Bilietus į Julien Dassin koncertą „Joe Dassin: Story 2024“ – jau galima įsigyti.

Gimė JAV

Joe Dassin gimė 1938 m. lapkričio 5-ąją dieną Niujorko mieste, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Augo garsioje šeimoje

Būsima muzikos žvaigždė augo garsenybių šeimoje. Joe Dassin tėvas, Jules Dassin, buvo žinomas kino filmų režisierius. Motina, Béatrice Launer, buvo puiki smuikininkė.

Karjerą pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose

Karjerą Joe Dassin pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose ir tik vėliau sulaukė sėkmės Prancūzijoje. Iš pradžių Joe Dassinas siekė aktoriaus karjeros ir vaidino keliuose amerikiečių filmuose. Tačiau vėliau, išvykęs į Prancūziją, išgarsėjo kaip dainininkas ir dainų autorius, užkariavęs klausytojų širdis savo melodingu balsu.

Pirmasis prancūzas, pasirašęs sutartį su Amerikos įrašų kompanija

1964 m. gruodžio 26 d. Joe Dassin pasirašė sutartį su įrašų kompanija „CBS Records“ ir tapo pirmuoju dainininku, dainuojančiu prancūzų kalba, pasirašiusiu sutartį su Amerikos įrašų kompanija.

Didžiausias hitas - „Les Champs-Élysées“

„Les Champs-Élysées“ tapo viena populiariausių Joe Dassin dainų. 1969 m. išleista daina tapo pasaulinio garso hitu ir įtvirtino Joe Dassin, kaip puikaus prancūzų dainininko, statusą. Įsimintina dainos melodija ir romantiški žodžiai skamba iki šiol.

Klasikinis hitas - „L’Été Indien“

Joe Dassin atlikta „L’Été Indien“ akimirksniu tapo klasika. 1975 m. išleista daina, kurios autoriumi yra italų muzikos korifėjas Toto Cutugno, laikoma viena kultinių Joe Dassino dainų. Jos melodija ir žodžiai daugeliui muzikos mylėtojų iki šiol kelia romantiškus ir nostalgiškus jausmus.

Dainas įrašinėjo skirtingomis kalbomis

Joe Dassin dainas įrašinėjo keliomis kalbomis. Žinomas dėl savo universalumo, dainininkas įrašinėjo dainas ne tik prancūzų, bet ir anglų, ispanų, italų ir vokiečių kalbomis. Jo gebėjimas užmegzti ryšį su skirtingų kultūrų ir sluoksnių klausytojais labai prisidėjo prie tarptautinės sėkmės.

Įrašė daugiau nei 200 dainų

Per savo karjerą Joe Dassin išleido daugiau nei 200 dainų. Nors Joe Dassin karjera truko vos kelis dešimtmečius, jis paliko pasauliui įspūdingą dainų kolekciją, apimančią įvairius žanrus, įskaitant folk, pop ir prancūzišką šansoną.

Pardavė daugiau nei 50 mln. įrašų

Joe Dassin albumai visame pasaulyje parduoti didesniu nei 50 mln. kopijų tiražu. Dėl milžiniško populiarumo, Joe Dassino albumai sulaukė didelės komercinės sėkmės. Jo muzika susilaukė atgarsio tarp gerbėjų visame pasaulyje, todėl Joe Dassin tapo vienu iš geriausiai parduodamų visų laikų prancūzų atlikėjų.

Tragiška mirtis

Joe Dassin tragiškai mirė sulaukęs vos 41-erių metų. 1980 m. rugpjūčio 20 d. pasaulis liūdėjo dėl Joe Dassino netekties, kuris mirė nuo širdies smūgio. Joe Dassin ankstyva mirtis žymėjo eros pabaigą ir paliko tuštumą muzikos industrijoje.

