Gastrolės, kuriomis „Judas Priest“ pristato pernai išleistą naujausią albumą „Redeemer Of Souls“, pernai startavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Per 80 šio turo koncertų Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Europoje ir Australijoje jau surengusi grupė nusprendė metų pabaigoje surengti dar vieną pasirodymų seriją mūsų žemyne – tarp šalių, kurių publika galės jais mėgautis, pateko ir Lietuva.

Iki šiol surengtuose turo koncertuose „Judas Priest“ atlieka keletą naujausių kūrinių, o taip pat – gerai žinomas dainas iš net aštuonių savo ankstesnių albumų, tokias kaip „Breaking The Law“, „Victim Of Changes“, „Painkiller“, „Hell Bent For Leather“ ir kitas.

„Judas Priest“

45 milijonai parduotų įrašų, 2010-aisiais už geriausią metalo atlikimą pelnytas „Grammy“ apdovanojimas, į JAV populiariausiųjų dešimtuką patekęs naujasis albumas – tai faktai, su kuriais neįmanoma ginčytis. Su neprilygstamuoju vokalistu Robu Halfordu priešakyje „Judas Priest“ išlieka viena labiausiai koncertų salėse ir festivaliuose laukiamų metalo grupių.

Bilietai į „Judas Priest“ pasirodymą Vilniuje bus pradėti platinti jau trečiadienį, liepos 1-ąją, 10 valandą ryto.

„Judas Priest“ daina „Breaking The Law“: 


Birmingamo miestas Didžiojoje Britanijoje vadinamas heavy metalo lopšiu – septintojo ir aštuntojo dešimtmečių sandūroje čia atsirado bene ryškiausios šio žanro grupės „Black Sabbath“ ir „Judas Priest“.

„Judas Priest“ iš pradžių buvo visai kitokia grupė – ji grojo bliuzo muziką. Jai iširus, vienas grupės narių nusprendė pabandyti laimę su naujais muzikantais – kurie turėjo visai kitokių idėjų dėl „Judas Priest“ skambesio. Taip išsivystė grupė, tapusi tikra heavy metalo supernova ir pelniusi milžinišką populiarumą – pavyzdžiui, JAV net 11 jos albumų iš eilės tapo auksiniais, o MTV kanalas „Judas Priest“ yra išrinkęs antra geriausia visų laikų metalo grupe (po „Black Sabbath“).

Grupės pasaulinės šlovės pradžią pažymėjo trečiasis jos albumas „Sin After Sin“, išleistas 1977-aisiais. Net kelios iš eilės grupės plokštelės - „Stained Class“, „Hell Bent For Leather“, „Unleashed In The East“ - šiandien jau laikomos klasikiniais albumais, pakeitusiais sunkiojo metalo veidą. Kūriniai „Sinner“, „Diamonds And Rust“, „The Green Manalishi (With The Two Pronged Crown)“ - nerasite rimto metalo gerbėjo, kuris jų nemokėtų atmintinai.

Šimtus jaunesnių metalo atlikėjų įkvėpusi grupė išsiskyrė ne tik muzika ir ypatingu Robo Halfordo balso tembru, bet ir įvaizdžiu. „Judas Priest“ vieni pirmųjų metalo scenoje pradėjo vilkėti odinius drabužius su kniedėmis ir spygliais – po keleto metų taip pat pradėjo elgtis dauguma žymių metalistų. Netrukus ne mažiau svarbiu grupės šou elementu tapo motociklas, kuriuo Robas mėgsta išvažiuoti į sceną.

1980-aisiais išleistas grupės albumas „British Steel“ laikomas britiškojo heavy metalo simboliu. Jis pradėjo itin sėkmingą „Judas Priest“ karjeros dešimtmetį – grupė koncertavo sausakimšose arenose, grojo pirmajame Didžiojoje Britanijoje surengtame „Monsters Of Rock“ festivalyje, o 1985-aisiais koncertavo pasauliniame labdaros renginyje “Live Aid”, kurio tiesioginę TV transliaciją stebėjo 1,9 milijardo žiūrovų.

Su kiek lengvesniu skambesiu kurį laiką eksperimentavusi grupė 1990-aisiais išleido bene „kiečiausią“ savo karjeros albumą - „Painkiller“, kurio titulinė daina tapo vienu žymiausių jos kūrinių.

Kūrinio „Painkiller“ vaizdo klipas: 

Po poros metų grupę palikus vokalistui Robui Halfordui, „Judas Priest“ sudėtyje jo vietą užėmė Timas Owensas, tačiau gerbėjų prašymai į sceną sugrąžinti pamėgtą balsą buvo išgirsti – muzikantai pamiršo nesutarimus, ir 2003-aisiais Robas vėl tapo „Judas Priest“ dainininku.

Tai grupei suteikė naują karjeros impulsą – 2004-aisiais ji greta senų bičiulių „Black Sabbath“ koncertavo keliaujančiame festivalyje „Ozzfest“, tais pačiais metais išleido naują studijoje įrašytą albumą „Angel Of Retribution“, o 2008-aisiais – iki tol aukščiausias „topų“ pozicijas pasiekusį dvigubą diską „Nostradamus“.

„Mus ne kartą norėjo pagerbti žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje, bet mes niekada neturime laiko susirinkti ir dalyvauti jos atidengime“, - juokėsi Robas Halfordas. 2010-aisiais grupė sulaukė kito svarbaus įvertinimo – koncertinė dainos „Dissident Aggressor“ versija laimėjo „Grammy“ geriausio metalo muzikos atlikimo kategorijoje: 

Nors „Judas Priest“ sudėtis ne sykį keitėsi, grupė išlaikė savo branduolį, ją į aukštumas iškėlusį prieš keturis dešimtmečius. Kartu su dainininku Robu Halfordu Vilniuje pasirodys nuo grupės karjeros pradžios joje grojantis bosistas Ianas Hillas ir nuo 1973-ųjų joje muzikuojantis gitaristas Glennas Tiptonas. Dabartinėje grupės sudėtyje taip pat groja nuo 1990-ųjų joje esantis būgnininkas Scottas Travisas ir prieš ketverius metus prie „Judas Priest“ prisijungęs gitaristas Richie Faulkneris.

„Metalo dievai“ (pagal vieną iš grupės dainų) ir „Tikėjimo gynėjai“. Tokias pravardes gerbėjai yra suteikę grupei „Judas Priest“ - už ištikimybę kietam metalui be kompromisų. Gruodžio 8-ąją tvirtai tebelaikomą metalo vėliavą jie atveš į didžiausią Vilniuje „Siemens“ areną, kurioje koncertuos pirmą sykį.

„Judas Priest“ kūrinys „Hell Bent For Leather“, 2011-aisiais atliktas koncerte Londone:

Grupės „Judas Priest“ koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, Vilniuje šįmet kviečiantis pamatyti grupės „Brit Floyd“, Glenno Millerio orkestro, „Budapest Gypsy Symphony Orchestra“ koncertus, Kaune – žymiosios Kanados roko grupės „Nickelback“ koncertą, Trakuose – britų atlikėjo Passenger koncertą, šokių muzikos fiestą „Stebuklas“, Anželikos Cholinos režisuotą spektaklį „Ana Karenina“ ir daugybę kitų renginių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (51)