Pero Gessle ir Marie Frediksson duetas šią savaitę atskleidė savo gastrolių užmojus – vien iki kitos vasaros vidurio grupė koncertuos 18-oje Europos šalių, taip pat – Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Tada turas bus tęsiamas kituose žemynuose – planuojama, kad jis baigsis 2016-aisiais.
Specialiai šioms gastrolėms išleidžiamas trisdešimties geriausių „Roxette“ dainų rinkinys, kurį galės įsigyti ir lietuviai. „Roxette“ turi iš ko rinktis – grupė yra išleidusi kelias dešimtis hitų, o jos įrašai parduoti 75 milijonų egzempliorių tiražu. Kviečiame prisiminti dešimt ryškių „Roxette“ dainų – jas tikrai galima tikėtis išgirsti ir Kaune, kur grupė lankysis pirmą sykį.
„It Must Have Been Love“. Spalio pabaigoje iškilmingoje ceremonijoje paskelbta, kad vien per JAV radiją ir televiziją ši daina skambėjo 5 milijonus kartų. Jei klausytumėtės šio kūrinio tiek sykių iš eilės, tai užtruktų 41 metus. Duetas šią dainą įrašė dar 1987-aisiais, bet tada ji tapo hitu tik Švedijoje. Naujas galimybes romantiškam kūriniui atskleidė tai, kad jis buvo įtrauktas į Holivudo filmo „Graži moteris“ garso takelį. 1990-aisiais perleista daina užkariavo visą pasaulį – pasiekė pirmąją vietą JAV topuose, o Didžiojoje Britanijoje išlieka didžiausias „Roxette“ visų laikų hitas.
„Listen To Your Heart“. Ši 1988-aisiais įrašyta daina JAV radijo ir TV eteryje skambėjo taip pat dažnai, kaip ir „It Must Have Been Love“. Tai – kūrinys, skambėjęs visuose „Roxette“ koncertų turuose – be jo grupės pasirodymai tiesiog neįmanomi. Įsimintinas ir dainos klipas, kuriame basa Marie Fredriksson dainuoja Borgholmo pilyje, esančioje Švedijai priklausančioje Baltijos jūros saloje. Anot „Roxette“, šiuo kūriniu jie su humoru bandė pamėgdžioti pompastišką amerikietiško roko skambesį – iki tokio lygio, kad tai taptų beveik absurdiška.
„The Look“. Sutariama, kad būtent šia daina prasidėjo svaiginanti „Roxette“ tarptautinė karjera. 1989-aisiais išleistas kūrinys tapo „numeriu vienas“ net 25 šalyse, tarp jų – JAV. Istorija – kurioziška. Už tai, kad daina tapo populiari už Atlanto, grupė turi būti dėkinga pagal mainų programą Švedijoje studijavusiam amerikiečiui Deanui Cushmanui. Jis dainos kasetę parsivežė į gimtinę ir taip pamėgo, kad sugebėjo įtikinti populiarią Mineapolio radijo stotį ją transliuoti. Klausytojams patiko kūrinys, jis pradėjo eteryje suktis dažniau, pamažu dainos manija užsikrėtė ir kitų radijo stočių muzikos redaktoriai – taip „The Look“ ir išplito. Beje, Peras Gessle iki šiol sako, kad dainos tekstas – gana primityvus juodraštis, tačiau tai nesutrukdė klausytojams jos pamėgti.
„Joyride“. Šią 1991-aisiais išleistą dainą patys „Roxette“ nariai vadina mėgstamiausiu savo kūriniu. Daina tapo populiariausia Australijoje, Kanadoje, JAV ir keliolikoje Europos šalių. Priedainio eilutę „labas, kvaily, aš tave myliu“ įkvėpė Pero Gessle žmona Asa Nordin, kartą ant fortepijono palikusi jam tokį raštelį.
„Sleeping In My Car“. Ši 1994-aisiais išleista daina reklamavo albumą „Crash! Boom! Bang!” ir akimirksniu užkariavo eterio bangas. Energingo kūrinio tekstas – kiek labiau provokuojantis nei kitų „Roxette“ dainų. Jame be užuolankų dainuojama apie seksą automobilyje. Tai nelabai patiko Kinijos cenzoriams – kai grupė koncertavo Pekine, prieš koncertą paprašyta pakeisti dainos tekstą. „Sutikome, bet galiausiai sudainavome nieko nekeisdami“, - pasakoja muzikantai.
„Dangerous“. Šią 1987-ųjų dainą galėjo įrašyti serialo „Majamio policija“ žvaigždė Donas Johnsonas, daręs ir dainininko karjerą. Tačiau aktorius atmetė Pero Gessle pasiūlytą kūrinį. „Roxette“ jį įrašė ir užsidirbo vieną pirmųjų savo didelių pasiekimų topuose. „Ši daina – lyg kramtoma guma. Ji pasakoja apie pavojingą merginą, kuri gali sudaužyti širdį. Įkvėpta aštuntojo dešimtmečio veiksmo filmų. Nufilmavome klipą koncerto pilyje metu. Kai parodėme savo amerikiečių įrašų leidyklos bosui, jis pamanė, kad pilis – dekoracija, pastatyta specialiai dėl klipo“, - kūrinį pristato Peras Gessle.
„Spending My Time“. „Manėme, kad tai bus didžiausias mūsų visų laikų hitas Amerikoje, tačiau įrašų leidėjai nesugebėjo jo išreklamuoti, tuo metu leidykloje vyko pertvarka, buvo atleista daug žmonių“, - su apmaudu yra prisipažinę „Roxette“ nariai. Nieko baisaus – net praėjus 23 metams, ši širdį verianti baladė apie mylimo žmogaus ilgesį tebėra labai mėgstama„Roxette“ gerbėjų. Brazilijoje ją beprotiškai išpopuliarino tai, kad kūrinys skambėjo populiariame TV seriale. Beje, kūrinio klipą režisavo Wayne'as Ishamas – režisierius, dirbęs su Michaelu Jacksonu, „Pink Floyd“, Madonna ir kitomis ryškiausiomis žvaigždėmis.
„Dressed For Success“. Klausantis šios dainos priedainio atrodo, kad Marie Fredriksson yra gerokai įniršusi. „Taip ir buvo. Tą dieną niekas nesisekė, susipykome, keitėme dainos tekstą, tonaciją. Pagalvojau, kad ši daina man visiškai atsibodo, pikta nuėjau įrašinėti vokalo, išrėkiau žodžius. Ir staiga supratau, kad skamba būtent taip, kaip reikia“, - pasakoja dainininkė. Būtent ši daina tapo singlu, pristatančiu 1988-ųjų albumą „Look Sharp!“.
„Almost Unreal”. Daina su painia istorija. Peras Gessle 1993-aisiais sukūrė ją Holivudo filmui „Fokus Pokus“, tačiau įrašų leidykla nepasitarusi su juo dainą panaudojo visai kitoje juostoje - „Superbroliai Mario“. Dainos klipe vaikiną, žaidžiantį kompiuterinį žaidimą, suvaidino vėliau išgarsėjęs britų aktorius Nickas Pickardas. Marie Fredriksson sako, kad tai toli gražu nėra geriausias grupės kūrinys, tačiau jis tapo hitu daugelyje Europos šalių.
„Fading Like A Flower“. Kinijoje ši 1991-ųjų baladė – tokia populiari, kad net du populiarūs šios šalies atlikėjai yra įrašę savas jos versijas. Peras Gessle dainą parašė Kanadoje 1989-aisiais – po poros metų ji buvo išleista ir pelnė sėkmę visame pasaulyje. Vaizdo klipas nufilmuotas Stokholmo centre – muzikantai raukėsi, kai režisierius vertė Marie Fredriksson valandų valandas vaikščioti per pūgą. „Tačiau jis buvo visiškai teisus – tie kadrai atrodo nuostabiai“, - vėliau pripažino Peras Gessle.