Savaitgalį atsisveikinti su savo noru iš gyvenimo pasitraukusiu draugu rinkosi žinomi Lietuvos šou verslo atstovai, buvo ir tokių, kurie užuojautą reiškė socialiniuose tinkluose. Prie gedulo namų, kuriuose stovėjo urna su G. Reklaičio pelenais, pirmadienį bičiuliai ėmė rinktis likus pusvalandžiui iki laidotuvių pradžios, tačiau jų gretos nebuvo gausios. Iš žinomų žmonių laidotuvėse dalyvavo tik dainininkė Vasha.

Delfi primena, kad žinią apie netektį Delfi patvirtino buvęs G. Reklaičio kolega Egmontas Bžeskas. 2004-aisiais susikūrusi grupė „Naujieji lietuviai“ stipriai išpopuliarėjo vos per ketverius metus.

NL kūrybinis branduolys buvo trimis muškietininkais save vadinę E. Bžeskas, G. Reklaitis ir Linas Rugienius, kurio, deja, taip pat jau nebėra gyvųjų tarpe. Nors koncertais trijulė nesiskundė ir išleido du albumus, tapusiais auksiniais bei platininiais, apie 2006-uosius iš grupės panoro trauktis G. Reklaitis.

Kolektyvas išsiskirstė ne itin draugiškai, o NL ir toliau tęsė kūrybinę veiklą. Anot Egmonto, tuomet buvo ypatingai pelningas metas, tad praretėjus grupės gretoms, koncertus jis tęsė su Egidijumi Remeikiu.

Bičiuliai G. Reklaičiui skyrė jautrius žodžius

Dėl praeities nesutarimų E. Bžeskas ir G. Reklaitis nebendravo kone 15 metų, tačiau neseniai jiedu susitiko koncerte.

„Šią žinią aš pats neseniai sužinojau iš draugų... Toks gyvenimas. Mes su Gintaru nebendravome kokius 15 metų, kadangi jis pasitraukė ir atsiribojo nuo mūsų komandos, tačiau, lyg tyčia, susitikome paskutiniame grupės „69 danguje“ turo koncerte. Susitikome po ilgo laiko, pakalbėjome apie senus laikus“, – pasakojo pašnekovas.

Nors pastaruosius metus kolegos buvo susipykę, būtent dabar, tarsi simboliškai nutraukiant nesantaiką, jiedu netikėtai atnaujino ryšį, susirašė žinutėmis ir nusprendė susitikti.

„Susitikome, pabuvome koncerte, pasvarstėme, ką dar galėtume kartu sukurti, o po to vakare abu išvažiavome savais reikalais. Bendravome po labai ilgos pertraukos. Po jo išėjimo iš grupės aš koncertuodavau jau su kitais NL nariais. Labai keista, kad būtent dabar susitikome, gal jis kažką nujautė“, – svarstė žinomas prodiuseris.

Pasak pašnekovo, susitikimo metu G. Reklaitis skundėsi nelengvu gyvenimu, mirė jo tėvai, žinomą vyrą kankino bėdos su alkoholiu, santaupomis.

Kompozitorius bei muzikos prodiuseris Laimonas Žiulpa, kuris buvo, kaip jis teigė, artimiausias G. Reklaičio žmogus, Delfi taip pat pasidalijo savo prisiminimais.

„Buvau likęs, turbūt, vienintelis jo artimas asmuo. Ir jis šalinosi nuo sociumo ir sociumas nuo jo, buvo tarsi atotrūkis. Gintaras buvo su savotišku požiūriu į gyvenimą, žmones, jam buvo pakankamai sunku surasti bendrą kalbą su dauguma, kurie gyvena savo ritmu, savo vertybėmis. Paprasčiausiai įvyko takoskyra, o aš buvau žmogus, kuris supranta abi puses, socialiai normatyviškai gyvenančius žmones ir su menišku požiūriu. Aš mačiau Gintarą mirties išvakarėse, o paskui skambinau, rašiau jam, jis nebekėlė. Įtariau, kad jam kažkas negerai“, – sakė L. Žiulpa.

50-metį perkopusio G. Reklaičio gedi dukra, artimieji, bičiuliai, buvę kolegos ir visi kiti jį pažinoję. Socialinius tinklus užgulė atjautos ir stiprybės šeimai linkinčios žinutės.

Užuojautą bei jautrius prisiminimus socialiniuose tinkluose po vyro mirties skelbė ne vienas žinomas lietuviškos scenos atstovas.

Buvo ne tik atlikėjas, bet ir garsių hitų autorius

Grupė NL iširo 2007-aisiais metais, vėliau buvo įkurta „Tipo grupė“, kurios narius paženklino baisi tragedija – 2008-aisiais per avariją žuvo buvę NL nariai E. Remeikis ir E. Bžesko vietą grupėje pakeitęs Jevgenijus Snytkinas.

Daugelis prisimena grupę „Naujieji Lietuviai“, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose Gintaras Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga.

Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė pop muzikos grupė „Mercy Dance“. Daugelis prisimena hitus „Myliu noriu negaliu“, „Bevardė žvaigždė“ „Pabučiuok mane“, „Trečdalis širdies“ ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius.

G. Reklaitis sukūrė daugelį grupės „69 danguje“ hitų kaip „9 Danguj“, „Sniego Karalienė“, „Gyvenu“ , „Važiuoju pas tave“, „Vasara“, „Ašaros“ ir kt.

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių bei projektų. G. Reklaitis dirbo su grupėmis „Ekspresas“, „Mercy Dance“, „69 Danguje“ , „Naujieji Lietuviai“, „Antikvaras“, „RebelHeart“, atlikėjomis Viktorija Mauručaite, Vasha, Aušrine Gerikiene (Tikroji Išdykėlė). Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo“ būgnininkas.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai +370 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai +370 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai +370 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) +370 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Dingusių žmonių šeimų paramos centras (teikiama pagalba nuo smurto nukentėjusiems asmenims - artimoje ir neartimoje aplinkoje, nusikalstamų veikų) +370 670 527 25 centras1@missing.lt
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai +370 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (+370-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją