Vos daugiau kaip po savaitės Lietuvos kino teatrus pasieks kino žvaigždės sugrįžimu į didįjį ekraną tituluojamas filmas „Paskutinė tvirtovė“ (angl. „The Last Stand“).

Nedidelio JAV pasienio miestelio šerifo vaidmuo naujojoje Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ji-woono juostoje „Paskutinė tvirtovė“ – pirmoji A.Schwarzeneggerio pagrindinė rolė nuo 2003-ųjų, kai jis pasirodė filme „Terminatorius 3: Mašinų prisikėlimas“. Artėjant neprilygstamo Arnoldo viešnagei kino salėse, kviečiame prisiminti įdomiausius šio aktoriaus gyvenimo faktus.

Austrijoje gimusio 65-erių aktoriaus antrasis vardas Aloisas. Jis taip pat turi daugybę pravardžių, tarp kurių „Austrijos ąžuolas“, „Konanas Republikonas“, o viena naujausių – „The Governator“ (sudaryta iš anglų kalbos žodžio „governor“ („gubernatorius“) ir populiaraus filmo, kuriame aktorius vaidino, angliško pavadinimo „Terminator“).

A.Schwarzeneggerio oficialus ūgis 188 cm, tačiau bulvarinėje žiniasklaidoje ne sykį pasirodė žinučių, esą aktorius ir politikas yra gerokai žemesnis, tačiau avi specialius, jį paaukštinančius batus.

Savo karjerą būsimas aktorius pradėjo kaip kultūristas, jis penkiskart tapo „Mr. Universe“ ir septynis „Mr. Olympia“ varžybų čempionu.

Arnoldo startas kine nebuvo pats sėkmingiausias – iki savo didžiojo debiuto 1982-ųjų filme „Konanas Barbaras“ jis pasirodė keliuose prastai įvertintuose filmuose, atlikdamas neitin sumanaus raumenų kalno vaidmenį.

Pasirodęs kultiniame 1984-ųjų Jameso Camerono filme „Terminatorius“ A.Schwarzeneggeris per visą pasaulį išgarsėjo legendine fraze „I‘ll be back“, tapusia tikru devintojo dešimtmečio hitu.

Nuo 2003-ųjų lapkričio iki 2011-ųjų sausio A.Schwarzeneggeris buvo 38-asis Kalifornijos valstijos gubernatorius.

Užklupus pirmajai šlovei šou pasaulyje A.Schwarzeneggeriui išskirtinumo suteikė amerikiečiams kone neištariama pavardė ir jo ryškus austriškas akcentas.

Aktorius į JAV emigravo būdamas 21-erių, 1983-aisiais tapo JAV piliečiu.

A.Schwarzeneggeris buvo vedęs tik kartą – 1986-aisiais jis susituokė su žurnaliste Maria Shriver. Pora susilaukė keturių vaikų. Nors A.Schwarzeneggeris iki šiol oficialiai susituokęs, jie su žmona yra pateikę skyrybų dokumentus. Skyrybas po 25-erių santuokos metų paskatino viešumon iškilusi žinia apie aktoriaus nesantuokinį sūnų su namų tvarkytoja Mildred Patricia Baena.

1997-aisiais A.Schwarzeneggeriui atlikta širdies operacija, skirta pakoreguoti įgimtą širdies vožtuvų būklę.

Aktorius yra pagarsėjęs cigarų mėgėjas.

1992-aisiais A.Schwarzeneggeris su žmona Santa Monikoje atidarė restoraną „Schatzi On Main“. „Schatzi“ vokiškai reiškia kreipinį mano brangenybė, mano turtas arba brangusis, brangioji. 1998-aisiais kino žvaigždė restoraną pardavė.

A.Schwarzeneggeris taip pat buvo teminių restoranų tinklo „Planet Hollywood“ investuotojas drauge su tokiais kolegomis kaip Bruce’as Willisas, Sylvesteris Stallone ir Demi Moore.

Jo prodiuserinė kompanija vadinasi „Oak Productions“.

Aktorius buvo svarstomas į aštuntojo dešimtmečio televizijos serialo „Nerealusis Halkas“ pagrindinius herojus, tačiau buvo pernelyg žemas šiam vaidmeniui. Rolę gavo A.Schwarzeneggerio varžovas Lou Ferrigno.

Garsiam vyrui buvo atlikta genioplastikos operacija, kurios metu aktoriaus žandikaulis buvo pakoreguotas, kad nebebūtų atsikišęs.

Režisierius Jamesas Cameronas filme „Terminatorius“ norėjo skirti A.Schwarzeneggeriui pagrindinio herojaus rolę, tačiau jis pats pasisiūlė tapti robotu.

A.Schwarzeneggeris turėjo vyresnį brolį, Meinhardą. Jis mirė 1971-aisiais, po metų mirė aktoriaus tėvas Gustavas. Abu vyrai žuvo vairuodami apsvaigę, 1998-aisiais užgeso aktoriaus motina Aurelia.

1988-ųjų filme „Kietas riešutėlis“ A.Schwarzeneggeris atsisakė pagrindinio vaidmens ir šis teko Bruce‘ui Willisui. Tačiau filme palikta eilutė, kurioje B.Williso herojus pareigūnas Džonas Makleinas pasako, kad teroristai turi „sprogmenų, kurių pakaktų pakelti į orą patį Arnoldą Schwarzeneggerį“.

Žurnalas „Entertainment Weekly“ skyrė A.Schwarzeneggeriuui 53-ąją vietą Iškiliausių visų laikų kino žvaigždžių sąraše.

A.Schwarzeneggeris yra vienintelis aktorius gavęs tais pačiais metais net tris gėdingosios „Auksinės avietės“ nominacijas – kaip blogiausias aktorius, kaip blogiausias antro plano aktorius ir prasčiausia pora (pats su savo klonu). Visą šią nemalonę vyras užsitarnavo palyginti nesėkmingu 2000-ųjų filmu „Šeštoji diena“.

Beveik visuose filmuose A.Schwarzeneggeris atikdavo kaskadinius triukus pats, mat kino kūrėjams visuomet buvo itin sudėtinga rasti panašaus sudėjimo dublerį.

Arnoldo vaikystės namuose nebuvo telefono, šaldytuvo ir tualeto.

2001-ųjų gruodį A.Schwarzeneggeris motociklo avarijoje susilaužė šešis šonkaulius.

2005-aisiais aktorius nukentėjo, kai į jo motociklą įsirėžė automobilis, jam prireikė 15-os siūlių. Avarijos metu kartu su vyru keliavo jo sūnus Patrickas, tačiau jis važiavo motociklo priekaboje.

2006-aisiais aktorius susilaužė dešinįjį šlaunikaulį slidinėdamas.

A.Schwarzeneggerio jaunystės kino dievaitis buvo aktorius Johnas Wayne‘as. Šio garbei tapęs Kalifornijos gubernatoriumi kino žvaigždžė gegužės 26-ąją (J.Wayne‘o gimtadienį) paskelbė „Johno Wayne‘o diena“.

2004-aisiais atostogaudamas Havajuose A.Schwarzeneggeris išgelbėjo gyvybę skendusiam vyrui.

Aktorių, JAV prezidentą ir Kalifornijos gubernatorių Ronaldą Reaganą A.Schwarzeneggeris laikė tautos didvyriu ir dalyvavo jo laidotuvėse 2004-aisiais.

A.Schwarzeneggeris triskart pasirodė žurnalo „GQ“ viršelio – 1986-ųjų liepą, 1990-ųjų gegužę ir 1993–ųjų birželį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)