- Kodėl nusprendei pasirinkti Catrinah pseudonimą?

 - Tai naujas projektas ir naujas pavadinimas, sukurtas kartu su komanda. Išsirinkome jį dėl asociacijų su mano vardu. Galvojome apie daug variantų – nuo lotyniškų pavadinimų iki dažniausiai naudojamų žodžių mūsų žodynuose. Todėl šiandien kartu su „Meska Music“ įrašų kompanija pristatau save kaip Catrinah, o po savaitės išgirsite mano debiutinį singlą „You Need a Friend”.

 - Baigusi džiazinio dainavimo LMTA studijas, savo karjerą plėtoji įvairiuose muzikos stiliuose ir žanruose (Pop, Dance, RnB ir pan.) – ar šio plataus požiūrio išmokė akademija, ar asmeninės savybės?

 - Muziką dievinu ir ja gyvenu. Kartais darau pertraukas ir nieko neklausau savaitėmis. Įkvėpimas ateina nelauktai ir puolu kurti. Tai su niekuo nepalyginamas jausmas, kai naktį pašoki iš lovos ir bėgi prie lapo arba diktofono, ir užrašai tai, kas tave taip kankino ir nedavė ramybės. O tada dažnai ir pasijaučia perklausytos muzikos įtaka. Savo „muzikinėje skrynelėje“ kaupiu dainas ir idėjas, kurios, tikiu visa širdimi, įgis formą ir bus žmonių klausomos. Mano muzikinį skonį formuoja džiazo klasika, senas geras soul‘as, reggae‘is, hip-hop‘as, folk‘as, patinka ir šiuolaikinė pop muzika, tačiau jai aš esu itin reikli. Šiuo metu pradėjau domėtis ir elektronine muzika. Kiekvienas stilius turi savo energiją, ir aš džiaugiuosi galėdama būti gana universali ir neapsiriboti vienu stiliumi.

 - Ar sceninis įvaizdis ir atliekamų dainų stilistika, turinys tinka būtent tau?

 - Tikriausiai kol kas mane atspindi mano dainų tekstai, melodijos. Su įvaizdžiu aš dar linkusi eksperimentuoti. Manau, viskas, ką darau bendradarbiaujant kartu su kitais žmonėmis, priklauso ir nuo jų suvokimo. Aš linkusi pasitikėti tų sričių profesionalais, kuriose pati nesu stipri.

 - Kaip manai, ar profesionaliam atlikėjui yra būtinas toks partneris kaip muzikos vadybininkas? Kodėl?

 - Manau, vadybininkas labai reikalingas. Kūrėjas turėtų kurti, o vadybininkas parduoti. Tada visi būna patenkinti. Pati labai trokštu turėti patikimą ir veiklų vadybininką.

 - Kuo remdamasi atsirenki, su kuriais muzikos prodiuseriais bendradarbiauti? Ar vis dėlto situacija tokia, jog jie renkasi ir atranda Tave?

 - Kol kas dažniau atranda mane. O aš intuityviai renkuosi su kuo verta pabandyt, o su kuo ne. Būna ir nusivylimų, bet tai juk normalu. Svarbiausia, kad su žmogumi galėtum atsipalaiduoti ir būtų lengva suprasti vienam kitą. Kitas dalykas – prodiuseris turi būti savo darbo fanatikas ir matyti atlikėjo potencialą, kruopštumas ir tikėjimas padeda pasiekti maksimaliai gerą bendradarbiavimo rezultatą. Trumpai tariant, turi įvykti chemija.

 - Kokios pagrindinės Tavo ir įrašų kompanijos narių idėjos? Kuo šokiruosite Lietuvos, galbūt ir užsienio, klausytojus? Elektroninės muzikos hitu? Ekstravagantiška išvaizda?

 - Su „Meska Music“ man labai smagu dirbti. Tai – mano bičiuliai, kurie kryptingai plečia savo veiklą. Jie rimtai užsiima kompanijos reikalais, bendradarbiauja su jau gerai žinomais atlikėjais, taip pat ir supradedančiaisiais. Jų veržlumas ir tikėjimas savo darbu mane labai tonizuoja ir, žinoma, norėtųsi, kad mūsų darbo vaisiai būtų gerai įvertinti klausytojų. 2015 metais planuojame išleisti albumą. O stebinti stengsimės savo idėjomis, muzikos pojūčiu bei jos pateikimu.

 - Pakalbėkime apie baimes: atlikėjai, net ir turėdami didžiulę patirtį, kiekvieno pasirodymo metu bent šiek tiek jaudinasi arba, kas jiems taip pat nėra svetima, kovoja su scenos baime. Ar ji kankina ir Tave?

 - Pavadinčiau ją adrenalino doze, kurios man nuolatos labai reikia. Jeigu manęs nejaudintų išėjimas į sceną, mesčiau šią veiklą ir galbūt eičiau to jauduliuko ieškoti ekstremaliame sporte.

 - O kalbant apie žmogiškąsias, labiau apčiuopiamas baimes – aukštis, vanduo, vorai, gyvatės... Kaip Tu iškentei visą fotosesiją pitono ir anakondos draugijoje, būdama nuoga?

 - Žinau, kokioje draugijoje tikrai negalėčiau fotografuotis – tai mažieji draugai tarakonai. Šias šlykštynes ir paveikslėlyje pamačiusi nusipurtyčiau. Fotosesijoje su gyvatėmis jaučiausi labai gerai. Kaip kokios Tyros Banks projekto dalyvė. Tai buvo mano pirmoji rimta fotosesija, o tos elegantiškos gyvatės lėmė jos rimtumą. Su pitonu mes iš tiesų susidraugavome ir buvo liūdna skirtis, jis kaip kačiukas užmigo ant mano krūtinės. Tuo metu anakonda labai įtariai ir nenoriai dalyvavo visame procese - jai buvo sunkiau atsipalaiduoti. Labai vertinu idėją ir, manau, daug ką galėčiau padaryti dėl meno, jei tik širdimi pajusčiau, kad tai tikra ir turininga.

 - Esi drąsi, profesionali, charizmatiška ir konkurencinga atlikėja – ko palinkėtum savo priešui?

 - Konkurencijos jausmas man yra svetimas. Aš neturiu jo iš prigimties. Galbūt dėl to, kad žinau savo galimybes ir tikiu savimi. Galiu trumpai pavydėti kito kūrėjo darbštumo tuo metu, kai suprantu, kad galėčiau padaryti daugiau. Tačiau tai paskatina kurstyti ugnį ir neaptingti. Kūrybinis pyktis turi būti, bet supykti gali tik ant savęs, ant savo silpnybių. Tada nukauni tikruosius priešus – vidinius. Priešų – žmonių – nepažįstu, kai susipažinsiu – pasakysiu jiems tai į akis.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)