Kaip rašoma spaudos pranešime, paskutinius 5 metus grupė gyvena lyg nesibaigiančiame koncertiniame ture. Rugpjūčio 3-ąją išskirtinę galimybę išvysti „Rudimental DJ“ turės ir lietuviai – festivalyje „Granatos Live“ Rumšiškėse.

„Rudimental“ žinomi dėl savo eklektiško stiliaus, kurį padiktavo skirtingi keturių grupės narių muzikiniai skoniai. Grupės skambesį sunku apibūdinti, pradedant nuo nuoširdžiojo Očio Reddingo iki amerikietiškojo fanko atlikėjų „Parliament Funkadelic“. Jau debiutiniame albume „Home“ atsiskleidė kelios muzikinės temos: vietoj perdėto maksimalizmo pasirinkta subalansuota elegancija, visa tai – garažo, house, pop ir R&B mišinys.

Kol laukiame koncerto – 5 faktai apie grupę, kurių greičiausiai negirdėjote.

„Rudimental“ iš pradžių buvo duetas

Pagrindinis vokalistas Piersas keletą metų muziką kūrė su Kesiu, dar prieš prisijungiant Leonui. Trijulė pažinojo vieni kitus nuo vaikystės. Vienoje garso įrašymo studijoje vaikinai sutiko Amirą, išleidę keletą bendrų darbų pakvietė jį prisijungti prie grupės. Įdomi ir grupės pavadinimo atsiradimo istorija – ji susijusi su Kesiu. Kesis vaikystėje lankė pianino pamokas, bet nuolatos pamiršdavo atsinešti muzikos pradmenų knygą („Book of Rudiments“). Nepatenkinta mokytoja dėl to jam priekaištaudavo. Būsimajam atlikėjui knygos pavadinimas taip įsiminė, jog vėliau pasirinko „Rudimental DJ“ pseudonimą ir galiausiai taip pavadino ir grupę.

Grupė į didžiąją sceną atvedė ne vieną talentą

Johnas Newmanas, Ella Eyre, Anne-Marie – tai vardai, kuriuos pasaulis išgirdo dėka „Rudimental“. Prieš pradėdami solinę karjerą šie atlikėjai koncertavo su grupe. Su Johnu Newmanu grupės lyderis Piersas susipažino bare, tuomet kurį laiką Johnui akomponavo klavišiniais, vėliau draugystė peraugo į kūrinį „Feel the Love“, tapusį Johno Newmano tramplinu į didžiąją muzikos sceną.

Albumo viršelyje – gatvės meno darbas iš vaikystės rajono

Dalstono taikos freska Haknio rajone rytų Londone nutapyta 1985 m., ji restauruota nebuvo nuo pat jos sukūrimo. Tam, kad ji susigrąžintų pirminę išvaizdą ir būtų išsaugota ateities kartoms, grupė paaukojo 10 000 svarų. Freska restauruota ir įamžinta grupės debiutinio albumo viršelyje.

„Rudimental“ turi nuosavą leidybos kompaniją

„Major Tom's“ – taip pavadinta grupės įkurta leidybos kompanija. Vaikinai sako, kad pagrindinė jos idėja buvo galimybė būti nepriklausomiems, kitaip tariant, apsisaugoti nuo išorės įtakos, išlaikant savitą stilių. Taip pat ir šansas naujiems veidams ir balsams. Būtent ši kompanija padėjo išgarsėti Anne-Marie, Johnui Newmanui ir kitiems. Tai kitokia leidybos kompanija – aukštoji „Rudimental“ muzikos akademija. Vaikinai džiaugiasi galėdami padėti naujiems talentams ir perduoti jiems savo sukauptas žinias.

Naujausias albumas – rudenį

Visų nekantriai laukiamas „Rudimental“ trečiasis studijinis albumas „Toast To Our Differences“ pasirodys rugsėjo 7-ąją. Jame ir kiek anksčiau šiais metais pristatytas platininis singlas „These Days“ kartu Jess Glynne, „Macklemore“ ir Danu Caplenu, kūrinys iki šiol karaliaujantis Jungtinės Karalystės topuose. Albume ir bendras darbas su Jamesu Arthuru „Sun Comes Up“, taip pat ir naujausias grupės darbas su „Major Lazer“ „Let Me Live“, jame girdime Anne-Marie, Afro-Beat žvaigždę Mr Eazi, bei daugkartinius „Grammy“ nugalėtojus, chorą iš Pietų Afrikos „Ladysmith Black Mambazo“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)