– Jau spalio 14 d. „Lofte“ vyks penktasis „Back to the roots“ renginys, kurio muzikinis kamienas yra drum & bass muzika. Tačiau mes nestatome renginio į griežtus rėmus, kiekvieną kartą prijungiame vis kažką naujo: ambient, hardcore, breakbeat, techno, o šiame renginyje stipriname hiphopo liniją. Kodėl nusprendėte pasirodyti šiame renginyje?

– O kodėl ne? Kai renginys nestovi vietoje, o plečiasi muzikine prasme, visada smagu prisijungti ir kartu atrasti kažką naujo ir kartu ir išbandyti save naujuose ritmuose – dub step, drum and bass.

– Tai bus drum and bass‘o Jūsų programoje?

– Taip, bus. Nes mums hiphopo muzika nėra griežti rėmai, mums svarbiausia tai, ką sakai, kokią žinią tu neši, tad muzikine prasme tai gali skambėti labai plačiai ir įvairiai. Šį kartą tai bus mums patiems iššūkis – padaryti tai, ko nesame darę, o klausytojams išgirsti tai, ko dar nėra girdėję iš mūsų.

– Gal būtent dėl to dauguma rave'rių suglumo išgirdę, jog renginyje pasirodys „Mad Money“. Tačiau kai kurie net nežinojo Jūsų. Tad, visgi, kas yra „Mad Money“?

– Pačioje pradžioje galvojau, jog kursime trap'ą, bet dabar mus pozicionuoja kaip hiphopo atstovus. Mano nuomone „Mad Money“ – tai grupė nebijanti daryti kitaip, nei kiti. Visada darai dėl savęs, nebijant, ką pagalvos kiti. Dauguma žmonių spraudžia save į rėmus, bijodami nuklysti nuo tikslaus kelio. Mes to nedarome. Gal kada nors ne tik skaitysiu tekstus, bet ir dainuosiu, atrasiu naujus kelius, naujas galimybes. Svarbiausia siekti tikslo ir tobulėti.

– „Mad Money“ yra vienas žmogus ar grupė?

– Grupė. „Mad Money“ yra visuma: pritariantieji vokalai, instumentalai, vokalai ir net žmonės, kurie mūsų klauso. Tai tarsi judėjimas, kuris gimsta natūraliai, kuriant ir klausant.

– Kur Jūsų klauso daugiausiai? „YouTube“, atsisiunčia ar koncertuose?

– „Rajone per ragelį“. Ko gero, kaip ir daugelis, kaip ir mes patys – per „YouTube“.

– Kas kuria tekstus ir muziką Jūsų dainoms?

Gedas kuria tekstus, D-Christian – muziką.

– Ir iš kur kyla idėjos, iš ko semiatės įkvėpimo?

– Iš visko. Būna, po eilinio koncerto galvoje pradeda dėliotis nauji tekstai, kartais jie „pabėga“ iš atminties, bet šiaip pats gyvenimas įkvepia, kiekvienas žingsnis yra svarbus ir vertas apmąstymo.

– Ar galima sakyti, jog gatvė diktuoja Jūsų kūrybą?

– Ne, ne gatvė. Gal tiksliau ne vien tik gatvė, juk gyvenimas nėra tik rajono asfaltas. Kuo daugiau bendrauji, keliauji, veiki, tuo daugiau minčių kyla.

– Senosio kartos hiphopo atlikėjai skaito tekstus būtent įkvėpti gatvės, o jaunoji karta aprėpia platesnę sferą. Ar tai vis dar hiphopas?

– Taip, aišku. Būna atvejų, kai senosios kartos atstovai vadina jaunąją kartą netikrais reperiais, nors naujieji reperiai būna kur kas tikresni už senuosius. Tiesiog gyvename skirtingus gyvenimus: jie šaudosi gatvėse, mato smurtą ir nori taip kovoti su juo, mes gi gyvename kitoje šalyje, pas mus kitokios problemos, kitoks gyvenimo tempas.

Tai, kad savo kūryboje nepaliečiame socialinių problemų, nereiškia, kad jos mums nerūpi. Gali būti, jog ateityje parašysime kūrinių ir apie opias problemas, tačiau dabar mes į visa tai žvelgiame kiek kitu kampu. Mes norime padėti žmogui atsipalaiduoti nuo sunkios kasdienybės. Norime išlaisvinti žmones iš senų stereotipų, kad jie jaustųsi laisvi ir negalvotų „ką kiti pasakys“.

– Ir tam padaryti Jūs turite labai galingą ir puikų įrankį – YouTube. Jūsų klipai turi milijonus perklausų.

– Taip, bet kai suvoki tokią žodžio galią, dar labiau suvoki ir nešamą atsakomybę, tad dar labiau apmąstai kiekvieną naujai gimstantį tekstą.

– Nauji tekstai bus ir „Back to the roots“ renginyje, jame pristatysite savo naują albumą. Apie ką jis? Kokią žinią juo nešite?

– Niekada savo kūryboje nebuvau toks atviras, kaip šiame albume. Tai bus tarsi juoda ir balta, susimąstymai ir tūsas, bet jis nebus varantis į depresiją, jis bus linksmas albumas.

– „Back to the roots“ renginio idėja yra parodyti jaunajai kartai, kaip jaunimas tūsindavosi anksčiau. Ar galime tikėtis linksmo šou iš Jūsų?

– Mes kiek atitolę nuo rave kultūros, tik dabar ją pažįstame, tačiau ir hiphopo kultūroje matome sustabarėjimą. Anksčiau reperiai iš kitų miestų susirinkdavo Kaune, eidavo į „Menkę“ ir kartu šėldavo. Tie patys atlikėjai būdavo ir klausytojai. Dabar to nėra, dabar visi susikaustę, nėra ryšio tarpusavyje. Mes stengiamės pasirodymų metu užkrėsti publiką gera nuotaika, emocija.

Apskritai šiuo metu visuomenėje trūksta iniciatyvumo, veiklių, idėjas įgyvendinančių ir svajonių siekančių žmonių. Mes norime tai parodyti, mes norime būti to dalimi, tad labai laukiame renginio vakaro.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)