Anot G.Zujaus, stovyklos idėja jau patikrinta ir veikia kuo puikiausiai. Kasmet jis stebi užsimezgančias Airijoje, Anglijoje, Amerikoje, Kanadoje ir kitur gyvenančių lietuvių draugystes su vietos lietuviais, kurios nenutrūksta ir stovyklai pasibaigus. „Mano paties dukra šioje stovykloje susidraugavo su lietuve mergaite iš Belgijos. Dabar jos abi kartu studijuoja Škotijoje, Edinburge,“ – pasakoja stovyklos iniciatorius. Jis sako pastebėjęs, kad jungtinės stovyklos išeina į naudą ir atvykstantiems, ir vietos lietuviams. Mat užsienio lietuviai turi puikią progą susirasti draugų Lietuvoje ir palaikyti su jais ryšius, o tai labai tampriai susieja su mūsų kraštu, pagaliau jie turi didesnį stimulą atvykti čia, nes bus proga aplankyti ne tik tetas ir senelius, bet ir bendraamžius.
Tuo tarpu Lietuvoje užaugę jaunuoliai pabendravę su atvykusiais iš svetur įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, atsipalaiduoja ir susiranda draugų, kuriuos gali aplankyti svečioje šalyje. Be to, nors visi stovyklautojai būna lietuviai, tačiau vyksta ir kultūriniai mainai, nes iš skirtingų šalių atvykę, jie atsiveža ir dalelę tų kraštų dvasios.
Net ir šiemečiam sumanymui – folk-miuziklui – įgyvendinti G.Zujus tikisi sulaukti ne tik lietuviškų folkloro dainų, galbūt iš skirtingų šalių atvykę jaunuoliai atsiveš ir jiems patinkančių tų kraštų liaudies dainų, kurios gražiai susipins su mūsiškėmis.
Be to, kad stovykla mezga draugystes tarp išeivijos ir Lietuvos jaunuolių, skiepija supratimą, kad nėra tokių sąvokų kaip „jie ten“ ir „mes čia“, joje ugdomi ateities kūrybiniai lyderiai – įvairių sričių menininkai: dainininkai, aktoriai, kostiumų dailininkai, kompozitoriai, šokėjai ir pan. Todėl G.Zujus joje laukia tokių jaunuolių, kurie turi vienokių ar kitokių kūrybinių talentų ar ambicijų ir yra pasiryžęs su visais savo kolegomis (tarp kurių ir Česlovas Gabalis, Nerijus Gedminas, Sakalas Uždavinys, Raimonda Tallat Kelpšaitė, Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas bei Veronika Povilionienė) juos atskleisti.
Tam turėtų pasitarnauti ir ypatinga Rumšiškių aplinka, kur jaunuoliai turės galimybę susipažinti su skirtingų Lietuvos regionų architektūra, tradicijomis, senaisiais amatais, o maitinami jie kasdien bus lietuviškais patiekalais restorane. Apgyvendinti jaunuoliai bus čia pat esančiame mediniame norvegų statytame viešbutyje. Jei visi norintys jaunuoliai netilps į pirmąją stovyklą vyksiančią liepos 10-25 dienomis, prodiuseris turi vilties dar vieną surengti rugpjūčio mėnesį.
Su ankstesnėse stovyklose pastatytais kūriniais prodiuseris ne kartą lankėsi įvairiose šalyse ir lietuvių bendruomenių renginiuose rengė pasirodymus. „Manau, tai dar vienas motyvuojantis faktorius traukiantis jaunimą į mūsų stovyklas – galimybė keliauti ir pasirodyti svetur“, - svarsto G.Zujus.
Beje, pats prodiuseris jau seniai puikiai pažįstamas išeivijos aktyvistams, be jo kūrybinio indėlio neapsieina įvairių šalių lietuvių renginiai – nuo Urugvajaus, Argentinos ir Brazilijos iki Airijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės. Nieko nuostabaus, mat pats prodiuseris sako, kad užsienyje gyvena didesnė dalis jo giminaičių nei pačioje Lietuvoje, tad išeivija, jos lūkesčiai ir poreikiai jam seniai pažįstami ir suprantami.
Nors jam daugiausia tenka dirbti su jaunaisiais užsienio lietuviais (stovyklose paprastai dalyvauja 14 – 25 metų jaunimas), tačiau G.Zujus norėtų kūrybinio bendradarbiavimo tinklus stiprinti ir su svečiose šalyse dirbančiais lietuviais kūrėjais profesionalais. „Žinau, kad ypač vasarą į Lietuvą atostogoms grįžta ne vienas užsienyje grojantis, dainuojantis, tapatantis, fotografuojantis ar dar kokia nors kūrybine veikla profesionaliai užsiimantis lietuvis. Tačiau jie grįžta, pabūna čia, aplanko artimuosius, bet kūrybinių minčių, patirties apsikeitimo ir neįvyksta. Todėl norėčiau pasiūlyti jiems savo studiją – ten galima ir nedidelius pasirodymus rengti, ir parodas, ir iškart įrašinėti muziką arba tiesiog pasisėdėti prie vyno taurės ir pasikalbėti. Norėčiau užmegzti ryšius su mūsų kūrėjais užsienyje, taip galėtų gimti visoms pusėms įdomių kūrybinių minčių ir projektų“, - savo kvietimą svetur kuriantiems tautiečiams dėsto G.Zujus.