Štai, pavyzdžiui, „Mashina Vremeni“ 1991 m. išleista daina „Костёр“ yra populiariausias grupės kūrinys „Youtube“ platformoje – buvo perklausytas per 4 mln. kartų, tarp populiariausių atsidūrė ir „Перекресток семи дорог“, „Однажды мир прогнётся под нас“ bei „Кого ты хотел удивить“, rašoma koncerto Lietuvoje organizatorių pranešime spaudai.
„Kūrėjui brangi kiekviena daina, tačiau publika moka atsirinkti tai, kas geriausia. Kartais net sunku suprasti, kodėl vienas kūrinys tampa didesnis hitas už kitą, galbūt net už tą, prie kurio dirbai ne vienerius metus. Auditorijos skonį kartais sunku paaiškinti, jį keičia ir šiuolaikinės muzikos platformos, tačiau mes jį gerbiame, todėl ir mūsų jubiliejiniuose koncertuose skambės populiariausi kūriniai. Tai, ką labiausiai girdėti nori publika“, – sako „Mashina Vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius ir kviečia į grupės 50-mečio koncertus Vilniuje bei Klaipėdoje.
„Mashina Vremeni“ dainos turtingos ne tik gerbėjų, bet ir istorijų. Kūrinys „Марионетки“ grupei sukėlė bene daugiausiai rūpesčių. 1974 m. parašyto kūrinio eilutes akylos cenzorių akys, kritikai ir tiesiog geros muzikos mylėtojai priėmė kaip užuominą į Rusijos siekį valdyti žmones kaip teatro marionetes. Nors A. Makarevičius atkakliai įtikinėjo valdžios atstovus, kad kūrinio tekste nėra jokių slaptų užuominų, buvo uždrausta kūrinį atlikti viešai. Tačiau net ir tada „Mashina Vremeni“ draudimas nesutrukdė publikos pamėgto kūrinio įtraukti į koncertų programą.
„Mashina Vremeni“ „Марионетки“:
Kur kas geriau sekėsi kitam itin populiariam grupės kūriniui „Однажды мир прогнётся под нас“. „Jeigu dainos autorius jums pasakoja neįtikėtiną istoriją apie tai, kaip jis sukūrė dainą ar poemą, žinokite, kad tikriausiai jis meluoja. Visos dainos sukuriamos taip: paimi užrašų knygutę, rašiklį ir rašai viską, kas tuo metu yra tavo galvoje“, – tikina A. Makarevičius ir atskleidžia, kad „Однажды мир прогнётся под нас“ sukūrė traukiniu važiuodamas iš Niujorko į Filadelfiją.
„Mano dukra baigė koledžą ir aš skubėjau į diplomų įteikimo šventę. Ji man paskambino ir paklausė „Negi negali atskristi vienai dienai?“. Staiga suvokiau, kad kaip tik turiu vieną laisvą dieną. Per stebuklą pavyko įsigyti lėktuvo bilietą ir štai aš jau keliauju traukinyje. Tuomet jaučiau, kad viskas puikiai klostosi. Sukūriau dainą“, – prisimena „Mashina Vremeni“ lyderis.
„Mashina Vremeni“ „Однажды мир прогнётся под нас“:
Na, o legendinė „Кого ты хотел удивить“ buvo sukurta pagal „Deep Purple“ hitą „Might Just Take Your Life“. Nors dabar būtų sunku šį sunkaus roko kūrinį įsivaizduoti be agresyvaus Aleksandro Kutikovo vokalo, „Кого ты хотел удивить“ ne visada skambėjo taip, kaip šiandien. Iš pradžių prie dainos vairo stojo buvęs „Mashina Vremeni“ narys Evgeny Margulis, tačiau jo balsas, tobulai tinkantis bliuzui, soului ar funkui, visiškai netiko šiam aštriam kūriniui. Tuomet vokalisto pareigas perėme pats A. Makarevičius, tačiau ši daina neretai iš jo atimdavo balsą. Galiausiai kūrinys buvo perduotas A. Kutikovui, kuris savo vokalinėmis manieromis sugebėjo perteikti visą dainos energiją.
„Mashina Vremeni“ „Кого ты хотел удивить“:
Nemažai diskusijų net ir tarp pačių „Mashina Vremeni“ narių iki šiol kelia „Поворот“. Kalbėdami apie kūrinio atsiradimą, nariai iki šiol nesutaria, kas yra tikrasis jos autorius. A. Kutikovas tikina, kad jis sukūrė melodiją ir jam tik šiek tiek padėjo buvęs grupės klavišininkas Piotras Podgorodetskis, pastarasis tvirtina priešingai. Kaip bebūtų, dabartinė kūrinio versija gana stipriai skiriasi nuo pirminės. Iš pradžių tai buvo lėta lyrinė daina, persmelkta itališkos pop muzikos. A. Makarevičiui nepatiko originalioji dainos melodija, todėl A. Kutikovas pasiūlė ne tokią saldžią ir ritmiškesnę alternatyvą.
„Atsimenu, ėjau per parką į restoraną. Užsisakiau alaus, krevečių. Buvo graži pavasario diena. Tuomet vienu prisėdimu pirmą kartą gyvenime parašiau dvi dainas – „Поворот“ ir „Ах, что за луна“, – detales atskleidžia A. Makarevičius.
„Mashina Vremeni“ „Поворот“:
Na, o kad dienos šviesą išvystų „Синяя птица“ prireikė kur kas daugiau laiko. Net ne vienerių metų. „Repeticijose šią dainą grojome daugybę metų, tačiau kad ir kiek stengėmės, ji priminė smuklės melodiją. Viską krūvon sulipdyti ir sudėlioti pavyko tik 1979 m., kai prie grupės prisijungė naujas būgnininkas Valerijus Yefremovas ir kūrinio melodiją papildė Lotynų Amerikos ritmais“, – prisimena A. Makarevičius.
„Mashina Vremeni“ „Синяя птица“:
Populiariausius „Mashina Vremeni“ kūrinius bus galima išgirsti grupės 50-mečio koncertuose Lietuvoje: spalio 22 d. – Vilniuje, „Cozy by Siemens arena“, o spalio 26 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.