Chriso Ume vaizdo įrašuose, kurie buvo peržiūrėti daugiau kaip 11 mln. kartų, tariamas T. Cruise`as žaidžia golfą, rodo magijos triuką ir, pasakodamas vieną istoriją apie buvusį sovietų lyderį Michailą Gorbačiovą, pargriūna, rašo news.sky.com.

Giliąsias klastotes (angl. deepfake), kurios dar vadinamos sintetinėmis klastotėmis, sudaro nuotrauka ar vaizdo įrašas, kuriame asmuo ar objektas būna pakoreguoti dirbtinio intelekto priemonėmis ir sako ar daro kažką, kas nėra tikra.

Tomo Cruise'o atvaizdo manipuliacija-klastotė

Dauguma žmonių suvokia, kad Ch. Ume sukurti vaizdo įrašai yra klastotės, bet 31 metų autorius teigia, kad sparčiai tobulėjančios technologijos ateityje gali sukelti rimtų problemų.

„Aš visuomet stengiuosi kurti linksmą turinį, bet tuo pačiu noriu, kad šiuos vaizdo įrašus pamatę žmonės suprastų, ko galima tikėtis per artimiausius kelis metus“, – sakė jis „Sky News“.

„Technologijos vystosi greitai ir su laiku taps tobulesnės bei prieinamesnės“.

„Prieš 20 metų atsirado fotošopas, ir mes nežinojome, kad nuotraukas galima klastoti, taigi jie pradėjo redaguoti nuotraukas. Dabar žmonės pradeda suvokti, kad vaizdo įrašai, kaip ir nuotraukos, gali klaidinti“.

Tomo Cruise'o atvaizdo manipuliacija-klastotė

„Taigi iš savo pusės stengiuosi šviesti žmones, kad jie, pamatę panašius vaizdo įrašus, pagalvotų dukart“.

„Žmonės turi kritiškai vertinti tai, ką žiūri, o žurnalistams labai svarbu patvirtinti savo šaltinius ir nurodyti, iš kur juos gavo“.

„Visuomet bus žmonių, kurie piktnaudžiaus technologijomis, taigi kažką žiūrėdami, turite pagalvoti dukart“.

Tomo Cruise'o atvaizdo manipuliacija-klastotė

T. Cruise`o antrininkas, aktorius Milesas Fisheris ir Ch. Ume kartu dirbo su daugybe projektų, bet nė vienas iš jų nesulaukė tokio populiarumo, kaip šis.

„Dar niekuomet nė vienas mano vaizdo įrašas taip neišplito, kaip šie, taigi mes buvome nustebinti. Mums tikrai patinka juos gaubianti paslaptis ir kaip jie priverčia žmones nusišypsoti“, – „Sky News“ sakė Ch. Ume.

„Kad gilioji klastotė būtų tokia realistiška, kaip šios, reikia dviejų dalykų“.

„Pirmiausia reikia gero aktoriaus, kuris puikiai įkūnytų kitą asmenį. Tomą Cruise`ą jau kuris laikas vaidina Milesas Fisheris“.

Tomo Cruise'o atvaizdo manipuliacija-klastotė

„Antra, reikia tokio žmogaus kaip aš, kuris specializuotųsi giliųjų klastočių, specialiųjų efektų ir kompiuterinių technologijų srityje“, – teigė jis.

Tarp kitų pastaraisiais metais dėmesio sulaukusių klastočių buvo 2018 metais „BuzzFeed“ sukurtas vaizdo įrašas, kuriame aktorius Jordanas Peele itin tikroviškai įkūnijo buvusį JAV prezidentą Baracką Obamą.

O pernai dirbtinio intelekto priemonėmis suklastota Didžiosios Britanijos karalienė per alternatyvų kalėdinį sveikinimą, pasirodžiusį „Channel 4“, įspėjo žmones dėl klaidinančios informacijos ir melagingų naujienų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)