nusibodę ar pavargę. Į tokius koncertus einama ne dėl mados, pavadinimo ar vienos dainos, o muzikos. Kadaise jie pakeitė visą sceną, aplenkė laiką ir įkvėpė galybę kitų grupių. Pagaliau jų muzikos gyvastį galėsim čiupinėti ranka. Gal pirmą ir paskutinį kart. Faktas, kad tai kol kas svarbiausias mūsų koncertas istorijoje“, – sakė agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Grupė „Pixies“ yra labai svarbi roko istorijos dalis. Jokia grupė negyvuotų ilgai, jei nebūtų ja tikinčių ir ją palaikančių. Pats Bono iš „U2” juos pavadino viena reikšmingiausių Amerikos grupių istorijoje. Kurtas Cobainas niekada neslėpė, kad „Smells Like Teen Spirit“ įrašė kopijuodamas „Pixies“. Jis netgi buvo apsėstas minties, kad turėtų būti šios grupės narys. Thomui Yorke „Pixies“ albumas „Doolitle“ pakeitė gyvenimą. Be jų gal nebūtų susikūrę ir patys „Radiohead“. Arba jie būtų kitokie.

Dar jie įkvėpė „The Strokes“, „Smashing Pumpkins, „Weezer“, „Arcade Fire“, „Kings of Leon“, „Wolf Alice“, „Savages“, „Idles“ ir daugelį kitų grupių.

Pirmas studijinis „Pixies“ albumas „Surfer Rosa“ buvo puikus pareiškimas ir pirmas, išleistas leidyklos „4AD”. Ironiška, kad albume septintu numeriu įrašyta „Where Is My Mind?“ tapo tikra indie muzikos klasika tik po gerų dešimties metų. Už tai turėtume padėkoti paskutinei kultinio filmo „Fight Club“ scenai ir režisieriui Davidui Fincheriui. Šis filmas smarkiai prisidėjo prie laumių sėkmės.

Jie skamba kaip niekas kitas tada ir daugelis šių laikų grupių. Jų muzikoje persipina Biblijos motyvai, nežemiškos jėgos, smurtas, tamsybės, seksas, jausmai, net ekologinės problemos. „Pixies“ meistriškai moka derinti švelnią ir šiurkščią roko puses. Juokaujama, kad grupės skambesys – tai santuoka tarp „surf“ ir pankroko.

„Pixies“ dar tikrai ne laikas į pensiją. Toli gražu. Šiuo metu grupėje groja frontmenas Black Francis, gitaristas Joye Santiago, ritmo mašina Davidas Loveringas ir bosistė Paz Lenchmantin iš Argentinos. Praėjusiais metais jie išleido albumą „Beneath The Eyre“. Black Francis albume pagaliau kviečia susipažinti artimiau. Paskutinis jų darbas įrašytas vienoje bažnyčioje netoli Niujorko. Kritikai sutinka, kad tai vienas tamsiausių ir svaigiausių „Pixies“ leidinių. Fanams buvo pasiūlytas išskirtinis turinys – 12 serijų video podkastas „It’s a Pixies Podcast“. Tikra ir nesuvaidinta grupės dokumentika. Jiems ją padėjo sukurti „The New York Times“ autorius Tonis Fletcheris.

Šis koncertų turas – visiškas katarsis grupės fanams ir puiki „Pixies“ istorijos pamoka. Tai 30+ dainų programa ir net dvi valandos maudynių rokenrolo lavoje ir brandintame viskyje. Škotai „Franz Ferdinand“ ir britai „Royal Blood“ gali patvirtinti, kad gitaros Botanikos sode skamba labai gerai. Jokio dirbtinumo – „Pixies“ atiduos save ir primins, kodėl mylim roko muziką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)