Dar gerokai prieš 20 val., kada buvo numatyta A. Mamontovo koncerto pradžia, į Vingio parką pradėjo rinktis daugybė žmonių. Dalis jų savo mėgstamo atlikėjo laukė pasitiesę pledukus, mėgavosi šildančios saulės spinduliais.
Į sceną atlikėjas žengė likus kelioms minutėms iki 21 val., šiltai pasisveikino su savo fanais.
„Sveiki, draugai“, – sakė atlikėjas, po kurio žodžių nuskambėjo daina „Miestas iš sapnų“.
Koncerto po atviru dangumi metu skambėjo populiariausi A. Mamontovo bei „Foje“ hitai, kuriems orkestrinę aranžuotę sukūrė talentingas kompozitorius Jievaras Jasinskis.
„Orkestro dėka dainos visada skamba šiek tiek iškilmingiau, giliau, jos tarsi tampa didesnės“, – anksčiau sakė A. Mamontovas.
Koncerto akimirkos – galerijoje:
Orkestrui dirigavo maestro M. Pitrėnas, kuris jau yra prisidėjęs prie ryškiausių atlikėjo karjeros darbų: legendinėje Londono įrašų studijoje „Abbey Road“ 2018 metais jie drauge įrašė albumą „Šiaurės naktis. Pusė penkių“.
Svarbu paminėti, jog gero skambesio gurmanams buvo įrengta ir speciali 3D garso sistema (angl. Immersive Sound System), kuri leido patirti koncertą tarsi kino teatre. Toks sprendimas Vingio Parke buvo pritaikytas pirmą kartą. Garsinę patirtį dar labiau sustiprino vizualiniai efektai – masyvūs LED ekranai bei galingas šviesų šou.
Sentimentali vieta
„Vingio parkas yra vieta, kur prabėgo mano kūdikystė. Tėvas ir senelis mane kasdien veždavosi čia pabūti gryname ore. Galima sakyti, jog parkas – pusiau gimta vieta“, – juokavo A. Mamontovas.
Pušimis apaugęs didžiausias sostinės parkas alsuoja laisvės deguonimi. Čia vyko didieji Sąjūdžio mitingai ir koncertai, įėję į Lietuvos istoriją.
Koncertas sostinės širdyje – tai ir kūrybinė dedikacija gimtajam miestui, kuriame jau keletą metų nevyko dideli A. Mamontovo koncertai.
„Tai vienetinė proga įprasminti, pažymėti ir mano paties 40 metų buvimą scenoje. Net sunku patikėti, kad jau tiek laiko jūs mane matote dainuojantį“, – šypsojosi atlikėjas.
Laiko patikrinta komanda
Renginio produkcijos darbus A. Mamontovas patikėjo bičiuliams, su kuriais dirbo ne vienerius metus.
„Kūrybiniai rezultatai, kuriuos pasiekiame su M. Pitrėnu – laiko patikrinti, kaip ir darbas su Valdu Petreikiu, kuris yra šio koncerto organizatorius. Daugelį orkestrantų pažįstų asmeniškai – kartu darėme įrašus „Abbey Road“ studijoje, kartu koncertavome. Visi tie žmonės, jų buvimas man sukuria jausmą, jog stoviu ant tvirto pagrindo, ir man telieka atlikti savo dalį“, – komentavo žinomas muzikas.
„Lietuvoje tiek žmonių susirenka, kai tai yra kažkas daugiau nei koncertas. „Foje“ paskutinis koncertas buvo įvykis – pabaiga epochos ir grupės, kuri daugeliui buvo labai svarbi. Taip pat, į Sąjūdžio mitingus rinkosi dešimtys tūkstančių žmonų. Bet aš nepretenduoju sumušti savo paties rekordo. Džiaugiuosi kiekvienu, atėjusiu žmogumi, ir pačiu įvykiu – koncertu ir veiksmu, kuris vyks“, – atsakė A. Mamontovas.
Scena – parko estrada
Su estrados architektūra susiliejusi scena koncerto metu buvo skaidri, permatoma, ją ženklino įspūdinga LED ekranų eilutė. Renginio metu buvo naudojamas programuojamas apšvietimas.
Tiesa, šventiniame koncerte „Andrius Mamontovas ir orkestras“ skambėjo daugiau nei 20 klausytojų pamiltų kūrinių, tačiau koncertas buvo dviguba šventė. Šią dieną savo 30-ąjį gimtadienį minėjo ir TV3 televizija.