Raymond Wilson yra škotų dainininkas ir gitaristas, geriausiai žinomas kaip post-grunge grupės „Stiltskin“ lyderis ir legendinės grupės „Genesis“ vokalistas, garsiojoje grupėje dainavęs 1996-2000 m. Ray Wilson, kurį įtakingas muzikos žurnalas „Classic Rock Magazine“ pripažino vienu geriausių Didžiosios Britanijos dainininkų. Netrukus mūsų šalyje koncertuosiantis atlikėjas prisiminė dainavimo grupėje „Genesis“ laikus ir papasakojo apie artimiausius planus, rašoma pranešime spaudai.

Nuo grunge muzikos iki „Genesis“

Ray Wilson tarptautinė muzikinė karjera prasidėjo su grunge muzikos sensacija – grupe „Stiltskin“. 1994 m. jis šturmavo topus su hitu Nr. 1 – kūriniu „Inside“. Daina, kuri skambėjo džinsų kompanijos „Levi’s“ reklamoje, tapo vienu populiariausių metų hitu. 1997 m. Ray Wilson prisijungė prie britų roko legendos „Genesis“, kurioje pakeitė pasitraukusį dainininką ir būgnininką Phil Collins. Su dviem pagrindiniais garsios grupės muzikantais Tony Banks ir Mike Rutherford, Ray Wilson įrašė penkioliktąjį ir kol kas paskutinį „Genesis“ albumą „Calling All Stations“. 1997 m. rugsėjį išleistas įrašas daugelyje pasaulio šalių pasiekė perkamiausių albumų Top 10, darbą išpopuliarino hitais tapę singlai „Congo“, „Shipwrecked“ ir „Not About Us“.

„Stiltskin“ – „Inside“:

Pakeisti nepakeičiamus

Pakeisti dainininką superžvaigždę yra didelis iššūkis, su kuriuo kažkaip sugebėjo susitvarkyti „Van Halen“, „AC/DC“ ir „Black Sabbath“. Tačiau pakeisti du legendinius vokalistus – visai kita istorija, kurią teko patirti Ray Wilsonui, grupėje „Genesis“ pakeitusiam Philą Collinsą, kuris prieš du dešimtmečius pakeitė Peterį Gabrielį. 1995 m. Philui Collinsui pasitraukus iš „Genesis“, likę muzikantai Tony Banks ir Mike Rutherford pakvietė Ray Wilson tapti naujuoju grupės balsu. 1997 m. jie įrašė ir išleido „Genesis“ albumą „Calling All Stations“, kuris tapo paskutiniuoju legendinės britų roko grupės studijiniu darbu.

„Nauji išradimai niekada nepradeda veikti tobulai per pirmas penkias minutes. Juk iš grupės pasitraukė Philas Collinsas. Tai tas pats, kas išimti Micką Jaggerį iš „The Rolling Stones“ arba Bono iš „U2“. Negalima įvesti kito žmogaus ir tikėtis, kad visi iš karto jį pamils. Tam prireiks laiko“, – prisimena Ray Wilson. „Albumas nebuvo toks geras, kaip, tarkime, „Back In Black“, kai Brianas Johnsonas prisijungė prie „AC/DC“. Jame buvo keletas gerų dainų, bet ir keletas nevykusių. Tai buvo nebaigtas darbas“.

Patirtį prilygino šuoliui nuo Everesto

Su Ray Wilson atgimusi grupė „Genesis“ išleido tik vieną albumą, kuris Europoje buvo perkamas pakankamai gerai, todėl grupė surengė koncertines gastroles, grojo festivaliuose. Deja, Amerikoje įrašas nesulaukė didelio dėmesio, todėl grupė buvo priversta atšaukti gastroles JAV, kur visai neseniai surinkdavo pilnus stadionus gerbėjų. Netrukus „Genesis“ ir Ray Wilson keliai išsiskyrė. Vėliau grupė dar dukart atsikūrė su Philu Collinsu, tačiau Ray Wilsono vardas buvo pilnai ištrintas iš „Genesis“ istorijos: jo įrašytos dainos neskambėjo atsikūrusios grupės koncertuose, jo vardas nė karto nebuvo paminėtas 2014 m. išleistame dokumentiniame filme Genesis: Together And Apart.

„Tai prilygo užkopimui į Everesto viršūnę ir nustumimui nuo jos. Jie tarsi išbraukė mane iš savo istorijos. Nieko negaliu apie tai pasakyti. Yra taip, kaip yra“, – teigia Ray Wilsonas. – Tai buvo baisus metas. Buvo prarasti dveji metai. Kur eiti toliau? Ir, žinoma, vienintelė vieta, kur gali grįžti, yra atgal – į pradžią“.

„Genesis“ – „Congo“:

Pradžia – mažame Škotijos miestelyje

Ray Wilsono kelionė prasidėjo dar vaikystėje mažame Škotijos miestelyje Dumfrisas, kur jis augo dievindamas „Iron Maiden“, „AC/DC“, Davidą Bowie, „Thin Lizzy“ įrašus ir vietines grupes, kurias matė tėvo lankomuose baruose. Mokyklos chore jis sužinojo, kad turi galingą balsą, o vidurinėje mokykloje pradėjo koncertuoti su grupe „Guaranteed Pure“.

„Grodavome penkis ar šešis vakarus per savaitę užeigose, – sako Ray Wilsonas. – Man tai buvo svarbu, nes išmokau koncertuoti. Išmokau stovėti prieš auditoriją ir išlaikyti vakaro dinamiką dvi ar tris valandas.“

Šie įgūdžiai jam pravertė, kai „Melody Maker“ žurnale pamatė skelbimą, kad nauja grupė „Stiltskin“ ieško vokalisto. Šios grupės lyderis Peteris Lawloras ką tik buvo sukūręs instrumentinį kūrinį, kurį TV reklamose panaudojo džinsų kompanija „Levi’s“. Ray Wilsonas buvo priimtas į grupę ir netrukus „Stiltskin“ singlas „Inside“ tapo hitu Nr. 1.

Siekė valdyti savo likimą

Pradėję kelią muzikos industrijoje, Ray Wilsonas visada siekė pats valdyti savo likimą. Ar žvelgdamas atgal jis džiaugiasi savo patirtimi grupėje „Genesis“?

„O, taip, žinoma! Tikrai. Aš juk dainavau su „Genesis“, dėl Dievo meilės! Kas gali tuo pasigirti?“, – atsako Ray Wilsonas. – Kritika yra gerai – toks yra gyvenimas. Suprantu, kad mano karjera buvo kaip amerikietiški kalneliai, bet kai pradėjau, mano tikslas buvo pačiam valdyti savo likimą. Ir dabar tai darau“.

2025-ųjų metų sausio 26-ąją dieną „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje vyksiantis Ray Wilsono ir jo grupės koncertas „Genesis Classic“ bus pirmasis muzikanto pasirodymas Lietuvoje. Taip pat, tai bus vienintelis Ray Wilsono koncertas Baltijos šalyse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)