A. Bielo-Petravičiūtė teigė, kad praėjusi jos vasara buvo viena geriausių, pavyko daug ką nuveikti, todėl dabar svarsto, kaip reikės praleisti ateinančius žiemos mėnesius.
„Nežinau, kaip reikės eiti į žiemos miegą, nes buvo tas etapėlis, kai pasileidau plaukus, daug tūsinau, bet meniškai. Pavyzdžiui, basomis penkias dienas miškuose praleidau“, – sakė 22-metė.
Ji neslėpė, kad dabar nori ir kiek ramesnės rutinos, nes dėl darbų gausos ir lankymosi vakarėliuose neleido sau gerai pailsėti. Tai lėmė vėliau kilusią sunkią ligą.
„Mano kūnas pats pasirinko, kad jam reikia pailsėti. Susirgau taip, kaip niekada gyvenime nesirgau. Tuo metu buvome Birštone ir filmavome video tokiame spa. Ant tiek sirgau, bet tuo momentu dar nežinojau, taigi, reikėjo padaryti kadrą, nuėjau į pirtį ir pasipiktinusi sakau: „Čia net neveikia ta pirtis, nors užsakėme visą spa, mokame už tai, ir neveikia“. Už manęs ėjo žmonės, sako: „Seni, čia karšta“, – savo ligos pradžią prisiminė pašnekovė.
Laidos metu prakalbus apie merginos kuriamą vaizdo turinį, ji teigė nežinanti, ar jis iš tiesų yra geras ir pasakojo į kai kuriuos įrašus nenorinti net žiūrėti.
„Visas content’as, iš kurio išaugo mano karjera... Aš dabar net nenoriu matyti tų kadrų. Kai žiūriu kažką per „Youtube“ ir automatiškai pradeda eiti mano senas vlogas, kai sukasi ta rodyklytė, rodo, kad dar krauna, aš iš karto skip’inu, nes nebenoriu to matyti, neberezonuoju su žmogumi, koks buvau tame turinyje, kurį dariau anksčiau. Man labai sunku, kad žmonės vis daro „TikTok’o“ edit’us, kelia iškarpas iš senų vlogų. O durniausias dalykas, kai parašo: „Oi, išpopuliarėjai, pasikeitei“. Ne, gyvenimas taip veikia. Tu tiesiog augi, kaip žmogus“, – sakė A. Bielo-Petravičiūtė.
Ji pasakojo, kad pavyko išpopuliarėti tuo metu, kai Lietuvoje prasidėjo vlogerių era, „Youtube“ jų kuriamas turinys buvo labai populiarus, sudomindavo daug žiūrovų.
„Mes visi darydavome beleką, o dabar kuriami podcast’ai, gražūs, tvarkingi pokalbiai ir visa kita. Nežinau, ko reikėtų, kad Lietuvoje antrą kartą atsirastų tokia vloginimo banga. Nustojau žiūrėti ir užsienio vlogerius, bet manau, kad šis reikalas apmiręs ir čia“, – svarstė A. Bielo-Petravičiūtė.
Anot merginos, Lietuvoje vis dar liko žmonių, kurie kuria vlogus, tačiau niekada nebebus tokio gero laiko kurti įrašus, koks buvo anksčiau.
„Mes darydavome fan meet’us, buvo crazy, ant tiek buvo hype’as. Žmonės merc’us leisdavo su savo vardu. Kas nešios maikę, kur, atsiprašau, parašyta „Deimukas“, bet nešiodavo“, – sakė pašnekovė.
Paklausta, kaip ji prisistatytų žmogui, kuris niekada apie ją nėra nieko girdėjęs, A. Bielo-Petravičiūtė neslėpė savęs negalinti pavadinti nuomonės formuotoja.
„Tikrai nepulčiau to pasakoti, bet, manau, kad daug kas relate’ina su tuo. Tačiau tai – segmentas, kurį ilgiausiai bandau slėpti nuo žmonių, kiek yra įmanoma. Sakyčiau, esu menininkė. Gal tai juokingai skamba, bet daug kuo užsiimu, mėgstu craft’inti dalykus, piešti, tapyti, visur dalyvauti, skraidau visur, kaip meniška siela“, – sakė mergina.
Anot jos, anksčiau niekas nepripažino, kad nuomonės formuotojas turi savo karjerą, tačiau dabar žmonės supranta, jog šis darbas toks pats kaip ir reklamų agentūrose.
„Viskas su tuo influencinimu yra gerai, man negėda, kad aš tai darau, bet tas faktas, žmonės į tave žiūri kitaip ir kitaip bendrauja, pradeda atsirinkinėti dalykus, tai yra labai graudi tiesa. Jie ne visada bando tau įtikti, kartais sako: „Tai ką, čia fotkinsies, o tai ką, „TikTok’us“ keli, o tai parodyk, ką keli“. Norisi organiško bendravimo, todėl, kiek įmanoma, nustumiu tai toliau, kad žmonės nežinotų“, – pasakojo A. Bielo-Petravičiūtė.
Vaizdo įrašus „Youtube“ pradėjo kurti draugės dėka
Ji neslėpė, kad anksčiau, kai dar mokėsi mokykloje, daug ką filmuodavo, rodydavo ir savo drauges, kurioms tai nelabai patiko.
„Bet dabar, kai praėjo trys ar keturi metai po mokyklos baigimo, jos parašo: „O, kaip fainai, kad filmavai mokyklos laikais, mes dabar galime matyti, ką veikėme, kaip leidome laiką“. Fainai, kad apsisuko visas ratas“, – sakė mergina.
Tiesa, nuomonės formuotoja neslėpė, kad turėjo ir tokių bičiulių, kurios surinko daug sekėjų savo socialiniuose tinkluose vien dėl to, jog A. Bielo-Petravičiūtė rodydavo jas savo vaizdo įrašuose.
„Jų account’ai sulaukia daug follower’ių ir po šiai dienai, reklamų pasiūlymų irgi, bet mažesniame lygyje, nes nėra tokio didelio reach’o, nes žmogus, kai jas pamato, užfollow’ina, ir viskas, todėl didelės agentūros ir nesikreipia. Bet šiaip mes buvome 5 ar 6 panų kompanija ir beveik jų visų instagramo account’ai pakilo iki 10 tūkst. follower’ių, kas yra daug.
Manau, kyla keistas jausmas, kai jos galvojo: „Gal aš kažką tam žmogui skolingas“, bet tada atsiverčia kita medalio pusė, kai nenori taip jaustis. Tam tikrame kontekste mano draugės pradėjo ginti save, galvojo: „Viskas, ką aš turiu, pati pasiekiau, čia dėl manęs“. Ir viskas gerai, man neskauda, tu turėk, tai yra tavo account’as, bet ar tau tikrai reikia taip naglai sakyti, jog čia viską pasiekiau aš? Tada man juokinga pasidaro, negaila, bet juokinga“, – sakė pašnekovė.
Ji pati neslėpė, kad dėl savo kuriamo turinio „Youtube“ turi padėkoti ne kam kitam, o vienai iš bičiulių.
„Buvo tokia situacija, kai mano klasiokė 2015 metais sugalvojo, kad vlogins, įkėlė pirmą video ir nusipirko kamerą. Aš žiūrėjau į ją ir tada gal truputį pavydėjau. Galvojau: „Blemba, jei gali tu, galiu ir aš“. Nuvariau pas ją ir su jos kamera, ant jos stovo, nusifilmavau vos ne tokį patį video. Taip viskas susisuko, kad aš toliau tęsiau šią karjerą, o ji ne. Turėčiau būti žiauriai jai dėkinga, kad sugalvojo, o aš tą idėją prisilipinau sau“, – sakė A. Bielo-Petravičiūtė.
Laidos metu buvo domėtasi ir apie jos kuriamą bendrą turinį su Gerda Bieliauskaite, klausta, ką ji apie ją mano. A. Bielo-Petravičiūtė pasakojo su žinoma mergina sukūrusi tik vieną įrašą.
„Ji niekuo kitu netapo, yra tas, kuo visą laiką ir buvo. Aš save pateikiau kaip linksmą ir fainą merginą, o ji save pateikė šiek tiek kitaip. Rezultate turime tai, ką turime. Niekur nerašau internete neigiamų komentarų, bet su Gerda... Kartais ant tiek žvengiu iš jos, kad po video pakomentuoju žvengus, bet ne iš hate’inimo pusės, tik dėl to, kad man duoda entertainment’ą atgal. Žinau, kad ji truputį pyksta ant manęs, yra lyg kažkoks nematomas beef’as. Pyksta ant tų, kam sekasi“, – įsitikinusi A. Bielo-Petravičiūtė.
Mergina atvirai pasakojo, kad tuo metu, kai pradėjo kurti turinį „Youtube“ platformoje, nejautė jokios baimės, nes dar nežinojo, ko turi baimintis.
„Bet gal 2016 ar 2017 metais, kai nustojau vloginti, padariau pauzę ir 2018 metais grįžau. Va tada buvo baisu, nes žinojau, ko bijoti. O ko? Sulauki hate’o ir visų žmonių nuomonės. Atiduodi save „pliką“ į internetą ir leidi žmonėms tave judge’inti. Tikrai buvo momentėlis, kada to judge’inimo buvo tiek, kad sunku atsilaikyti. Draugai sakydavo: „Neskaityk „Discord’o“, nežiūrėk, gi žinai, kad nieko gero nebus“, bet kai žinai apie platformą, kurioje apie tave rašo, anksčiau ar vėliau smalsumas nugali. Nebuvo malonu skęsti tarp tų visų neigiamų komentarų, bet visi praeina lygiai tą patį. Laikui bėgant supranti, kiek žmonių, tiek nuomonių ir tu niekam nieko nesi skolingas.
Dabar, kai rašo vaikai: „Kaip man pradėti vloginti, aš bijau“, jie jau žino, ko bijoti, nes visi šneka apie tą patį, kad, taip, tu sulauksi neigiamų komentarų, ir, taip, tave hate’ins, siuntinės į kairę ir dešinę, bet sakau, yra per daug žmonių, jog visiems įtiktumei“, – sakė A. Bielo-Petravičiūtė.
Suprato, kad nenori uždirbti visų pasaulio pinigų
Sulaukusi klausimo, kaip pasikeitė jos gyvenimas pradėjus kurti vaizdo įrašus „Youtube“, mergina svarstė, kad ji pati augo kaip žmogus, tiesa, savęs rodymas šiame kanale suteikė daugiau drąsos.
„Nežinojau, ko bijoti, bet, kadangi filmuojiesi, norisi kažką parodyti, todėl eini į priekį, darai daug dalykų, o tai davė daugiau drąsos, daugiau pažinčių, nes kažkas pamatydavo, kad vaikštai su kamera, paklausdavo: „Ką tu darai?“, nusifilmuodavome kartu. At the end of the day, visos galimybės, todėl visa karjera netyčia taip pasistatė, nes nusprendžiau parodyti, ką veikiu mokykloje.
Visi žmonės gyveno paprastą gyvenimą, buvo labai relatable matyti, kad einu į mokyklą, jog mane užknisa sėdėti matematikos pamokose. Viskas buvo super duper, max relatable. Ir plius, prisiminkime, tada atsirado „Youtube“ vloginimo banga, žmonėms reikėjo kažką ieškoti, žiūrėti „Youtubėje“. Mano kanalas buvo vienas iš kelių, kuris paduodavo to content’o. Ar jis buvo geras? Ne, bet žmonės žiūrėjo, nes tai buvo vienas iš nedaugelio dalykų, ką buvo galima žiūrėti. Ir tai yra didžiausias fuksas, dėl kurio turiu būti dėkinga visatai, kad netyčia atsiradau tinkamoje vietoje, tinkamu laiku“, – pasakojo A. Bielo-Petravičiūtė.
Vis dėlto pašnekovė neslėpė, kad yra dirbusi ir įprastus darbus, vienas pirmųjų buvo namų tvarkytojos, Airijoje.
„Su tėvais trims vasaros mėnesiams ten išvažiuodavome, su mama eidavau tvarkyti žmonių namų. Kiek aš dalykų esu privogusi... Man net gėda prisipažinti, bet I was a child. tada supratau, kad užsienyje yra labai lengvabūdžiai žmonės. Nežinau tuometinės ekonomikos, bet galbūt jie viską taip lengvai gaudavo, kad taip lengvai atiduodavo, arba sudarydavo tokį įspūdį. Tau užtekdavo kaip vaikui bet kokį komplimentą pasakyti: „Kokie gražūs tavo auskarai“, ir jie sakydavo: „Imk, daugiau nesidėsiu, čia tavo“. Tai taip, tvarkydavome namus ir buvo žiauriai smagu“, – prisiminė pašnekovė.
Dabar mergina pasakojo uždirbanti iš kuriamo turinio instagrame, bendradarbiauja su „Pildyk“ prekės ženklu.
„Iš tikrųjų, vasarą supratau, kad galbūt nebenoriu uždirbti visų pasaulio pinigų. Anksčiau imdavau visas galimybes, kurios pasitaikydavo: tau riekia paveikslo, aš tau nutapysiu, tau reikia padaryti tą, aš padarysiu. Vlogindama net papildomai dirbau padavėja ir man buvo nesvarbu, kaip tai ant manęs atrodo, imdavau visas įmanomas galimybes, kad tik uždirbčiau kuo daugiau pinigų.
Šią vasarą supratau, kad gal tai neturėtų būti mano tikslas. Gal aš iš tikrųjų noriu užsidirbti tiek, kiek užtenka mano gyvenimo stiliui palaikyti. Gal geriau turėti prabangą – laisvą laiką, kurio metu galėčiau gyventi gyvenimą, keltis, kada noriu, eiti miegoti, kada noriu. Žinoma, čia yra slidi riba, dar pati nesuprantu, ką tai indikuoja, ar pas mane dingo ambicijos? Dar net prieš šią vasarą daug taupiau, buvau labai užsivedusi, o dabar neturiu jokio didelio plano, kam norėčiau susitaupyti, todėl viskas ir nuslūgo“, – sakė A. Bielo-Petravičiūtė.
Ji atvirai pasakojo niekada nenorėjusi ir studijuoti, tiesa, buvo laikas, kai svarstė apie archeologiją, tačiau ir tai nebuvo jos aistra.
„Jei man kas lieptų išsirinkti studijas... Nuoširdžiai, dabar nematau tam tikslo. Nėra nieko, ko man trūktų, kad man reikėtų papildomų žinių. Vėlgi, gal tai ambicijų trūkumas? Gali būti, bet nežinau, neversčiau dabar savęs studijuoti, ypač dėl gero pavyzdžio, kurį matau iš savo draugių.
Mačiau feisbuke, kai jos pradėjo mėtyti post’us, kad kažkur įstojo, nors nenorėjau niekur studijuoti, galvojau: „Blemba, ar aš padariau klaidą?“. Dabar praėjo jau keli metai, matau, kaip retai susitinku su draugėmis, nes joms reikia mokytis, jos pavargusios, joms atsiskaitymas, o man nereikia nei vieno iš tų dalykų“, – sakė pašnekovė.
Pavardės išskirtinumas ir santykis su tėvais
Laidos metu buvo domėtasi apie A. Bielo-Petravičiūtės pavardę, klausta, kodėl ji rašoma per brūkšnelį.
„Dar nesu tikra, bet neseniai sužinojau, kad ši pavardė yra labai sena, atsirado tada, kai vyko sąjunga su lenkais. Bielo, pirma pavardės dalis yra lenkų, o Petravičiai – lietuvių. Susituokė žmonės ir abu norėjo pasilikti savo pavardes, todėl buvo Bielo-Petravičiai. Būtinai per brūkšnelį, bes yra Bielo Petravičiiai be brūkšnelio. Mes esame tokie išskirtiniai. Tekėdama, kad ir kokia graži būtų vyro pavardė, 100 proc. pasilikčiau savo. Džiaugiuosi, kad turiu du brolius, jie dar pratęs tą pavardę“, – sakė A. Bielo-Petravičiūtė.
Prakalbus apie pavardę buvo pasidomėta, kodėl mergina visad kalbėdama mini tik savo tėtį, o ne mamą. Nuomonės formuotoja neslėpė, kad santykiai su abiem tėvais yra puikūs.
„Mano tėtis – tokia aktyvesnė persona, jis labiau visur dalyvauja, labiau visur mane tempiasi, todėl tėtis vis minimas pokalbio metu. Apie mamą irgi esu pasakojusi. Ji yra labai meniška asmenybė, viską, ką gražaus galiu sukurti rankomis, išmokau iš jos. Tarp mūsų yra ramesni santykiai, sukeliantys ne tiek daug žiežirbų. Gal dėl to tėčio vardas skamba dažniau, o su mama mes sėdime prie stalo ir kalbamės“, – juokėsi A. Bielo-Petravičiūtė.
Pokalbio metu pašnekovė sulaukė ir klausimo apie LGBT+ bendruomenę, domėtasi, kokia jos nuomonė apie homoseksualių žmonių auginamą vaiką.
„Aš nesu prieš visą šitą bendruomenę ir nemanau, kad geriau augti vaikų namuose nei su tėvais gėjais, bet, kai vaikas nuo mažens auga matydamas gėjų santykius, tai irgi gali kažkiek paveikti jo mąstymą. Čia taip slidu, bet manau, jie mato netradicinės šeimos pavyzdį ir jiems tada tai gali pasidaryti iš kitos pusės. Kitas klausimas. Nesu niekur apie tai sakiusi“, – sakė pašnekovė.
Po ketverių metų draugystės išsiskyrė su sužadėtiniu
Mergina sulaukė ir klausimų, susijusių su jos pačios santykiais. Domėtasi, kodėl ji išsiskyrė su širdies draugu Laurynu.
„Labai neišsiplėsiu, nes, visgi, šneku ne tik už save, bet ir už du žmones, bus nesąžininga ir jo atveju, jei paspill’insiu per daug pupelių. Buvo pora esminių klausimų, dėl kurių mūsų nuomonės kategoriškai išsiskyrė ir nei jis, nei aš nenorėjome, nebuvome pasiruošę keisti savo atsakymų, o toliau gyventi su skirtingais atsakymais esminiuose santykių klausimuose buvo tiesiog nereikalingas draskymasis. Nusprendėme vienas kito nebeskaudinti ir likti draugais.
Tiesa, nors pašnekovė pasakojo iš pradžių pati pasiūliusi likti draugais, dabar supranta, kad kyla keblumų dėl bendros bičiulių kompanijos.
„Dabar aš suprantu, kad esu tas žmogus, kuriam netinka būti draugais. Mane trigger’ina, bet tiksliai dar pati neįsigilinau, kaip. Mūsų bendri draugai, taigi, kai jis susipažins su kažkuo ir norės atvesti pas savo draugus arba aš... Tada būsime visi toje pačioje kompanijoje. Nejauku“, – neslėpė mergina.
Nuomonės formuotoja teigė, kad su širdies draugu kartu buvo ketverius metus, pusantrų metų susižadėję.
„Jis man pasipiršo „Yagoj“, miškuose. Mes pirmą kartą važiavome į tą fest’ą, labai laukėme jo. Sužadėtuves įvyko prieš išvažiuojant, laukėme autobusiuko, kol jis paims mūsų daiktus, buvo labai graži diena. Išėjome pasivaikščioti po miškus.
Bet kokie bičai durneliai yra ir galvoja, kad tu nesuprasi. Pamenu, vaikščiojome kažkada po „Akropolio“ saleles, pamačiau kelis gražius žiedus ir vienas iš jų buvo tas, kurį jis paskui nupirko. Jis sako: „Pasimatuok tą žiedą, koks ten tavo dydis“. Žiūriu į jį, galvoju: „Ar nėra kokio kito protingesnio būdo sužinoti, koks mano žiedo dydis? Seni, pasiimk vieną iš 15 žiedų, kurie yra namuose ir pažiūrėk“, – juokėsi mergina.
Išsiskyrus porai sužadėtuvių žiedą A. Bielo-Petravičiūtė savo buvusiam draugui atidavė, pasakojo nenorėjusi jo turėti su savimi.
„Mane trigger’ina, kad mūsų draugų kompanija bendra, o aš dar žiedą namuose turėčiau... Keista, nežinau“, – šypsojosi A. Bielo-Petravičiūtė.
Visą pokalbį su Akvile Bielo-Petravičiūte galite matyti straipsnio viršuje esančiame vaizdo įraše.