Unikalus koncertų turas „Laiko mašina“ – tarsi simbolinė Lino Adomaičio kelionė laiku per įvairius jo muzikavimo laikmečius. Daugelį tarptautinių festivalių apdovanojimų pelnęs dainininkas patikina, kad pritariant simfoniniam orkestrui ypač gerai skamba dainos „Mamai“, „Lauko vidury“, „Saulės pėdomis“, „Ar tu ją matei?“, „Aš pavydžiu sau“, „Laiko mašina“ ir daugelis kitų. Naujai suskambusias visas jas Linas ir pristatė gausiau Kongresų rūmuose susirinkusiai publikai.
Scenoje drauge su Linu muzikuoja per 40 profesionalų. Visai kūrybinei komandai turo per Lietuvą metu teks nuvažiuoti 1522 kilometrus Net 2750 natų puslapių teko atspausdinti orkestrui, ritmo grupei, dirigentui ir pritariamiesiems vokalams. „Kai atsiėmėme tokį kiekį natų iš spaustuvės – tai buvau truputį šokiruotas, gerąja prasme, žinoma,“ – juokiasi Linas Adomaitis.
Koncertinio turo „Laiko mašina“ kūrėjas ir atlikėjas pasakojo, kad kiekvienam miestui komanda turi specialiai paruošę po stiprų kozirį: Vilniuje su L. Adomaičiu koncertavo „Empti“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė, Šiauliuose – Gytis Paškevičius, Kaune – Danguolės Beinarytės choras „Jaunystė“, Klaipėdoje – Vytautas Grubliauskas. Ypatingas visų turo koncertų svečias Merūnas Vitulskis. Pritariančioji dainininkė – Monika Linkytė. Orkestrui diriguoja LVSO dirigentas Ričardas Šumila.
Orkestro dirigentas R. Šumila teigė, kad šis koncertinis turas jam ir pačiam yra savotiška laiko mašina. „Pamenu save dar visai mažą. Lino muzika man padarė didelį įspūdį ir jau tada svajojau su juo sukurti bendrą projektą, – pasakojo jaunasis dirigentas. – Taigi, mano svajonė išsipildė.“ R. Šumila pabrėžė, kad tiek jam, tiek visiems orkestro muzikantams dirbti su tokiu muzikos profesionalu yra tikras malonumas.
Jam antrino ir Merūnas. Pasak jo, Linas yra toks muzikos inovatorius, kurio muzikos kartotekoje nėra albumo, kuris nebūtų sulaužęs standartų. „Džiaugiuosi, kad dar galiu būti Lietuvoje ir prisijungti prie šios fantastiškos kompanijos. Retas muzikantas turi tokią intuiciją, kokią turi Linas, – sakė M. Vitulskis. – Mano vaikai ateityje tikrai didžiuosis, kad aš dirbu su tokiais muzikantais, kaip L. Adomaitis, G. Paškevičius, R. Šumila.“
G. Kilčiauskienė per koncerto pristatymo spaudos konferenciją prisipažino, jog jai dalyvavimas šiame grandioziniame ture taip pat buvo maloni staigmena. „Aš šiame ture būsiu koncerto staigmena, bet ir man šis renginys buvo staigmena. Linas yra tas dainininkas, su kuriuo esu įrašiusi daugiausiai duetų. Tačiau buvo taip susiklosčiusios aplinkybės, kad aš negalėjau atvykti paklausyti jo koncerto. Tačiau viskas pasikeitė ir aš jam perskambinau pranešti, kad būsiu. Tada Linas sako: „Gerai, tada tu būsi ne žiūrovė, bet atlikėja“, – juokiasi ji.
L. Adomaitis savo gerbėjams turi paruošęs specialų prašymą. Kadangi visi artistai scenoje bus pasipuošę su kostiumais, jis siūlo susikurti šventę ir pasipuošti visiems žiūrovams. Beje, šis solidus įvaizdis Liną lydėjo nuo vaikystės iki studijų pabaigos. Kodėl L. Adomaitis savo albumo pristatymui pasirinko ne klubinį stilių, bet klasiką?
„Nors ir klasika, bet ji šiandien atrodo kaip naujovė. Tie, kurie pradėjo keliauti su mano muzika, dabar jau yra subrendę žmonės ir taip pat jau dėvi kostiumus, – sako Linas. – Mintyse šis projektas brendo labai ilgai. Ko gero, nuo „L+“ laikų. Ir, panašu, kad mums pasisekė.“
L. Adomaičio koncertai susilaukė didžiulio gerbėjų dėmesio. Kaune visi bilietai buvo išpirkti likus trims savaitėms iki renginio pradžios. Vilniaus Kongresų rūmai buvo sausakimši.
Sostinėje publika po koncerto plojo atsistojusi ir prašė biso. Ypatingai didžiulėmis ovacijomis palydėjo duetą su Giedre Kilčiauskiene, Monika Linkyte, Merūnu Vitulskiu. Ir tokias L. Adomaičio dainas, kaip "Ar tu ją matei?", "Floating To You", "Lauko vidury" ir kt.
Albumo pristatymo koncertai dar vyks Šiauliuose, Klaipėdoje ir Marijampolėje.
Koncerto akimirkos ir svečiai - DELFI nuotraukų galerijoje: