Už pulto – pusė gyvenimo
Anksčiau už kitas Olandijos šokių muzikos žvaigždes muzikinę karjerą pradėjęs 40-metis daugiau nei dvidešimtis metų atidavė tam, kad žmonėms diskotekose būtų linksma. Užsienio spaudoje rašoma, kad Olav Besoski - tai didžėjus, per kurio pasirodymus niekas neišeina namo. Absoliučiai niekas. Be to, dėl savo nuotaikingų setų Olav Basoski yra lyginamas su vienu populiariausiu house muzikos kūrėju iš Vokietijos, Lietuvoje taip pat labai mėgstamu Ian Pooley.
Po daugybę skirtingų pseudonimų save slepiantis didžėjus gali pasigirti rekordiškai dideliu įrašų kiekiu. Jo kolekcijoje - per 200 kompozicijų ir šimtai įvairiausių leidinių, tarp kurių daugybė labai dažnai šokių aikštelėse skambėjusių kūrinių. Ne vienas Olav Basoski kūrinys yra tapęs hitu ir patekęs į Europos radijo ir televizijos populiariausiųjų topus. Labiausiai žinomi - „Keep On Dancing“, „Don't Turn Your Back“, „Duende“, „Da Break“, „Opium Scumbagz”, pastarasis 2000-aisiais tapo Ibizos klubų vasaros himnu numeris vienas.
Itin produktyvus prodiuseris per tuos dvidešimt metų yra sukūręs ne vieną karštą remiksą. Jų prašė daugelis žinomų atlikėjų: nuo legendinių James Brown ir Bob Marley iki Moby ar populiariausiu didžėjumi pasaulyje išrinkto Armin van Buuren. Ne ką mažesnė aistra nei kas kelis metus išleisti tikrą hitą Olav Besoski yra NSO tyrinėjimas. Ne viename interviu olandas prisipažino, kad domisi marsiečiais, nuolatos skaito apie juos knygas, bet jokiu būdu nėra išprotėjęs.
Amžinai populiarus „Waterman“
Daugybė diskžokėjo kūrinių tapo hitais, tačiau labiausiai olandas išgarsėjo 2004-aisiais, kai pasirodė netrukus atominės bombos sprogimui prilygintas „Waterman". Jis ne tik šokių aikštelėse sukėlė sujudimą, bet ir apvertė ir iki tol populiaraus Olav Basoski karjerą 180 laipsnių kampu.
Olandas tapo vienu svarbiausiu visų festivalių komponentu, o plakatuose visuomet buvo rašomas didžiausiomis raidėmis. Ne išimtis ir prieš kelis metus Vilniuje vykęs festivalis „Saulės Smūgis 2006“, kuriame Olav Basoski tapo didžiausia žvaigžde. O jo pasirodymas susilaukė tik pačių geriausių įvertinimų.
„Waterman" buvo perleistas net 25-iose šalyse, kur, be jokios abejonės, ne tik tapo auksiniu arba platininiu, bet ir vienu karščiausių tų metų kūrinių. Kaip tvirtina pats atlikėjas, iki šių dienų šis singlas jam neša didelius pinigus, nes, net ir praėjus keturiems metams, jis vis dar puikiai perkamas. „Waterman“ savo pasirodymuose didžiausiose arenose bei stadionuose grojo visi nuo Fatboy Slim iki Fedde Le Grand, o į kelis įvairiausius rinkinius šis labai pozityvus hitas pateko sunku net suskaičiuoti.
Olav Basoski "Waterman":