Galima drąsiai teigti, jog metalo muzika šiandien būtų visiškai kitokia be Thomaso Gabrielio Fischerio (dar žinomo Tom Warrior pseudonimu) – kultinio šveicarų gitaristo, vokalisto ir kūrybos autoriaus grupėse „Hellhammer“, „Celtic Frost“ bei „Triptykon“. Apsiginklavęs „Ibanez“ gitara, „Tube screamer overdrive“ efektų pedalu ir geležine valia, jis buvo vienas iš to keleto, kurie suformavo black ir death metalo pamatus. Visiškame pogrindyje, bunkeryje netoli Ciuricho, jo sukurta muzika virto negailestingu „Hellhammer“ opusu „Apocalyptic Raids“ bei neliečiamuoju „Celtic Frost“ šedevru „Morbid Tales“ – albumais, kurių vertė matuojama iškalbingiausiomis frazėmis, o jų įtaka tūkstančiams kitų grupių tiesiog akivaizdi, rašoma renginio organizatorių pranešime.
„Sunku įsivaizduoti sunkesnę ar labiau užburiančią grupę, negu „Triptykon“. Tomo charizmos ir įspūdingų gitaros rifų junginys skleidžia didingą magiją. Tai panašu į religinę euforiją“ – „Metal Hammer“, UK.
Per tris dešimtmečius Tom Warrior pristatė pluoštą monumentalių albumų, apkeliavo kone visą pasaulį ir grojo beveik visuose kiečiausiuose festivaliuose bei muzikos klubuose... Tad ko dar galima tikėtis iš šio paprasto žmogaus su nepaprastu talentu? Apsukų nemažinantis muzikantas vis dar taip pat solidžiai demonstruoja, kad yra išskirtinis savo amato žinovas ir kelrodė žvaigždė pasiklydusiems žanrų labirintuose. „Triptykon“ gelmės – jokia išimtis.
Tai trečiasis Tomo kūrinys, kurio atsiradimą įtakojo „Celtic Frost“ eros pabaiga. 2008-aisiais metais subūręs naują kolektyvą jis kiek pakoregavo žemų dažnių nustatymus, sumažino ritmines apsukas, užpūtė paskutinę žvakę ir su trenksmu žengė į gotikinio doom metalo panteoną. Nors buvo užvertos vienos durys ir atidarytos kitos, bendra visuma iš esmės nepakito – šveicariška tamsos mašina toliau tęsė pirmtakų darbus. Tik su dar didesne jėga. Iki menkiausių smulkmenų išvystytos kompozicijos, gili ir sunki kaip Alpių kalnai atmosfera, įspūdingos siurrealistinio meno dievo H.R. Gigerio iliustracijos ir klasiška instrumentų dermė – tai sunkusis metalas vienoje iš gražiausių ir išraiškingiausių savo formų.
„Tu visuomet supranti, kad ši muzika gyvens toliau – galbūt šimtą metų po to, kai tavęs nebeliks. Vos tik ją įrašius, tai prasideda. Vieną dieną aš išnyksiu, vieną dieną išnyks ir muzika, bet taip nutiks gerokai, gerokai vėliau už mane,“ – sakė Tom Warrior.
„Eparistera Daimones“ (Man iš kairės, demonai) buvo pirmasis „Triptykon“ albumas, pristatytas 2010 metais. Viena dalis šio energingo, pikto ir atšiauraus disko turinio buvo sukurta paskutinio „Celtic Frost“ šedevro „Monotheist“ tęsiniui, kitą dalį sudarė visiškai nauja Tom Warrior ir jo ilgamečio bendražygio V. Santura kūryba. Duoklė ištikimiems fanams ir tuo pačiu santūri įžanga į tai, kas laukia – „Eparistera Daimones“ įamžina nuolat besivystančią tulžingą nykumą, iš kurios ateina Tom Warrior įkvėpimas.
„Melana Chasmata“ (Gilūs, tamsūs slėniai) yra antrasis, pats naujausias „Triptykon“ darbas, pristatytas pernai pavasarį. Ištisa galybė recenzijų ir įvairiausių vietų top‘uose šį albumą pagerbė už puikiai sumaišytą death, doom ir gotikinio metalo kokteilį. Šis svaiginančiai iškalbingas pareiškimas apie pyktį bei nusivylimą dar kartą patvirtina išskirtinį Thomaso Gabrielio Fischerio ir jo komandos statusą.
„Sunkiausia grupė pasaulyje? Greičiausiai. Be abejo, ir viena geriausių“ – „Metal Hammer“, UK.
Prieš beveik 20 metų lietuviško pogrindinio leidinio apie metalą (fanzino) „Raganos ir Alus“ leidėjas Ugnius Liogė, sulaukęs atsakymų iš Tom Warrior į interviu klausimus, rašė: „Mano džiaugsmui nėra ribų! Tai tas pats kaip kokiam nors Kaukoliškių kaimo klebonui paspausti ranką Jėzui Kristui arba šešiolikmetei „Nirvanos“ fanei pabučiuoti Kurtą Cobainą!...“
Panašius jausmus patyrė ir festivalio „Kilkim Žaibu“ organizatoriai, suderinę „Triptykon“ koncerto Lietuvoje detales. Tai buvo sena organizatorių svajonė, kurios realizacija buvo brandinama daugelį metų.
„Triptykon“ koncertuose šalia naujos kūrybos visada atlieka ir 3-4 kūrinius iš „Celtic frost“ repertuaro bei bent vieną iš „Hellhammer“ kūrinių.
Festivalyje „Kilkim žaibu“ taip pat dalyvaus Latvijos kolektyvas „Auli“, Suomijos industrinio metalo pažiba „Turmion Kätilöt“, šveicarai „Bölzer“, olandai „Legion of the Damned“ ir daugelis kitų.