Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi naudingais patarimais, kurie padės lengviau rasti jums patinkančią muziką, kurti grojaraščius kartu su savo draugais, klausytis poezijos ar tinklalaidžių ir mėgautis dar geresne garso kokybe, rašoma pranešime spaudai.

1. Grojaraščiai pagal jūsų poreikius

Muzikos kūrinių grojaraščiai yra neabejotinai viena svarbiausių „Spotify“ funkcijų. Vieni vartotojų mėgstamiausių yra individualiai jiems sukurti „Discover weekly“ (liet. Savaitės atradimai) grojaraščiai, kurie kiekvienos savaitės pradžioje pasiūlo net 30 specialiai jums atrinktų dainų. Deja, šie grojaraščiai išnyksta jau po savaitės. Visgi juos galite išsisaugoti su daugelį aplikacijų sujungiančia „IFTTT“ išmaniąja aplikacija.

Dažnai bėgiojantiems ir neįsivaizduojantiems bėgimo treniruotės be kokybiškos muzikos, technologijų ekspertai rekomenduoja išbandyti papildomą programėlę „Runkeeper“. Susieję ją su „Spotify“ ir suteikę GPS prieigą, gausite muzikos kūrinių sąrašą, priderintą pagal jūsų bėgimo tempą.

Tuo tarpu tiems, kurie ruošiasi vakarėliui, pravers bendro grupinio grojaraščio kūrimo galimybė.

Sukurkite naują grojaraštį arba pasirinkite jau esamą, spustelėkite dešiniajame ekrano kampe viršuje esančią trijų taškelių ikonėlę, o tada – „Make Collaborative“ (liet. Jungtinis grojaraštis). Pasidalinus juo su draugais, šie galės ne tik išklausyti grojaraštį, bet ir papildyti jį savo pasirinktais garso takeliais.

2. Istorijos, poezijos kūriniai ir kalbų pamokos

Ne visi žino, kad „Spotify“ platformoje galima rasti ne tik daugybę muzikos kūrinių, bet ir audioknygų, daugiau nei 700 tūkst. skirtingų tinklalaidžių, autorių įgarsinamos poezijos ir net užsienio kalbų pamokų. Tai puikus pasirinkimas sėdint kamštyje, keliaujant traukiniu ar liejant prakaitą sporto klube.

3. Aukščiausia garso kokybė

Garso kokybė tiesiogiai priklauso nuo interneto greičio. Šiandien tiek „Wi-Fi“, tiek mobiliojo interneto greičio visiškai pakanka leisti muziką „Spotify“ palaikoma garso kokybe – 320 kbit/s. Įprastas garso standartas aplikacijoje siekia 96 kbit/s. Norėdami jį pakeisti, nueikite į „Settings“ (liet. Nustatymai) langą, suraskite „Music Quality“ (liet. Muzikos kokybė) skiltį ir pasirinkite aukščiausios kokybės standartą. Tiesa, jis kol kas prieinamas tik „Premium“ vartotojams, o kitiems rekomenduojama rinktis 160 kbit/s garsą.

4. Asmeninė muzikos biblioteka

Naudokitės „Spotify“ kaip savo mėgstamiausių dainų talpykla. Jeigu kai kurių dainų ar atlikėjų kataloge nerandate, platforma leidžia į aplikaciją importuoti dainas iš savo įrenginių. Jas galite įtraukti į savo grojaraščius ir klausytis mėgstamiausios muzikos vieno grotuvo pagalba.

5. Prarastą muziką atkursite akimirksniu

Valandų valandas kūrėte savo svajonių grojaraštį ir netyčia jį ištrynėte? Nieko baisaus. „Spotify“ kūrėjai pagalvojo ir apie tokį scenarijų. Visus grojaraščius lengvai atgausite nuėję į savo paskyros nustatymų puslapį ir pasirinkę funkciją „Recover Playlists“ (liet. Grojaraščių atkūrimas).

6. Nepražiopsokite mėgstamiausių atlikėjų koncertų

Muzikos platforma „Spotify“ gali pranešti ir apie artėjančius jūsų mylimų grupių ir atlikėjų koncertus. Viskas, ką jums reikia padaryti – sekti savo mėgstamus atlikėjus, o spustelėjus „Browse“ (liet. Naršyti) ir „Concerts“ (liet. Koncertai) – pamatysite nuorodas, kur galite įsigyti bilietus. Taip pat nepamirškite nustatymuose pasirinkti savo buvimo vietą, pagal kurią „Spotify“ parinks arčiausiai jūsų vyksiančius koncertus.

7. Greitesnė ir detalesnė paieška

„Spotify“ bibliotekoje šiuo metu yra daugiau nei 50 milijonų dainų. Naršyti muzikos platybėse vartotojams padeda puikiai veikiantys, itin sofistikuoti platformos algoritmai. Mėgstamos muzikos paiešką galite dar labiau palengvinti ir patys.

Pavyzdžiui, galite sukonkretinti paiešką pagal laikotarpį, įrašę pasirinktą grupę ar atlikėją ir pageidaujamą laikotarpį (tarkime, „Arctic Monkeys year: 2000-2010“) – tarp rezultatų matysite tik tas dainas, kurios išleistos nurodytais metais. Norėdami rasti įrašus, kuriuose atlikėjas atlieka kūrinius su kitais muzikantais, šalia atlikėjo ar grupės vardo dėkite „+’” ženklą, tarkime „Drake+”.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)