Lietuvoje prieš šešerius metus viešėjusi grupė tada įsitikino, kad mūsų šalyje turi didelį gerbėjų būrį. Pradėjusi planuoti atsisveikinimo koncertų turą, „Vaya Con Dios“ lyderė Dani Klein neslėpė, kad nori aplankyti valstybes, kuriose jos muzika per visą karjerą buvo sutinkama itin šiltai. Tarp jų buvo įvardyta ir Lietuva, kurios žiūrovams paskutinis „Vaya Con Dios“ pasirodymas bus ne tik proga atsisveikinti su grupe, bet ir keliomis dienomis anksčiau įteikti sau ar artimiesiems puikią Kalėdų dovaną.
Jausmingos muzikos ir prasmingų dainų tekstų pasiilgusias širdis „Vaya Con Dios“ kūryba jaudina jau 27 metus. 1986-aisiais susibūrusio kolektyvo albumai parduoti daugiau nei 10 milijonų egzempliorių tiražu – tokiems pasiekimams prilygti gali labai nedaug Belgijos artistų.
Grupės dainos „Nah Neh Nah“, „Puerto Rico“, „Don't Break My Heart“, „What's A Woman“, „Heading For A Fall“ ir daugybė kitų hitų nuolat skamba radijo stočių eteryje, TV užsklandose, filmuose ir serialuose. Vokalistei Dani Klein už nuopelnus muzikai ir Belgijos populiarinimą pasaulyje skirtas Briuselio garbės ambasadorės titulas, jos kolekcijoje – dešimt platininių diskų.
Visa tai atrodė labai tolima, kai „Vaya Con Dios“ žengė pirmuosius žingsnius. 1986-aisiais muzikanto dukra Dani su dviem bendraminčiais nusprendė muzikoje suvienyti visus stilius, kuriems jautė palankumą – nuo džiazo iki bliuzo, flamenko, ispaniškų ir čigoniškų ritmų. Ispaniška fraze „Eik su Dievu“ pasivadinusi grupė iškart susidūrė su daugybe skeptikų. Radijo ir TV eteryje tuo metu karaliavo sintetinė popmuzika, ryškus įvaizdis ir pompastika – atrodė, kad akustinę, kiek senamadišką muziką grojančiai grupei tiesiog nėra vietos pramogų pasaulyje.
„Mus visi atkalbinėjo, sakė, kad nieko nepasieksime. Bet mes matėme, kad Briuselio klubuose trūksta muzikos, kurią norėjome groti. Namie aš klausiausi senųjų meistrų, nuo gitaristo Jimi Hendrixo iki dainininkų Arethos Franklin ir Otiso Reddingo. Buvo nuojauta, kad gyva, nuoširdžiai atliekama muzika suras savo nišą “, - karjeros pradžią prisimena Dani Klein.
Pesimistai greitai pasijuto apsikvailinę ir užsičiaupė – nuo sintetinių garsų pavargusi publika naująją grupę priėmė plačiai išskėstomis rankomis. Jau pirmasis „Vaya Con Dios“ singlas „Just A Friend Of Mine“ buvo parduotas 300 tūkstančių egzempliorių tiražu.
Du iš eilės grupės albumai šturmavo populiarumo dešimtukų viršūnes keliolikoje valstybių - „Vaya Con Dios“ tapo tikromis popžvaigždėmis, kurių vaizdo klipus transliavo MTV. Tiesa, grupės karjerą pristabdė muzikantų nesutarimai ir vieno jų tragiška mirtis – nuo 1996 iki 2004-ųjų „Vaya Con Dios“ pavadinimas dingo iš aktyvaus muzikinio gyvenimo. Tačiau po pertraukos grupę atgaivinusi Dani Klein greitai įsitikino, kad nebuvo pamiršta – jos vėl laukė pilnos salės gerbėjų.
Nuo Stambulo iki Helsinkio, Jeruzalės iki Monrealio, Sankt Peterburgo ar Beiruto – visur bilietai į „Vaya Con Dios“ koncertus neužsiguli kasose. Per daugiau nei ketvirtį amžiaus trunkančią karjerą grupė koncertavo daugiau nei 40 valstybių. Grupės sukurtos melodijos nepraranda populiarumo – prieš trejus metus Europos šokių muzikos klubų aikšteles užkariavo nauja dainos „Nah Neh Nah“ versija, sukurta vokiečių elektroninės muzikos dueto „Milk & Sugar”.
Dažniausiai įvardijamos dvi pagrindinės tokios„Vaya Con Dios“ sėkmės paslaptys. Pirmoji - stiprus, gilus, emocijų ir pasitikėjimo savimi kupinas Dani Klein balsas, kurį išgirdę kritikai prieš 25 metus niekaip negalėjo patikėti, kad dainuoja europietė, o ne Amerikoje užaugusi dainininkė. Antroji – grupės muzikos lyrika ir giliausias sielos kerteles pasiekianti melancholiška nuotaika, sugebėjimas kiekvienų gastrolių metų dainoms suteikti subtilų, turtingą skambesį: į paskutines gastroles su Dani išsiruošė aštuoni muzikantai.
„Taip, daugumos mano kūrinių įkvėpimo šaltinis - meilės sukelta širdgėla, nors yra ir dainų, kuriančių linksmą nuotaiką. Dainuoju apie daugybę dalykų – meilę ir tamsias jos puses, tikėjimą, viltį. Tai, ką yra patyręs kiekvienas mano klausytojas“, - savo sėkmės formulę nusako grupės lyderė.
Prieš ketverius metus pirmąjį savo karjeroje albumą prancūzų kalba išleidusi grupė pritilo. Kol gerbėjai svarstė, koks bus kitas Dani Klein žingsnis, dainininkė parašė memuarų knygą, kuri Belgijoje sulaukė didelio populiarumo.
Šių metų pradžioje grupė su publika internete pasidalijo trumpa žinute, skelbiančia, jog „Vaya Con Dios“ pradeda paskutines savo gastroles. Sausio 1 dieną 60-ąjį gimtadienį šventusi Dani Klein šį sprendimą paaiškino noru daugiau laiko skirti savo šeimai ir pomėgiams, kuriems muzika iki šiol nepalikdavo laiko.
„Viskas turi pradžią ir pabaigą. Į šiuos koncertus žiūriu ne kaip į liūdesio akimirką, o kaip į paskutinę galimybę gražiai praleisti laiką su tūkstančiais žmonių, kuriems rūpėjo ir rūpi mano muzika“, - sako dainininkė.
Paskutiniam susitikimui su gerbėjais „Vaya Con Dios“ paruošė programą, kurioje skamba visi grupės hitai ir kai kurios dainos, kurios rečiau būdavo atliekamos koncertuose. Tai šventė ir tiems, kurie kruopščiai gilinosi į grupės kūrybą, ir tiems, kurie labiausiai nori išgirsti populiariausias dainas.
Populiariausias „Vaya Con Dios“ hitas „Nah Neh Nah“: