Tarptautinėje programoje, kurią rengia JAV departamentas, buvo suburti talentingi muzikos industrijos atstovai iš viso pasaulio. Jiems buvo suteikta unikali galimybė aplankyti Vašingtoną, Niujorką bei Šiaurės Karoliną, kur buvo suplanuoti susitikimai su muzikos profesionalais, įvairūs renginiai bei ekskursijos po lankytinus objektus.

„Pirmasis miestas, kuriame visi susitikome, buvo Vašingtonas. Be manęs šiame projekte dalyvavo dar 23 žmonės iš įvairiausių pasaulio šalių tokių, kaip – Afrika, Graikija, Prancūzija, Bangladešas, Australija ir daugelio kitų“, – pasakojo V. Kazakevičius-DJ Dee.

Vašingtono mieste tarptautinio projekto dalyviai ne tik susipažino, bet ir apsilankė įvairiuose lankytinuose objektuose. Didžiausią įspūdį JAV sostinėje V. Kazakevičiui-DJ Dee paliko Smithsono federalinio muziejaus komplekse esantis Nacionalinis afroamerikiečių istorijos ir kultūros muziejus, po kurį projekto dalyviams ekskursiją surengė pati muziejaus direktorė.

„Jame – begalė artefaktų. Garsių afroamerikiečių atlikėjų, sportininkų, menininkų bei kitų įžymybių daiktai bei relikvijos. Didelį įspūdį man paliko ir atmintyje išliko mano mėgstamo prodiuserio J Dillos asmeninis sempleris – elektroninis muzikos instrumentas, su kuriuo jis kūrė muziką. J Dilla mirė 32-ejų metų ir paliko didžiulę savo kūrybos kolekciją. Po prodiuserio mirties jo semplerį mama pardavė muziejui. Tuo apie jį pasakodama muziejaus direktorė labai didžiavosi“, – prisiminė didžėjus.

JAV sostinėje V. Kazakevičius-DJ Dee ne tik susipažino su Amerikos kultūra, bet ir dalyvavo susitikimuose su įvairiomis kūrybinėmis bendruomenėmis, pavyzdžiui „Next Level“, bei muzikos industrijos atstovais.

„Susitikimuose buvo daug kalbama apie muzikos industrijos plėtrą, kultūrų įtaką muzikos kūrimui ir bendradarbiavimo svarbą, suteikė daugiau žinių bei sukūrė naujas tarptautines galimybes“, – pabrėžė didžėjus.

Antroji stotelė, kurioje lankėsi V.Kazakevičius-DJ Dee, buvo Niujorkas. Tai miestas, kuris, pasak didžėjaus, neabejotinai daro įtaką viso pasaulio muzikos ir meno sferoms. Niujorke V.Kazakevičius-DJ Dee lankėsi legendiniuose muzikos klubuose tokiuose, kaip „Nu Blu“ ir studijose, pavyzdžiui „Invite Only Studio“, susipažino su vietos muzikos prodiuseriais DJ Evil Dee, Buda, Infinity P ir didžėjais Statik Selektah, Dirty Digits bei praplėtė savo akiratį.

„Niujorkas yra hiphopo gimtinė, todėl būdamas ten jaučiau ypatingą ryšį su šiuo miestu. Juk šis niekuomet nemiegantis miestas įkvėpė begalę hiphopo kūrėjų“, – šyptelėjo jis.

Paskutinė stotelė buvo Šiaurės Karolina, kur V.Kazakevičius-DJ Dee aplankė vietines muzikos mokyklas ir jaunimo centrus. Čia žinomas vyras matė, kaip muzika yra naudojama tarsi įrankis ugdyti jaunimo kūrybiškumą, skatinti bendruomenės darną ir spręsti socialines problemas.

„Ši patirtis suteikė man įkvėpimo dirbant su jaunimu ir padėjo pergalvoti kai kurias mokymo metodikas, kurias jau dabar stengiuosi pritaikyti dirbdamas su mokiniais „DJ Akademijoje“, – pasakojo jis.

V. Kazakevičius-DJ Dee kelionės metu ne tik gilino savo žinias, bet ir reprezentavo Lietuvos hiphopo bei didžėjų kultūrą. Jis turėjo progą susipažinti su įvairiais muzikiniais projektais, vietos kūrėjais ir suprasti pasaulines muzikos industrijos tendencijas.

Didžėjaus dalyvavimas tarptautinėje programoje ne tik praplėtė jo muzikinį akiratį, bet ir sustiprino ryšius su tarptautiniais partneriais, atverdamas galimybes Lietuvos muzikos scenai įsitvirtinti globalioje arenoje.

Muzika susidomėjo dar vaikystėje

V. Kazakevičius-DJ Dee muzika pradėjo domėtis nuo 7-erių. Būdamas pirmoje klasėje jis pradėjo kolekcionuoti muzikos įrašus.

Nuo 14–15 metų jis didžėjavo mokyklos renginiuose bei kūrė dainas ir muziką kompiuteriu.

16–17 metų V.Kazakevičius-DJ Dee laimėjo keletą talentų konkursų ir dar labiau susiejo savo gyvenimą su muzika. Tuomet jis pradėjo dirbti su profesionalia muzikos prodiusavimo ir didžėjavimo įranga, tokia kaip „AKAI“, „Technics“, „Vestax“ bei „Cubase“.

Įkūrė tarptautinį pripažinimą pelniusią grupę

Būdamas 19-os V.Kazakevičius-DJ Dee įstojo į Kauno technologijos universitetą, muzikos technologijų studijų programą. Tuo pačiu metu jis subūrė plačiai žinomą grupę „Dee & Kamy“, kuri paliko didelę žymę Lietuvos hiphopo istorijoje.

Grupė išsiskyrė unikaliu skambesiu, kūrė dainas anglų kalba bei užsitarnavo tarptautinį pripažinimą. „Dee & Kamy“ bendradarbiavo su garsiais atlikėjais tokiais, kaip – J-Ro, B-Real, Ja Rule, Xzibit, Shaggy, „Sugar Hill Gang“, Erica Jennings, Daiva Starinskaite, „G&G Sindikatu“ ir kitais.

„Dee & Kamy“ buvo pirmieji reperiai Lietuvoje, išleidę vinilinę plokštelę su Vokietijos leidybos kompanija „BIG M“. Grupė taip pat išleido ir du studijinius albumus. Jie koncertavo įvairiose pasaulio šalyse, įskaitant Jungtinę Karalystę, Liuksemburgą ir kitas.

Pastaraisiais metais žinias perteikia mokiniams

Šiuo metu V.Kazakevičius-DJ Dee aktyviai dirba su jaunimu – „DJ Akademijoje“ žinomas vyras visiems norintiems padeda mokytis didžėjaus bei prodiuserio amato. „DJ Akademiją“ V.Kazakevičius-DJ Dee drauge su Kristina Rinkevičiūte-Kriste Ri įkūrė ir atidarė prieš dvejus metus.

„DJ Akademija“, pasak įkūrėjų, suteikia jaunimui ir pradedantiesiems profesionalias žinias bei praktines galimybes tapti muzikos industrijos dalimi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją