„Aš gimiau okupuotoje, vėliau gyvenau nepriklausomybę atgavusioje šalyje, o dabar gyvenu Lietuvoje, kuri yra garbinga vakarų pasaulio valstybė bei ori tarptautinių organizacijų narė. Visą mūsų šalies transformaciją išgyvenau asmeniškai ir mačiau savo akimis tuos svarbius istorinius įvykius. „Tautiška giesmė“ yra mūsų pergalės ir triumfo simbolis. Jos giedojimas yra ne tik didžiulė garbė, bet kartu ir priminimas, jog esame laisvi ir savo gyvenimą kuriame patys“,- teigė Andrius Mamontovas, vieningam himno giedojimui toną užduosiantis nuo Dubingių piliakalnio, kur vyks centrinis šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ renginys.

„Tautiškos giesmės“ šaukliais taip pat jau tapo Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, kurie himną giedos nuo Upytės piliakalnio, Panevėžio rajone, bei Neda Malunavičiūtė, toną „Tautiškai giesmei“ užduosianti nuo Ukmergės piliakalnio viršūnės. Nuo Ukmergės piliakalnio giedos ir grupė „Bjelle ir Peru“. Prie projekto taip pat prisijungė Rosita Čivilytė, sutikdama himną giedoti nuo Utenos rajono piliakalnio, Donalda Meiželytė, giedosianti nuo Pūniavos piliakalnio Alytaus rajone bei daugelis kitų.
„Vieningai lietuvių giedama „Tautiška giesmė“ jau tikrai tapo modernia mūsų tautos tradicija ir didžiausiu mus apjungiančiu veiksmu. Džiugu, kad šiemet prie iniciatyvos taip aktyviai jungiasi ir visi Lietuvos atlikėjai. Vieni jų žinomi visoje šalyje, kiti gal labiau savo mieste ar rajone, kur visuomet yra laukiami ir mylimi. Į organizavimą aktyviai įsijungė ir savivaldybės, kurios ir išrinko 100 projekto piliakalnių. Manau, kad tik taip, į pasiruošimą šventei įsijungus visai Lietuvai – atlikėjams, savivaldybėms ir piliečiams – galime iš tiesų šventiškai pasitikti mūsų visų valstybės šimtmetį“,- teigė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.

Pasak jo, dalis projekto piliakalnių vis dar laukia savo šauklių, tad visi atlikėjai ar grupės, panorę tapti iniciatyvos dalimi ir tapti šimtmečio šventės pradžios šaukliais, mielai kviečiami kreiptis į projekto koordinatorius.

Siekiant sukurti iš tiesų išskirtinį bendrumo jausmą ir apjungti galėjusius atvykti giedoti nuo piliakalnių bei tuos, kurie giedos kitose Lietuvos ar pasaulio vietose, visi „Tautiškos giesmės“ šaukliai savo giedojimą nuo piliakalnių transliuos gyvai per „Facebook live“. Tokiu būdu prie jų himno giedojimui galės prisijungti visi norintys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)