Grupės kompozitorius Vitas Vaičiulis ir vokalistas Paulius Sinkevičius naujienų portalui DELFI pasakojo, kad kurį laiką jiedu norėjo išlikti incognito. „Pirmiausia norėjome, kad žmonės išgirstų mūsų muziką“, - tikino vaikinai.
L. Lapkauskaitės mokinys
„Electronic I“ vokalistas Paulius muzikos scenoje nėra naujokas. Atlikėjas dalyvavo televizijos projektuose „Talentų medžioklė“, „Muzikos akademija“. Nugalėjo festivalyje „Laumės juosta“. Buvęs Laimos Lapkauskaitės mokinys kelerius metus koncertavo tiek solo, tiek su merginų grupe „Mokinukės“, kuri vėliau tapo „Studentėmis“.
„Muzikine veikla užsiimu jau šešerius metus. Kas buvo prieš tai, viskas tvarkoje. Bet apie tai nenoriu kalbėti. Noriu kalbėti apie dabartinį darbą. Laima man daug padėjo. Jei ne ji, dabar čia nesėdėčiau“, - neslepia P. Sinkevičius.
Dainininkas sako, kad jis klausosi įvairios muzikos, o jo balso galimybės leidžia atlikti skirtingų žanrų kūrinius. „Galiu ir su orkestru, ir su Edmundu Seiliumi, ir roką padainuoti. Mano balsas universalus, todėl man tinka įvairūs stiliai“, - pasakojo Paulius.
Tačiau artimiausia vaikino širdžiai yra elektroninė muzika, todėl jis vieną dieną atėjo pas Vitą Vaičiulį. „Norėjau sukurti kažką savo, būti savimi. Labai patiko Vito muzika. Esame iš to paties krašto. Iki tol nebuvome labai geri bičiuliai, tiesiog žinojome vienas kitą iš matymo. Kartą nuvažiavau pas jį pasižiūrėti, kaip jis kuria muziką. Radome bendrą kalbą ir įrašėme keletą dainų. Jis kuria puikią muziką, daro nuostabias aranžuotes“, - prisimena „Electronic I“ vokalistas.
Norėjo išlikti incognito
Kai drauge kūrė pirmuosius savo kūrinius, vaikinai negalvojo apie grupę, šlovę ir populiarumą. „Netaikėme į kokias nors muzikines madas, darėme tai, kas mums patinka“, - prisipažino Vitas. Vaikinas seniau kūrė muziką kitomis grupėmis bei atlikėjams, dirbo prie elektroninės muzikos projektų. „Buvau ir didžėjaus karjerą pradėjęs. Bet vėliau pasukau į kūrybą“, - pasakoja jis.
Tiesa, vaikinai kurį laiką buvo nusprendę likti incognito.
Jų dainas jau grojo per radiją, internete jų kūriniai buvo perklausyti po kelis šimtus tūkstančių kartų. „Daug kas jau žinojo „Electronic I“ muziką, bet nežinojo mūsų asmenybių, - pasakojo dueto kompozitorius V. Vaičiulis. - Tačiau kurį laiką mes norėjome likti incognito. Norėjome ne savo veidus rodyti, o kad žmonės domėtųsi mūsų muzika.“
„Norėjome pažiūrėti, ar žmonėms patiks tai, ką mes kuriame. Ir tai pasiteisino“, - antrino jam Paulius.
Darbas su E. Dragūnu
Tačiau vaikinai vieningai sutaria, jog didžioji dalis melomanų apie elektroninės muzikos duetą sužinojo po to, kai jie su E. Dagūnu drauge įrašė bendrą dainą „Lyja“.
Išgirdęs „Electronic I“ dueto dainą „One Dream“, SEL lyderis juo liko labai sužavėtas ir panoro susipažinti su jaunaisiais elektroninės muzikos kūrėjais.
„Egidijus susisiekė su mumis ir paprašė susitikti, - apie netikėtą pažintį su dainininku pasakojo V. Vaičiulis. - Atvažiavęs pas mus į studiją ir pasiklausęs daugiau mūsų dainų pasiūlė drauge įrašyti kūrinį. Turėjome padarę vienus dainos „griaučius“, jam labai patiko. Egidijus parašė lietuvišką tekstą. Taip gimė bendra mūsų daina „Lyja“.
Dabar su „Electronic I“ nori bendradarbiauti ir daugiau Lietuvos grupių.
Tarptautinis atgarsis
Didžiulio dėmesio sulaukė ne tik debiutinė dueto daina „One Dream“, kuri devynias savaites karaliavo pirmoje „Power Hit Radio“ vietoje. Tarptautinio atgarsio sulaukė ir daina „Underwater“, kuriai grupės vadybininkas Artūras Farinoff sukūrė išskirtinį vaizdo klipą.
„Prieš darant klipą peržiūrėjau daug medžiagos. Pamačiau filmą „Oceanman“, kuriame nufilmuoti vaizdai, mūsų nuomone, labai atitiko dainos nuotaiką. Susisiekėme su kūrėjais, IMAX kompanija ir pačia nardymo žvaigžde. Jie sutiko bendradarbiauti. Pats Umberto Pelizzari internete pasidalino mūsų dainos vaizdo klipu ir pristatė jį kaip naują „Oceanman“ anonsą. O dainą „Underwater“ netgi pavadino nardymo sporto himnu“, - pasakojo grupės vadybininkas A. Farinoff.
Drauge su Mantu Norkumi šiuo metu jie derina dueto koncertinį turą po Lietuvą. Latvijos „Summersound 2013“ festivalyje „Electronic I“ laukia debiutas tarptautinėje scenoje.
Tiesa, ne paslaptis, jog elektroninės muzikos kultūra neretai būna neatsiejama nuo svaigiųjų ir psichotropinių medžiagų. Tačiau „Electronic I“ nariai garsiai sako: „Narkotikams – ne“.
„Tai priklauso nuo žmogaus ir požiūrio. Mes turime savo nusistatymą šiuo klausimu. Daug menininkų yra sukūrę šedevrų blaiviomis galvomis, - teigia Paulius. - Manau, kad įkvėpimo galima pasisemti ir kitokiais būdais. Tiesiog reikia būti jautriam aplinkai, pastabiam ir įkvėpimas ateina savaime.“
Jį papildydamas Vitas sako, jog jei yra minčių, prie dainos kūrimo niekada nereikia kankintis savaitėmis. „Tada per kelias valandas gimsta kūrinys. Įkvėpimą mes gaudome kaip vėją“, - sako Vitas.