Fenomenalus kolektyvas iš Slovėnijos garsėja itin išskirtinu muzikiniu stiliumi bei analogų neturinčia menine koncepcija. Gausi ir spalvinga „Laibach″ istorija skaičiuoja jau 35-us metus, jie dažnai vadinami grupe, kuri sugriovė Jugoslaviją ir komunistinį Tito režimą. Industrial muzikos avangardistai, įtraukiantys roko, techno ir pop skambesį, yra ko gero labiausiai išgarsėjusi grupė, kilusi iš Rytų ir Centrinės Europos.

Jų muzikines manifestacijas nuolat lydi kontraversija, kurią sąlygoja filosofiški, provokuojantys meno žaidimai kultūriniais ir ideologiniais simboliais, bei totalitarine estetika. Prieš tris dešimtmečius „Laibach″ judėjimo pradininkai ko gero neįsivaizdavo, jog šis reiškinys, pelnęs sau atskirą vietą pasaulinėje pop kultūroje, nukeliaus taip toli.

2015 m. „Laibach″ atsidūrė didžiausių dienraščių antraštėse, kai surengė koncertus Šiaurės Korėjoje. O pastarojo albumo „Also Sprach Zarathustra″ pasaulinis turas šiemet gegužės mėn. startavo Pietų Korėjoje, - „Laibach″ tapo pirmąja šiuolaikinės muzikos grupe, koncertavusia abejose skirtingų santvarkų šalyse.

Po 2014 m. pasirodžiusio ir dark pop stilistikai artimo albumo „Spectre″ ir Korėjai skirtos „Sounds of Music″ programos, grupės gerbėjaus nustebino naujas „Laibach″ posūkis – šiemet vasarą pasirodė albumas „Also Sprach Zarathustra″, alsuojantis tamsia neoklasikine orkestruote, didinga ambient ir minimal electronic atmosfera.

Šis daugelį meno kritikų nustebinęs dramaturginis veiksmas sukurtas pagal žymųjį vokiečių filosofo Friedrich Nietzsche veikalą ir skirtas teatrui - režisieriaus Matjaž Berger pastatytas Anton Podbevšek teatre Slovėnijoje. Sekant fundamentaliojo egzistencialisto veikalo idėjomis, albumo kūriniuose atspindimas save įveikiančio žmogaus tobulėjimo kelias, pasiaukojanti valia ir grožio siekis. Albumas pristatytas ir su Slovėnijos simfoniniu orkestru, o pats teatro vaidinimas vyko nedidelėje gotikinėje vienuolyno bažnyčioje.

„Laibach″ kūrėjai pažymėjo, kad būtų nepakenčiama įsikalinti kokios nors muzikinio stiliaus rėmuose, jiems įdomu atrasti visus kūrybos įvairovės kampelius. Nenuspėjamo kolektyvo muzikinė raiška gali būti labai skirtinga, bet unikali „Laibach″ dvasia visuomet atpažįstama.

Tai bus antrasis „Laibach″ pasirodymas Lietuvoje. Pernai mūsų šalyje grupė koncertavo festivalyje „Mėnuo Juodaragis″. Šiemet pavasarį garsiausiame Lietuvos kino festivalyje „Laibach″ įkūrėjas Ivan Novak pristatė filmą „Liberation Day″, nuotaikingai pasakojantį apie kolektyvo avantiūrą Šiaurės Korėjoje. Beje, šio filmo techninę pusę įgyvendino kino meistrai iš Latvijos.

Pasirodymo metu Vilniuje skambės ir gerai žinomi kūriniai, grupė pristatys naujus narius, bei išskirtines vaizdo projekcijas. Drauge su „Laibach″ muzikantais atvyksta dešimties žmonių komanda, kuri pasistengs kad grupės pasirodymas būtų įspūdingas ne tik ausims, akims ir kojoms, bet ir mintims.

Renginį organizuoja muzikos leidykla „Dangus″ ir kino gamybos įmonė „Artbox″.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją