Daugybėje pasaulinio pripažinimo sulaukusių juostų vaidinęs ir už vaidmenį 1990-ųjų filme „Likimo nepakeisi“ (angl. „Reverse of Fortune“) pelnęs „Oskarą“ aktorius laikomas vienu Didžiosios Britanijos teatro ir kino šviesulių.

Filmo „Nemirtingųjų kronikos: Nuostabūs sutvėrimai“ siužetas turėtų pavilioti mistinių reiškinių, romantikos ir neįtikėtinų istorijų mėgėjus. Artėjant šios juostos premjerai, kuri įvyks jau vasario 15-ąją, kviečiame sužinoti daugiau apie vieną filmo žvaigždžių – J.Ironsą.

Aktoriaus ūgis – 187 cm.

J.Ironso pravardė – Kingas.

Aktoriaus motina buvo namų šeimininkė, o tėvas – mokesčių inspektorius. Pats Jeremy jaunystėje norėjo tapti veterinaru, tačiau gyvenimas jį nubloškė į teatro pasaulį ir būdamas jaunas jis prisijungė prie teatro grupės Bristolyje, taip pradėdamas ilgus metus klestinčią karjerą.

J.Ironsas yra aistringas žirgų sporto gerbėjas bei pats labai mėgsta jodinėti žirgais.

1969-aisiais aktorius vedė Julie Hallam, tačiau santuoka buvo anuliuota. 1978-ųjų kovo 28-ąją J.Ironsas antrąsyk vedė, šįkart airių aktorę Sinead Cusack, su kuria yra susituokęs iki šiol. Pora turi du sūnus – fotografą Samą ir Maximilianą, kuris yra aktorius.

J.Ironsui priklauso įspūdinga Kilcoe pilis Korko grafystėje, Airijoje.

Žinomas vyras mėgsta slidinėti ir sodininkauti, tačiau nekenčia gaminti maisto.

Aktoriui dusyk filmuose teko vaidinti herojus, turinčius po vienodą vardą ir pavardę – 1997-ųjų „Lolitoje“ jis buvo Humbertas Humbertas, o 2002-ųjų „O dabar... ponios ir ponai“ – Valentinas Valentinas.

1996-aisiais J.Ironsas tapo vienu iš negausaus „Trigubos aktorystės karūnos“ aktorių laimėdamas „Emmy“ statulėlę. „Triguba aktorystės karūna“ – laimėti visi trys – „Oskaro“, „Tony“ ir „Emmy“ apdovanojimai.

Aktorius turi mylimą žiedą su įspaudu PDI – tai jo tėvo Paulo Dugano Ironso atminimas su inicialais.

J.Ironsas mėgsta automobilius ir motociklus, jo garaže nuolat stove ne viena keturratė ir dviratė transporto priemonė. Savąjį „Ducati“ motociklą jis vadina „Ferrari“ su dviem ratais“.

Prieš tapdamas aktoriumi J.Ironsas dirbo įvairių darbų – buvo scenos darbuotoju, namų tvarkytoju, sodininku bei linksmino žmones grodamas gitara kino teatro prieigose.

Aktorius tapo viena pirmųjų pasaulio garsenybių, pradėjusių segėti solidarumo simbolį – raudonąjį kaspiną. Taip jis išreiškė savo palaikymą kovai prieš AIDS.

J.Ironsas buvo Anglijos futbolo klubo „Portsmouth“, kurio valdybos pirmininku buvo „Snoro“ savininkas rusas Vladimiras Antonovas, gerbėjas.

1998-aisiais J.Ironsas buvo paskelbtas vienu didžiausių Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos remėjų.

Viešėdamas vienoje Airijos televizijos laidų J.Ironsas prisipažino, kad vienas iš jo nuodėmingų pomėgių – šiukšlyne ieškoti kitų išmestų „lobių“.

Aktorius apie darbą: „Noriu dirbti, tad vaidmens apimtis man nesvarbi, jei jis įdomus. Visai smagu imtis mažesnių rolių – galiu dažniau grįžti namo, pabūti su žmona.“

Apie talentą: „Kamerai patinka akys, kuriose yra gyvybės ir slypi istorija.“

Apie save: „Aš dainuoju kaip aktorius ir šoku kaip antinas.“

Jei J.Ironsas gyventų Vilniuje, jis balsuotų už Artūrą Zuoką. Štai įrodymas:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)