L. Smagurauskas teigė, kad visa jo karjera kultūrizmo srityje prasidėjo pamačius save veidrodyje ir supratus, jog nori eiti į sporto salę.
„Viską įtempiau, žiūriu, kad viena vieta neįtikėtinai didesnė už kitas. Nusprendžiau eiti į salę, kad viską išlyginčiau. Jei atvirai, visada gyvenime norėjau kažkur būti geras. Mokykloje slydau, sakyčiau, per viduriuką mokiausi. O sporte... Kiek salėje įdėsi darbo, tiek turėsi.
Smagu, kad čia visi yra lygūs, už jokius pinigus nenusipirksi nei sveikatos, nei raumenų, nei išvaizdos. Manau, daugelis vis tiek nori atrodyti gražūs, gerai jaustis ir nuogi. Tai mane galbūt ir vežė“, – sakė L. Smagurauskas.
13-tus metus šį sportą propaguojantis vyras teigė, kad pirmiausia kultūrizmas sudomino dėl merginų dėmesio. Jis neslėpė, kad tai buvo pirmieji, dar paaugliški pamąstymai.
„Viskas labai keičiasi su amžiumi. Man patiko jaustis stipriam, atradau, kas patinka ir pavyksta. Sportas mano gyvenime buvo nuo pat 5 ar 6 metų, kai pradėjau lankyti įvairiausius būrelius. Sakyčiau, šiai dienai viskas taip apsivertė. Kultūrizmas yra tarsi išvaizdos sportas, sulauki daugiausiai neapykantos vos ne dėl to, kad vartoji preparatus, nors jie vartojami visose sporto šakose. Kartais norisi pasislėpti, užsimaskuoti, bet nueini į restoraną, žmonės žiūri, galvoja, kas čia per gigantas, vis tiek, tai – skonio reikalas.
Taigi, paauglystėje norėjau išsiskirti, turėti statusą, o dabar meilę šiam sportui paverčiau hobiu, sukūriau verslą, gaunu pajamas. Smagu, kad galiu daryti, kas man patinka ir iš to uždirbti, bet yra, kaip ir minėjai, labai didelių minusų“, – su laidos vedėju Rolandu Mackevičiumi kalbėjosi L. Smagurauskas.
Vaikystėje patyrė sunkumų
Laidos metu pašnekovas prakalbo ir apie savo vaikystę, neslėpė, kad jį aprūpino tik sunkiai dirbanti mama, nes tėtis turėjo problemų su alkoholio vartojimu.
„Augau su mama, nes tėtis turėjo labai didelių problemų su alkoholiu. Tada prasidėjo skolos, mama manęs vieno nebegalėjo išlaikyti, todėl man kilo poreikis stengtis kuo daugiau įdėti darbo ir prasimušti, kad uždirbčiau, padėti jai.
Taigi, pradėjau savo veiklą nuo 15 metų, bet kultūrizmas yra brangus sportas. Du mėsos kilai, papildai, sporto klubo abonementas ir visa kita, bet mano tikslas buvo padėti mamai. Pažiūrėdavau į draugus ar vyresnius klientus, matydavau, kaip jie šauniai gyvena ir daug uždirba, galvojau, kodėl aš to negaliu. Tai ir buvo mano skausmas, kuris vedė į priekį“, – sakė L. Smagurauskas.
Be to, laidos svečias pasakojo, kad savo mamai iki šiol yra už viską dėkingas, anot kultūristo, ji dirbo dviejuose darbuose tam, jog jos sūnus viską turėtų.
„Bet pildomai dėl ko nors jau turėjau pats sukti galvą, kaip užsidirbti. Viskas nuo to ir prasidėjo. Vėliau išvažiavau į Kanadą, kad daugiau uždirbčiau ir jai padėčiau, už butą susimokėtumėme, nes tėtis daug gėrė, neteko darbo, buvo antstoliai. Plačiai apie tai irgi nenoriu kalbėti, nes, manau, kad visi mes turime tokių problemų. Manau tas dėkingumo jausmas, meilė mamai, žinojimas, kad tas žmogus dėjo tiek pastangų, jog mane užaugintų, leido suprasti, kad iki šios dienos noriu jai viską grąžinti atgal. Prižadėjau, jog daugiau jai niekada nereikės dirbti, nes vaikystėje visada girdėjau: „Nėra pinigų“. Pasakiau: „Daugiau taip niekada nebus“. Tas skausmas vedė ir veda mane į priekį“, – atvirai kalbėjo L. Smagurauskas.
Steroidus pradėjo vartoti 22-ejų
Jis teigė, kad pradėjęs plušėti sporto salėje, labai savimi tikėjo, suprato, kad tiek, kiek įdės pastangų, tokį rezultatą ir turės. Tiesa, jis neslėpė, kad buvo kiek naivus, manydamas, jog užsiauginti tokius didelius raumenis pavyks natūraliai.
„Ir aš tikėjau, kad visi yra natūralūs. Sakiau, jog niekada nevartosiu (steroidų – aut. past.), įrodysiu – viską galima pasiekti sunkiu darbu. Pradėjau dokumentuoti „Youtube“, ką darau, kaip sportuoju. Nuoširdžiai tikėjau ir maniau, kad vieną dieną galiu to pasiekti. Tikėjimas savimi, svajonių, tikslų turėjimas, priklausymas kažkokiam būriui iš pradžių mane vežė, bet su laiku pajaučiau turintis potencialą, nusprendžiau sudalyvauti varžybose, nes žmonės pradėjo dalinti komplimentus. Sudalyvavau ir, žinoma, pralaimėjau, bet tas pralaimėjimas mane dar labiau užmotyvavo“, – sakė L. Smagurauskas.
Pirmose keliose varžybose jis pasakojo dalyvavęs dar tada, kai nevartojo steroidų, o kiek vėliau, anot jo, apie juos pradėta kalbėti ir viešumoje.
„Dabar tai taip populiaru, kad niekas net neslepia. Tada, atrodo, visi tylėjo, sakė, kad yra natūralūs ir nenorėjo to pripažinti visose sporto šakose. Klausdavau: „Ar tu čia kažką vartoji?“, sako: „Ne, ne“. Tada vienas žmogus papasakojo atvirai, sakė, kad jei noriu uždirbti iš šio sporto, modeliauti, dalyvauti varžybose, turiu kažką vartoti, nes kitaip nieko nebus“, – sakė L. Smagurauskas.
Jis pasakojo supratęs, kad nuo mamos nuslėpti nepavyks, jog vartoja steroidus, todėl visų pirma, apie savo tokius sprendimus papasakojo jai. Anot L. Smagurausko, mama buvo nusiteikusi prieš tokį sūnaus norą.
„Pamenu, po pirmo susileidimo galvojau, ką aš čia darau ir parašiau, jog noriu viską grąžinti. Grąžinau, bet po savaitės sportuojant priėmiau sprendimą, kad noriu ruoštis varžyboms, iš to gyventi. Tada man buvo 22 metai“, – sakė L. Smagurauskas.
Jis pastebėjo, kad dabar sporto salėse 80 ar 90 proc. žmonių vartoja steroidus, daugelis, anot jo, atrodo net nesportuojantys.
„Pažiūri į profesionalius kultūristus, galvoji, kad jie tikriausiai vartoja to, ko aš nežinau, bet visi vartoja tą patį dalyką. Tada galvoji, gal dozės didesnės, bet esmė tame, jog viskas priklauso nuo genetikos, mitybos. Vartodamas turi jos dar griežčiau laikytis, stebėti, negali tiek daug valgyti nesveiko maisto, nes prasideda uždegiminė reakcija, tirštėja kraujas. Jei maišysi alkoholį bus dar blogiau, tu jau tada save žalosi.
Aš pats tuo domiuosi ir dalinuosi moksliniais tyrimais, kaip prailginti gyvenimą, kad gerai jaustumeisi. Manau, po kultūrizmo dar yra ir gyvenimas, taigi, kaip visi paprasti žmonės, dalinuosi savo patirtimi, klaidomis“, – sakė L. Smagurauskas.
Tiesa, laidos žiūrovai domėjosi, ką L. Smagurauskas sako savo klientams apie steroidus, pastebėta, kad pats sportininkas juos pradėjo vartoti per anksti.
„Prieš tai minėjau, jeigu nori gerai nuogas atrodyti, jų vartoti nereikia. Aš pradėjau juos vartoti 22-ejų, taigi, jei pavyksta, geriau juos vartoti kiek įmanoma vėliau, nes tiesiog mažiau bus tos žalos.
O klientus stengiuosi visada atkalbėti. Labai dažnai sulaukiu šio klausimo, bet iš tų klientų, su kuriais dirbu, nei vienas net nėra jokių minčių turėjęs apie tai. Žmonių, kurie parašo, klausiu: „Kodėl tu nori?“ ir bandau atkalbėti. Ar tikrai verta trumpinti savo gyvenimą tam, kad tavo bicepsas būtų didesnis? Nu, ne. Aš save pateisinu, kad vėliau iš to uždirbu varžybose, bet tai – irgi durnas pasiteisinimas, todėl noriu pasitraukti iš šio sporto kuo anksčiau“, – sakė L. Smagurauskas.
Po varžybų – maisto „koma“
Laidos metu buvo pastebėta, kad L. Smagurauskas neseniai dalyvavo kultūrizmo varžybose Italijoje, kuriose užėmė 6-tą vietą. Paklaustas, ko trūksta, kad tokiuose konkursuose būtų pirmas, jis teigė, kad tai lemia labai daug dalykų.
„Pirmiausia, konkurse žiūrima į proporcijas. Negali būti taip, kad nėra kojų, bet didelės rankos. Kultūrizmas dar kitaip vadinamas body building. Vertinamas pats raumens dydis, proporcijos, turi būti ryškus, kad matytųsi kiekvienas raumenukas. Šie trys kriterijai. Negali užlipti žiauriai ryškus ir būti labai mažas. Tuomet demonstruoji septynias skirtingas pozas, žiūrima, kuris vyras atrodo estetiškiausiai, gražiausiai ir kuris ryškiausias.
Kai ruoši savo kūną, 12 ar 20 savaičių laikaisi dietos, degini riebalą ir stengiesi išlaikyti tą raumeninę masę. Jei per stipriai save spausi, gali prarasi raumenį, todėl reikia stebėti. Labai veikia ir stresas. Jei stresuosi dieną prieš varžybas, kils kortizolio kiekis, tavo kūnas kaups vandenį, todėl neatrodysi toks ryškus, koks buvai dieną prieš. Tą dieną, tą valandą, kai lipi ant scenos, turi būti savo geriausios formos. Sakyčiau, kad mane veikia tai, jog labai jaudinuosi, man trūksta pasitikėjimo savimi, nes save nuolat nuvertinu“, – sakė pašnekovas.
Paklaustas, kokiais maisto produktais save palepino pirmą dieną po varžybų, jis teigė, kad Italijoje buvo patyręs tikrą maisto „komą“.
„Pavyzdžiui, kai Lietuvoje laimėjau pirmą vietą, už trijų savaičių buvo varžybos Italijoje. Nusprendžiau jose dalyvauti, todėl nieko nevalgiau ir save spaudžiau toliau. O Italijoje iš karto, kai išėjome po varžybų, su drauge pirmu taikymu suvalgiau picą. Paskutinį kartą ją buvau ragavęs prieš trejus metus. Nesu picų mėgėjas, man burgeriai patinka, bet Italijoje suvalgiau pačią skaniausią savo gyvenime.
Juokingiausia, kad eidami valgyti picų praėjome „McDonald’ą“, sakiau: „Nesuprantu, kodėl žmonės gyvenantys Italijoje eina į jį, taigi ten ir taip tiek daug gero maisto yra“. Tada jau buvo visai vėlu, suvalgęs picų pasakiau: „Noriu dar makaronų“, bet praėjome pro visur, daug kas užsidarinėjo, taigi, galiausiai ir patys ėjome į „McDonald’ą“, nes jame buvo ir ledai, suvalgiau dar keturis mėsainius, tortiliją. Buvau labai pasiilgęs sūrelių, dribsnių, dar nusipirkau žuvies pirštelių. Per vieną dieną atsivalgiau ir supratau, kad labai gerai jaučiuosi valgydamas tą savo sveiką maistą“, – juokėsi L. Smagurauskas.
Lemtinga akimirka, kada suprato norintis pasipiršti merginai
Neseniai L. Smagurauskas susižadėjo su savo širdies drauge Paulina. Jis teigė, kad su antra puse susipažino instagrame. Pamatęs jos nuotraukas tiesiog parašė žinutę, nuo to viskas ir prasidėjo.
„Kai ją pamačiau, pagalvojau, kad labai graži moteris, replay’inau į storį, o ji man atgal atsiuntė nuotrauką iš gym’o su mano brend’o kepure. Pasirodo, ji mane žinojo jau anksčiau, manimi žavėjosi, savo draugėms siųsdavo mano nuotraukas“, – pasakojo laidos svečias.
L. Smagurauskas paatviravo ir apie pirmą judviejų susitikimą. Vyras teigė, kad vos įsėdusi į automobilį širdies draugė pasakė, kad nuo pat pirmos akimirkos nori, jog jiedu vienas kitam būtų atviri.
„Ji, kaip ir aš, buvo po skyrybų, pasakė, kad nebenori jokių nesąmonių, jog nuo pat pirmos dienos nieko neslėptumėme vienas nuo kito. Mane tai labai sužavėjo, viską išsakiau, kaip yra. Anksčiau, su kitomis merginomis jausdavau, kad tai – laikina stotelė, smagu, gerai, bet nežinojau, kaip bus toliau.
Metus laiko iki mūsų pažinties pradėjau vaikščioti pas psichoterapeutę, skaičiau įvairias knygas, nes nežinojau, ar ta meilė iš tikrųjų egzistuoja ir kaip būti laimingam. Klausiau klientų, kurie vedę, draugų. Visi skundėsi dėl savo antros pusės, vis kažką blogo pasakydavo. Mačiau neištikimybę, tokį chaosą, o ta filmuose parodyta saldi meilė, atrodė, neegzistuoja. Naiviai tikėjau, kad gyvenime gali taip būti, bet paklausydavau klientų, kurie išsirinkdavo maždaug tinkamą žmogų, su kurio minusais gali susitaikyti gyveno sau ramiai. Psichologė man pasakė, kad tikrai egzistuoja meilė, tik reikia rasti tinkamą žmogų“, – prisiminė L. Smagurauskas.
Tiesa, jis pabrėžė, kad iki santykių su Paulina ši tema jam nedavė ramybės, nes reikėdavo išsirinkti, su kuria mergina būti, mintys nuolat sukdavosi ne apie darbą, o širdies drauges, dramas.
„Kai atsirado Paulina, supratau, kad turi vieną žmogų, jauti ryšį, palaikymą, tada gali susikoncentruoti į savo verslą, tikslus, svajones. Dar kai gauni iš jos palaikymą, atrodo, viskas nurimo, viskas tik į viršų“, – sakė L. Smagurauskas.
Paklaustas, kaip jo sužadėtinė vertina vaikino sportinę veiklą, L. Smagurauskas papasakojo ir apie akimirką, kai suprato norintis pasipiršti.
„Kalbant apie varžybas, iki jų labai stipriai susirgau, vėmiau, bet ji jaudinosi dėl mano sveikatos. Dauguma mano santykių baigdavosi, kai ruošdavausi varžyboms, nes merginos galvodavo, kad negali būti, jog nenoriu susitikti, o aš neturėdavau jėgų, norėdavau pailsėti, pabūti vienas. Jos prisigalvodavo, kad yra kažkokia kita mergina, arba dar kažkas, kad nenoriu jos ir tada santykiai atšaldavo, jos man knisdavo protą. Suprasdavau, kad tas žmogus labiau galvoja apie save, kad jai liūdna, kad jos nepralinksminu, kad dėmesio nesuteikiu, nors gražiai paprašydavau pakentėti mėnesį laiko iki varžybų. Būdavau pavargęs, bet sakydavau, kad po mėnesio atsidėkosiu, viskas vėl grįš į normas“, – prisiminė L. Smagurauskas.
Anot jo, kai tokia akimirka atėjo ir dabartiniuose santykiuose, Paulina jį palaikė, suprato, nors merginai buvo skaudu net ir tada, kai L. Smagurauskas nesudalyvavo jos draugų vestuvėse.
„Buvo geriausios jos draugės vestuvės, į kurias turėjome eiti dviese, bet likus porai savaičių iki varžybų pasakiau, kad jose nedalyvausiu. Žinoma, jos draugai buvo prieš, sakė: „Kaip gali čia su tokiu“. Ji sakė: „Man skaudu, bet suprantu tave, ilsėkis“. Tos dvi savaitės iki varžybų yra pačios sunkiausios, o kai vestuvės kitame mieste, dar reikia planuoti maistą, kur miegoti, kur pasidaryti treniruotę. Daug galvos skausmo. Ji suprato, palaikė ir kentėjo. Sakė: „Man taip skaudu, noriu dėmesio, noriu pas tave atvažiuoti“, bet paprašiau mane suprasti, sakiau: „Dar pora savaičių ir viskas“. Ji iškentėjo, palaukė, o tada, po Italijos varžybų pasakiau, kad noriu po dviejų savaičių sudalyvauti dar vienose varžybose, Vokietijoje. Ji sutiko palaukti dar dvi savaites“, – sakė L. Smagurauskas.
Jis teigė, kad buvo akimirkų, kai pora retai susirašinėjo, retai susitikdavo, todėl ir jam pačiam buvo neramu, kaip baigsis šie santykiai.
„Tačiau ji parodė, kiek iš tikrųjų mane myli ir kiek aš jai svarbus. Ji net ir negaudama mano dėmesio labiau galvojo apie mane, mano tikslą, svajonę ir palaikė tai žinodama. Vadinasi, ji galvojo apie mane, ne apie savo tą laikiną skausmą. Po varžybų aš jai atidaviau visą save“, – sakė L. Smagurauskas.
Visą pokalbį su Luku Smagurausku galite matyti straipsnio viršuje esančiame vaizdo įraše.