Apie Julien Dassin koncertą „Joe Dassin: Story 2024“

Julien Dassin yra amerikiečių dainininko ir dainų autoriaus Joe Dassino sūnus. Jis, kartu su vyresniu broliu Jonathan, rūpinasi Joe Dassin įvaizdžio, atminimo ir muzikos tvarkymu. Tėvo atminimui Julien Dassin rengia koncertines gastroles „Joe Dassin: Story 2024“. Julien Dassin kviečia žiūrovus vasarą švęsti klausantis garsiausių Joe Dassin dainų „Les Champs-Élysées“, „Salut Les Amoureux“, „L’Été Indien“, „Et Si Tu N’Existais Pas“, „À Toi“ ir daugelio kitų.

Muzikinę karjerą Julien Dassin pradėjo 2010 m., kada su režisieriumi Christophe Barratier, padovanojusiu mums filmą „Les Choristes“ (2004 m.), pastatė miuziklą „Il Était Une Fois... Joe Dassin“. Seniausiai veikiančioje Prancūzijos sostinės ir vienoje populiariausioje pasaulyje koncertinėje salėje „L’Olympia“ pristatytas miuziklas sulaukė didelės sėkmės ir dvejus metus buvo rodomas visoje Prancūzijoje.

2012 m. sausio 30 d. dainininkas išleido studijinį albumą „Monsieur Montand“ ir taip išreiškė pagarbą dar vienam Prancūzijos muzikos herojui – artimam šeimos draugui Yves Montand. Julien Dassin, kartu su dainininke Florence Coste, įrašė 14-os populiariausių Yves Montand dainų perdirbinius „La Vie En Rose“, „La Bicyclette“, „Le Temps Des Cerises“, „Les Feuilles Mortes“ ir kt. Kompanijos „Sony Music“ išleistas albumas buvo puikiai įvertintas ir pateko į Prancūzijos perkamiausių įrašų sąrašą.

Perdainuodamas gerai žinomas Joe Dassin dainas Julien tęsia puikią muzikinę karjerą, tačiau žiūrovai ir toliau mato tėvą sūnuje, dainuojančiame jo dainas. Julien sako, kad jo tai visai nežeidžia – jis tuo labai didžiuojasi. Tėvo mirtis, kai jam buvo vos 6 mėnesiai, ir motinos mirtis, kai jam buvo 14 metų, paskatino jaunąjį Julien Dassin pradėti menininko kelią ir pasirinkti dainininko, o ne aktoriaus karjerą.

„Vaikystėje ir paauglystėje buvo sunku būti Joe Dassin sūnumi, bet paskui tapo lengviau. Moterys dažnai man sako: „Mes labai gerai pažinojome tavo tėvą!“, ir tai yra tiesa, nes jį pažinojo visa Prancūzija!“, – sako Julien Dassin. „Aš savo tėvą pažįstu labai gerai – žiūrėjau visas jo laidas, studijavau jo judesius, mimiką, gestus. Ką jis mylėjo ir ko nekentė – ar namuose vilkėjo baltą kostiumą, ar džinsus ir marškinėlius. Studijavau visas šias detales, kad jį pažinčiau. Esu didžiausias jo gerbėjas!“.

Siekdamas kuo tikroviškiau atlikti auksine estrados klasika tapusias Joe Dassin dainas, Julien subūrė grupę „Paris Tour Eiffel Orchestra“, kurioje muzikuoja su ir su jo tėvu groję muzikantai. 2020 m. „Sony Music“ išleido geriausių Joe Dassin dainų albumą „À Toi“, kuriame be kitų atlikėjų atliktų Joe Dassin hitų perdirbinių yra ir Julien Dassin naujai įrašyta klasikinės dainos „Dans Les Yeux D’Émilie“ versija. Beje, ši daina tapo neoficialiu 2023 m. Prancūzijoje vykusio pasaulio regbio čempionato himnu, nes skambėjo visose žmonių susibūrimo vietose.

2024-uosius Julien Dassin pradėjo pristatydamas naują šou „Joe Dassin: Story 2024“, su kuriuo gastroliuoja po Vidurio Aziją, Rytų ir Šiaurės Europą. Julien Dassin ir muzikantų grupės „Paris Tour Eiffel Orchestra“ koncertas „Joe Dassin: Story 2024“ rugpjūčio 3 d. Palangos koncertų salėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją