„Eurovizijos“ dainų konkursą organizuojanti EBU (Europos transliuotojų sąjunga) pranešė apie naują elgesio kodekso ir rūpestingumo pareigų protokolą, kuriuo siekiama apsaugoti atlikėjų gerovę, informuoja naujienų kanalas „Euronews“.

„Siekdama aiškiai apibrėžti visų renginyje dalyvaujančių asmenų vaidmenis ir atsakomybę, EBU pristato naują elgesio kodekso ir rūpestingumo pareigų protokolą“, – nurodoma išplatintame pareiškime.

„Rūpestingumo pareigų protokole pabrėžiama bendra EBU, organizuojančiojo transliuotojo, ir dalyvaujančiųjų transliuotojų atsakomybė saugant atlikėjus nuo bereikalingo fizinio arba emocinio streso“, – rašoma toliau.

Eurovizija

Naujos priemonės pristatomos po šiemet Malmėje, Švedijoje, įvykusio renginio, sulaukusio itin prieštaringų vertinamų.

Prisimenant pasipiktinimą, kilusį dėl Izraeliui suteikto leidimo dalyvauti konkurse, Palestiną palaikančiųjų piketus prie renginio pastato, grasinimus mirtimi, kurių, kaip patys teigė, sulaukė kai kurie „Eurovizijos“ dalyviai, būtinybę imtis papildomų saugumo priemonių, ginčus dėl politinių dalyvių pareiškimų prieš finalą ir, pagaliau, nusivylimą dėl Nyderlandų atstovo Joosto Kleino pašalinimo po konflikto užkulisiuose, galima drąsiai teigti, kad 2024 metų „Eurovizija“ tikrai nebuvo ramus ir taikingas renginys.

Konkurso nugalėtojas šveicaras Nemo pripažino, kad, nors ir labai liūdna, ne viskas buvo vien tik „apie meilę ir vienybę“.

EBU paskyrė nepriklausomą ekspertą, kad šis peržiūrėtų konkurso medžiagą, ir dabar organizatoriai paskelbė, kad kitų metų „Eurovizijos“ konkurse Bazelyje, Šveicarijoje, galios naujos taisyklės.

Įsigalėjus naujoms priemonėms, kurių tikslas – išlaikyti bendruomeniškumą ir apsaugoti gerovę, bus draudžiama filmuoti tam tikrose atlikėjams skirtose erdvėse, padaugės uždarų repeticijų, pasikeis renginių grafikas, kad atlikėjai spėtų pailsėti, be to, atsiras gerovės prodiuserio pareigos ir jas einantis asmuo stengsis užtikrinti, kad atlikėjams numatyta aplinka būtų saugi, palanki ir kad joje atsidūrę visi jaustųsi gerbiami.

Eurovizija

Visi dalyvauti „Eurovizijoje“ norintys subjektai, tiek atlikėjai, tiek žiniasklaidos atstovai, privalės patvirtinti sutinkantys su elgesio kodekse išdėstytomis nuostatomis.

Martinas Greenas, naujasis „Eurovizijos“ dainų konkurso direktorius, paskirtas po šiųmečio kontroversiško konkurso, sakė: „Mus vienija muzika ir nuo mūsų visų priklauso, ar „Eurovizijos“ dainų konkursas išliks renginiu, skatinančiu vienybę, įvairovę ir įtrauktį.“

„Naujosios priemonės, kurias ketinama įgalinti 2025 metais Bazelyje vyksiančioje „Eurovizijoje“, yra pirmas svarbus žingsnis siekiant užtikrinti, kad šis įspūdingas muzikinis renginys būtų organizuojamas sėkmingai ir atsakingai“, – pridūrė „Eurovizijos“ dainų konkurso orientacinės grupės pirmininkas Bakelis Waldenas.

„Visų dalyvaujančių atlikėjų, delegacijų ir aptarnaujančio personalo vardu orientacinė grupė įsipareigoja ir toliau rūpintis, kad besikeičiančių aplinkybių kontekste „Eurovizijos“ dainų konkursas išliktų pozityvus, kūrybingas ir saugus“, – sakė jis.

2025 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso finalas įvyks gegužės 17 d. Bazelio Šv. Jokūbo arenoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)