L. Čestovas, kalbėdamas su laidos vedėja Goda Problema teigė, kad pastaruoju metu yra kiek atitrūkęs nuo darbų, nes per vasarą perdegė nuo projektų gausos.
„Praradau, tiesiog jos neturėjau. Dar reikia sumontuoti vienas nuo vasaros užsilikusias vestuves, o lapkričio pradžioje kursime „Atgal šūlėn“ antrą sezoną“, – pasakojo L. Čestovas.
Vaikinas užsiima montavimo darbais, kuria savo turinį „Youtube“ platformoje. Jis neslėpė, kad užsakymų iš klientų turi jau ne tiek daug, kiek anksčiau, nori labiau užsiimti savo asmenine kūryba.
„Bet su ja atsiranda dilemų, nes vienintelis dalykas, kaip iš to pragyventi, tai – daryti reklamas. Mano turinio vienetas – ilgametražis video į „Youtube“, todėl jį užtrunka daug ilgiau padaryti negu reels’ą, tai nėra vienos dienos darbas. Nebespėju, gal dėl to šiek tiek perdegiau, nes viskas nusikėlė, dar ir ban’ą gavau instagrame. Iki lapkričio dabar sėdžiu ramus, bet darau reklamas, nes esu pasižadėjęs ir negaliu sakyti klientui kitaip“, – šypsojosi L. Čestovas.
Paklaustas, kokiu savo sukurtu vaizdo įrašu vaikinas didžiuojasi labiausiai, jis neslėpė, kad džiaugiasi sukūręs festivalių apžvalgas. Per vieną vasarą L. Čestovas aplankė jų 10, sukūrė valandos trukmės įrašą, kuriame pasidalijo savo nuomone.
„Festivaliai, Helovino parkai, jie irgi gan daug dėmesio susilaukė, buvo pavykę videkai, o ir man pačiam buvo smagu juos daryti, tik kad labai ilgai užtrunka“, – pasakojo L. Čestovas.
Laidos metu buvo prisiminta, kad L. Čestovas kūrė vaizdo įrašus ir su bičiuliu Antanu Jakimavičiumi. Tiesa, nors bendrų projektų jiedu nebeturi, vis dar yra geri draugai.
„Bendraujame iki šiol, tik jis buvo pametęs galvą, labai daug dalykų norėjo daryti, sakė, kad visam laikui išvažiuos į užsienį, todėl sustabdėme tą projektą, o jis išvažiavo, porą savaičių pabuvo ir grįžo.
Tada aplankė įdomūs mixed feelings jausmai, nes mes turėjome bendrą ofisą, ten buvo belekiek mano darbo šmutkių, o į butą su jomis negalėjau grįžti. Reikėjo ieškoti didesnio, į kurį turėjau viską susivežti. Atsirado tuo metu daug nereikalingų dalykų, bet galiausiai viskas išsisprendė“, – teigė laidos svečias.
Bičiuliavosi vaikinas ir su Andriumi Talžūnu, vis dėlto draugystė nutrūko dėl pastarojo santykių su L. Čestovo buvusia mergina.
„Talžūnas ir visi kiti, su jais nuomojomės tą patį namą. Kai atsikrausčiau į Vilnių, aš, Adomas, Talžūnas, toks Julius, visi kartu gyvenome. Dabar bendraujame su Juliumi, su Adomu, Talžūnu ne, nes išsiskyrė mūsų keliai.. Mano ex, su kuria išsiskyriau, jie pasirinko su ja bendrauti. Aš išsikrausčiau iš namiokų, tuo metu taip vadinomės, tuo viskas ir pasibaigė. Tiesiog nebendraujame ir tiek, pasisveikinu su juo, viskas gerai, bet nebendraujame“, – teigė L. Čestovas.
Metė studijas universitete
Paklaustas, nuo kelerių metų L. Čestovas tapo finansiškai nepriklausomas nuo tėvų, vaikinas atviravo, kad 21-erių išsikraustė iš jų namų.
„Kūryba užsiimu nuo 11-kos, bet pirmus pinigus gavau 16-kos. Kai išsikrausčiau, tapau nepriklausomas, taigi, nuo 21- erių“, – pasakojo laidos svečias.
„Youtube“ turinio kūrėjas teigė, kad buvo įstojęs studijuoti multimedijos, tačiau po pusmečio studijas nutraukė, nes jos nepatiko.
„Pradėjau dirbti su filmografija, su „Baltas Media“, kurie dabar kuria filmus. Esu labai dėkingas Juliui, kad supažindino mane su filmavimo darbais. Buvo labai geros sąlygos. Kai atėjau į univerą, iš karto užsirašiau į atstovybę, ten, kur eina tie, kurie nori veikti kažką daugiau. Ten mane ir pakalbino Julius, „Baltas media“ vadovas, uždavė labai keistus klausimus, pavyzdžiui: „Kas tavo kojines skalbia, tu ar mama?“, taip norėjo mane pažinti. Vėliau pasiūlė ateiti į „Baltas media“. Jaučiausi gerai ir komfortabiliai, todėl išėjau iš univero. Darbe mačiau potencialą“, – teigė vaikinas.
Į universitetą nemokamai įstojęs L. Čestovas neslėpė, kad keisčiausia buvo pasirašyti išėjimo dokumentą.
„Atsimenu, padėjau parašą, išėjau ir galvojau: „O kas dabar?“, nepakartojamas jausmas. Po mokyklos to nejaučiau, nes žinojau, kad reikės studijuoti, o kai išeini iš univero...“ – juokėsi L. Čestovas.
Anot jo, studijos universitete svarbios dėl trijų priežasčių. Pirmoji – pažintys, antroji – gyvenime atsirandanti disciplina, ir trečioji – diplomas, kurį gali parodyti darbdaviui.
„O visa kita, univeras... Lietuvoje yra ypač daug sričių, ką tu mokaisi, bet jos nesusijusios su tuo, ką tu nori daryti. Pavyzdžiui, mokiausi dirbti su „AutoCAD“, architektūrine programa, buvo įdomiau dirbti negu klausyti teorines paskaitas apie matematiką ir programavimą. Gal dėl to ir nenorėjau savo laiko švaistyti mokslams“, – teigė L. Čestovas.
Turi patarimą, norintiems užsiimti panašia veikla
Vaikinas neslėpė, kad pradėjęs kurti vaizdo įrašus pastebėjo sulaukiantis ir dėmesio viešumoje. Labiausiai juo susidomėjo žmonės, kai pradėjo viešinti lietuvišką turinį.
„Labai greitai pavyko, nes nebuvo dar daug žmonių, darančių tokį turinį. Viskas prasidėjo per karantiną, o aš kaip tik tuo metu buvau nustojęs kurti. Metus laiko dariau pertrauką“, – pasakojo L. Čestovas.
Be kuriamo turinio socialiniuose tinkluose, vaikinas dirba ir su klientų užsakymais, vaizdo įrašų montavimu ir filmavimu. Paklaustas, kuri sritis jam yra pelningesnė, L. Čestovas neslėpė, kad viskas priklauso nuo projekto.
„Sakykime, pavyzdys, kompanija, kuri trunka kažkiek laiko, ir, kai paprašo reels’iuką padaryti. Iš filmavimo pusės buvo, kad mane pasikvietė į Katarą, „FIFA“ pasaulio čempionatą pafilmuoti mėnesį su puse, o kartais paprašo nufilmuoti kokį interviu. Viskas priklauso nuo darbų“, – teigė pašnekovas.
Laidos svečias įsitikinęs, jog norint pradėti suktis šioje srityje, svarbu nuspręsti, ką žmogus nori daryti, atrasti savo nišą.
„Aš, pavyzdžiui, mėtausi, nes man daug dalykų yra įdomūs, niekada nesusikoncentruoju į vieną, atrodo, kad neatrandu savęs, vis dar daug ką išbandau. Vis dėlto tai vis tiek atsiremia į tą patį, viskas yra filmuko, montažo pagrindu.
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ko tu nori iš savęs. Rekomenduoju išbandyti daugiau dalykų, pažiūrėti, kas labiausiai patinka ir limpa, kad per greitai neatsibostų. Kartais, kai nuolat darai tokius dalykus, kai kuriems žmonėms tai neprilimpa“, – teigė L. Čestovas.
Vis dėlto vaikinas neslėpė manantis, kad jaunimui šiais laikais tapti žinomesniais yra kiek sudėtingiau.
„Sugalvok, kaip padaryti entertaining, kad ne tik pasiekti auditoriją, kuri būtų suinteresuota katėmis ir jų veislėmis, padaryk turinį, jog jis priliptų ir kitiems“, – sakė L. Čestovas.
Jis pats, jei daugiau niekada negalėtų užsiimti savo mėgstama veikla, teigė, kad džiaugtųsi gavęs rėmimą iš „SONY“ kompanijos.
„Du brendai – „Apple“ ir „SONY“, man daugiau nieko nereikėtų. „SONY“ – kas susiję su kameromis, „PlayStation“, labai įdomūs tokie dalykai, patinka apie juos domėtis. Jei „Apple“, šiaip, „Apple“ gal ne, man užtektų „SONY“ brand’o. Patinka technika, žaidimai“, – sakė vaizdo turinio kūrėjas.
Pažintis su A. Valujavičiumi
Laidos metu buvo prisiminta ir jo pažintis su A. Valujavičiumi. Vaikinas padėjo jam kurti dokumentinį filmą. Tiesa, paklaustas, ko išmoko iš savo bičiulio ir šios darbo patirties su filmu, L. Čestovas šypsodamasis pasakojo, kad viskas, ką jis matė, tai – irklavimas.
„Nežinau, ką iš to išmokau, nebent žiūrėdamas į medžiagą kažką turėjau išmokti“, – juokėsi pašnekovas.
Iš A. Valujavičiaus anksčiau jis yra sulaukęs žinutės. Tuo metu L. Čestovas kėlė jau lietuviškus vaizdo įrašus į „Youtube“.
„Jis pažinojo mano buvusį klasioką, o to klasioko brolis yra Aurimo kursiokas. Jis man parašė, klausinėjo tips’ų, tada sutikome kartu padaryti porą video, darėme prank call’us mano draugams, kvietėme juos į kariuomenę. Kalbėjo Aurimas, tuo metu niekas neatpažino jo balso, pavyko padaryti visai gerą videką.
Paskui kūrėme dar vieną, kai buvome su Aurimu apleistame pastate. Kažkaip visą laiką tą ryšį ir palaikėme. Prieš tris metus jis manęs paklausė: „Ar norėtumei sumontuoti filmą?“, nes buvome pažįstami, jis žino, kad montuoju ir turbūt jam patiko, kaip tai darau“, – pasakojo L. Čestovas.
Kai susipažino su A. Valujavičiumi, jis turėjo bene 700 prenumeratorių savo „Youtube“ paskyroje, kiek vėliau patraukė daugybės žmonių dėmesį ir aplenkė L. Čestovą.
„Labai gerai pamenu, kai aš pats aplenkiau savo draugą prenumeratorių skaičiumi, tada jis sakė: „Nėra blogai, kai aplenki savo draugą follow’eriais ar sėkme, nes tu esi dalis to, ir, jei jis neužriša galų su tavimi, tai čia geras dalykas“.
Be to, džiaugiuosi, kad Aurimas suteikė galimybę montuoti jo dukumentiką, tačiau supratau, kad tokių filmų daugiau montuoti nebenoriu. Tai – daug laiko užtrunkantis dalykas, todėl neapsiimčiau, jei daryčiau kažką tokio vienas“, – teigė L. Čestovas.
Paklaustas, kiek vaikinui pavyko uždirbti iš A. Valujavičiaus filmo, jis teigė, kad buvo sumokėta iš anksto sutarta suma, kurios atskleisti nepanoro.
„Už tą sumą nusipirkau kompą, kad galėčiau montuoti, serverį, kad galėčiau išlaikyti visą medžiagą. Tai mano investiciją į ateitį. Dabar su Aurimu palaikome ryšį, jis paskambina, kai būna liūdna, yra labai fainas žmogus. Jis neturi antros pusės ir nenori turėti, bet, atrodo, kad jam trūksta kažko.
Tačiau, kai jis paskambina, aš nesu tas žmogus, kuris temptų pokalbį. Aurimas atrodo, kartais tikisi iš manęs, o aš negaliu ištempti to pokalbio iš žmogaus. Gaila, kad negalėjau su juo prakalbėti dvi valandas, pavyzdžiui, kai jis plaukė per Atlantą“, – teigė L. Čestovas.
Laidos svečias teigė, kad A. Valujavičių jo kelionės metu palaikė ir kai kurie žmonės, kuriems vaikinas paskambindavo. L. Čestovas buvo vienas iš jų.
„Jis man nieko nesakė, bet manau, kad su manimi pokalbiai būdavo trumpiausi, nes paklausdavau pagrindinių klausimų ir viskas, nebeturėdavau ko klausti. Tada tyla, klausiau, kaip jis irkluoja, bet fainai, ačiū, Aurimai, kad skambini ir palaikome ryšį“, – šypsojosi L. Čestovas.
Populiarumo kaina ir santykiai su mergina
„Youtube“ turinio kūrėjas prisipažino, kad ateityje ir toliau norėtų užsiimti šia veikla, tačiau jam nepatinka viešumas, dėmesys, kurio sulaukia gatvėje.
„Kai fotkina, kai prieina, bet neturi prieiti. Dabar filmavome vieną sceną, kuri buvo prie mokyklos, pro langus pastoviai mojavo vaikai, ateidavo nusifotkinti. Komanda viską mato, nelabai malonu.
Nepatinka nes būdavo, kad ir prie namų per tvorą perlipo, prie durų atėjo. Kai gyvenome Vilniuje, rodydavome savo namą. Vienas vaikas rado jį ir perlipo per tvorą. Pradėjau baisiai ant jo rėkti, norėjau tuo metu paimti už ausies ir ištempti, bet žinojau, kad būtų belekiek problemų. Buvo tokių atvejų, kai tvorą sulaužė. Tada gaudžiau tuos bičus, policija buvo atvežusi juos atpažinti, bet taip viskas greitai įvyko, kad aš nelabai atsiminiau jų veidų, nesugebėjau gerai atpažinti. Tokie dalykai man labiausiai kirto per pasąmonę, todėl, kai atsikraustėme gyventi į naują vietą, stengiuosi nesirodyti prie namų, kad nežinotų, jog ten gyvenu“, – juokėsi L. Čestovas.
Laidoje buvo aptarti ir L. Čestovo santykiai. Jis neslėpė, kad prieš kurį laiką išsiskyrė su savo mergina Kornelija.
„Aš palikau ją, tuo metu taip nusprendžiau. Pas mane yra bachūro dalykas, aš tokių dalykų neatsimenu, todėl reikėjo pagalvoti kodėl išsiskyrėme, bet gerbiant abi puses į šį klausimą neatsakysiu. Tuo metu taip nusprendžiau, todėl man nebuvo labai sunku atsigauti po skyrybų. Be to, jau praėjo 4 metai, ilgas laikotarpis“, – teigė laidos svečias.
Po šių skyrybų pašnekovas teigė, kad praėjus 4 ar 5 mėnesiams pradėjo bendrauti su nauja širdies drauge Eimante.
„Susipažinome per pažįstamą draugą filmmaker’į Mantą. Tuo metu buvo karantinas, mus buvo pakvietę pažaisti, aš prisijungiau, o Eimantė atsijungė. Parašiau, bet ji nežiūrėjo į mane rimtai, ant durniaus atrašė. Mėnesį laiko nieko nebuvo, bet paskui vyko baliukas, nors ir nesėdėjome šalia, labai suvaibinome per atstumą. Ji man parašė, taip ir suėjome. Kartu esame tris su puse metų. Aš norėčiau pasakyti, kada piršiuosi, bet, gerbiant savo antrą pusę, noriu jai padaryti siurprizą“, – šypsodamasis sakė L. Čestovas.
Visą pokalbį su Luku Čestovu galite matyti straipsnio viršuje esančiame vaizdo įraše.