Pastarieji neretai šią įtaką pripažįsta, į savo koncertų ar albumų repertuarą įtraukdami „Depeche Mode“ dainų. Per daugiau nei tris „depešų“ karjeros dešimtmečius kiti atlikėjai įrašė šimtus įdomių, keistų, o kartais ir juokingų „Depeche Mode“ dainų variantų. Dešimt iš jų siūlome išgirsti ir jums.

Chambalandas - „Personal Yeezus“

Niujorko komikas Danas Chamberlainas, žinomas Chambalando slapyvardžiu, birželio pabaigoje atkreipė dėmesį į tai, jog reperio Kanye Westo naujojo albumo „Yeezus“ daina „Black Skinhead“ yra paremta „Depeche Mode“ kūrinio ritmu. Netrukus internete jis patalpino Kanye ir „depešų“ kūrinių miksą, kuris akimirksniu sulaukė daugybės perklausų ir „laikų“. Nepyko nei Kanye, nei „Depeche Mode“ - netgi duotas leidimas šį „naują“ kūrinį transliuoti radijo eteryje.

„Rammstein“ - „Stripped“

Simpatijų „Depeche Mode“ kūrybai neslepiantys vokiečiai „Rammstein“ šią versiją įrašė 1998-aisiais – ir ji akimirksniu tapo vienu populiariausių kūrinių grupės koncertuose. Daug diskusijų sukėlė vaizdo klipas, kuriame panaudoti vaizdai iš fašistams prijautusios fotografės Leni Riefenstahl filmo. „Rammstein“ koncertuose dainą „Stripped“ lydi ritualas, kurį puikiai žino visi grupės gerbėjai – klavišininkas Christianas Lorenzas sodinamas į pripučiamą valtį, o ši paleidžiama „plaukti“ ant žiūrovų rankų. „Rammstein“ įrašytą „koverį“ labai palankiai įvertino patys „Depeche Mode“ nariai.

Johnny Cashas - „Personal Jesus“

JAV country muzikos veterano Johnny Casho karjerą paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje reanimavo prodiuseris Rickas Rubinas – su juo dainininkas įrašė albumų seriją, kurioje skambėjo ir neįprastas „koverių“ pasirinkimas. Paskutiniame prieš Johnny mirtį išleistame albume „American IV: The Man Comes Around“ skambėjo ši „Depeche Mode“ kūrinio versija – trapus ir pavargęs, bet vis dar emocingas legendinio dainininko balsas gerokai sujaudino grupės narius. Kaip ir žinia, kad tokį ryškų pėdsaką muzikos istorijoje palikęs atlikėjas teigiamai vertino jų dainą.

Nouvelle Vague“ - „Master And Servant“

Hipsterių dievinama prancūzų grupė „Nouvelle Vague“ neįprastu stiliumi yra perdirbusi ne vienos popmuzikos žvaigždės dainą – tai yra pagrindinis šių muzikantų „arkliukas“ ir karjeros variklis. Tačiau patys prancūzai bene labiausiai didžiuojasi „Depeche Mode“ dainos „Master And Servant“ perdirbiniu, kurį 2009-aisiais išleido albume „3“. Priežastis - „depešų“ lyderis Martinas Gore'as ne tik davė leidimą tai padaryti, bet ir pats sudainavo kai kurias vokalo partijas. Tiesa, „Nouvelle Vague“ studijoje jis taip ir neapsilankė – savo balso įrašus atsiuntė internetu.

Susan Boyle - „Enjoy The Silence“

TV talentų šou išgarsinta balsingoji namų šeimininkė Susan Boyle yra sudainavusi ne vieną itin populiarią dainą. Tiesa, jų autoriai ne visada džiaugiasi dainininkės eksperimentais. Gedulingą nuotaiką „Depeche Mode“ hitui „Enjoy The Silence“ 2011-aisiais suteikusi atlikėja sulaukė ne tik komplimentų, bet ir grupės gerbėjų prakeiksmų. Kiti sako, kad „Depeche Mode“ turėtų džiaugtis – tai šios grupės muzikai esą atvers vartus į dar platesnę auditoriją. Šį kūrinį yra dainavę HIM, „Lacuna Coil“ ir dešimtys kitų atlikėjų – tai viena dažniausiai „perdirbamų“ grupės dainų.

„a-ha“ - „A Question Of Lust“

Norvegų grupė „a-ha“, 2009-aisiais pristatydama paskutinį savo studijoje įrašytą albumą „Foot Of The Mountain“, neslėpė – didžiulę įtaką jo skambesiui padarė „Depeche Mode“ kūryba. Šią žinią grupė pasiuntė ir BBC radijo laidoje, kurioje gyvai atliko vieną gražiausių „Depeche Mode“ baladžių „A Question Of Lust“ - skaidrus kaip krištolas vokalisto Morteno Harketo balsas jai puikiai tinka.

Tricky – „Judas“

Daina „Judas“ iš „Depeche Mode“ albumo „Songs Of Faith And Devotion“ nėra taip dažnai atliekama kitų atlikėjų, kaip didieji grupės hitai. Britų triphopo atlikėjas Tricky, prieš keletą metų viešėjęs ir Lietuvoje, į šią dainą dėmesį atkreipė dar 1996-aisiais – „Judas“ versiją, kurią atlieka kartu su vokaliste Martina Topley - Bird, jis išleido albume „Nearly God“. Tipišku Tricky stiliumi įrašyta versija, tiesa, nesulaukė didelio klausytojų dėmesio.

Marilyn Mansonas - „Personal Jesus“

Amerikiečių provokatorius dainos „Personal Jesus“ versiją išleido 2004-aisiais – pristatydamas savo rinktinį albumą „Lest We Forget“. „Depeche Mode“ kūryba šiam atlikėjui yra padariusi didžiulę įtaką, tačiau jo sudainuotas „koveris“ sulaukė kritikos kaip nepakankamai išradingas. Marilyn Mansono versijos aranžuotė ne itin skiriasi nuo originalo.

The Cure“ - „World In My Eyes“

Britų grupė „The Cure“ pelnytai vadinama kultiniu kolektyvu ir turi ne mažiau atsidavusius gerbėjus nei „Depeche Mode“. Todėl tai, kad „The Cure“ lyderis Robertas Smithas nusprendė sudainuoti „depešų“ dainą, daug ką nustebino. Abiejų grupių nariai – bendraamžiai, jaučiantys gilią pagarbą vieni kitų kūrybai, o devintojo dešimtmečio viduryje pamainomis savo albumus įrašinėję toje pačioje Berlyno studijoje. Dainos „World In My Eyes“ versija buvo išleista 1998-aisiais pasirodžiusiame „depešų“ perdirbinių albume „For The Masses“, kuriame grupę pagerbė ir „The Smashing Pumpkins“, „GusGus“ bei daugelis kitų žinomų atlikėjų.

Bat For Lashes - „Strangelove“

Bat For Lashes slapyvardžiu žinoma atlikėja Natasha Khan – viena didžiausių šių dienų britų popscenos ekscentrikių. Nežinia, ar sudainuoti „depešų“ dainą „Strangelove“ buvo jos pačios idėja – šis kūrinys buvo įrašytas „Gucci“ kvepalų gamintojų užsakymu. Bet kuriuo atveju, Natashos balsas puikiai tinka šiam kūriniui, kuris „Depeche Mode“ gerbėjus džiugina jau daugiau nei 25 metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)