Nors pirmieji Londono Vestminsterio abatiją apsupo patys ištikimiausi monarchijos gerbėjai, kurie čia stovėjo netgi nuo penktadienio ryto, garsūs svečiai taip pat po truputį atvyko į ceremoniją.

Viena pirmųjų į ceremoniją atvyko britų aktorė Ema Thompson, su kuria atėjo ir jos vyras Gregas Wise'as. Moteris atvyko vilkėdama raudoną paltą ir juodą suknelę.

Netrukus pasirodė ir liberalų demokratų lyderis seras Edas Davey, taip pat atvyko seras Chrisas Whitty.

Prieš pat ceremoniją atvyko Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska, Amerikos prezidento žmona Jill Biden, australų dainininkas Nickas Cave'as, atlikėja Katy Perry ir dar daugelis kitų.

Kaip ir televizijos žiūrovai, taip ir tiesiogiai ceremoniją stebėję svečiai pamatė, kaip Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby ant Karolio III galvos uždėjo auksinę Šv. Edvardo karūną, abatijoje skambant šūksniams „Dieve, saugok karalių“.

Tai pirmoji karūnavimo ceremonija Didžiojoje Britanijoje per 70 metų, ji vyko praėjus aštuoniems mėnesiams po to, kai, sulaukusi 96 metų, mirė karaliaus motina karalienė Elžbieta II.

Šventės išvakarėse paskelbtame pranešime aukštas dvasininkas sakė, kad karūnavimas yra „ryškus atspindys ir šventė to, kas mes esame šiandien, su visa mūsų nuostabia įvairove“.

Renginyje dalyvavo apie 100 valstybių vadovų, karalių ir karalienių iš viso pasaulio, įžymybių, kasdienybės herojų, karališkosios poros šeimos narių ir draugų.

Tarp kviestinių svečių buvo Davidas ir Victoria Beckhamai, muzikantas Lionelis Richie, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Nyderlandų karalius Willemas-Aleksandras ir karalienė Maxima, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishis Sunakas ir JAV pirmoji ponia Jill Biden.

Šią dieną buvo daug pompastikos ir iškilmingumo, o šalies ginkluotosios pajėgos parengė „įspūdingą“ renginį, kai karalius ir karalienė važiavo sostinės gatvėmis.

Šis renginys yra didžiausia kariuomenės paradinė operacija nuo karalienės Elžbietos II karūnavimo dienos 1953 metais, joje dalyvavo 9 000 karių, o 7 000 iš jų atliko ceremoninius ir pagalbinius vaidmenis.

Atsipalaidavęs 74 metų Karolis penktadienį, karūnavimo išvakarėse, kartu su Velso princu ir princese, kurių sūnus princas George‘as bus vienas iš karaliaus garbės pažų, išėjo pasivaikščioti po alėją miesto centre.

Buvo vykdoma didžiulė saugumo ir policijos operacija, pavadinta „Auksinis rutulys“, kurios metu be 9 000 karių, dalyvausiančių ceremonijoje, budėjo 11 500 policijos pareigūnų.

Pirmą kartą istorijoje monarcho karūnavimo ceremonijoje aktyviai dalyvavo šalies tikinčiųjų bendruomenių atstovai.

Arkivyskupas pamaldas apibūdino kaip „pirmiausia krikščioniškojo tikėjimo aktą“, tačiau sakė, kad nauji elementai atspindi „mūsų šiuolaikinės visuomenės įvairovę“.

Naujovių buvo ir kitose srityse: pirmą kartą į karūnavimo apeigas įtrauktos moterys vyskupės, vartojamos velsiečių, škotų gėlų ir airių gėlų kalbos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją