Kandidatuodamas į postą šių metų liepą, jis kalbėjo apie savo tėvus ir tikino, kad šeima jam yra „viskas“. Politikas taip pat minėjo, kad sunkus jo šeimos darbas jį įkvėpė.

Kviečiame susipažinti su naujojo britų premjero šeima.

Ką žinome apie R. Sunako šeimą?

R. Sunakas gimė 1980 m. gegužės 12 d. Sautamptone. Jis yra viena iš trijų gydytojo Yashviro Sunako, gimusio Kenijoje, ir vaistininkės Ushos Sunak, gimusios Tanzanijoje, atžalų.

Jo mama turėjo savo vaistinę Sautamptone. Seneliai gimė Indijoje, vėliau persikėlė į Rytų Afriką, o galiausiai praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje atsidūrė Jungtinėje Karalystėje.

Kas yra R. Sunako sutuoktinė?

Jo žmona – Akshata Murthy. Jiedu susipažino studijuodami JAV įsikūrusiame Stanfordo universitete, susituokė 2009-aisiais. Pora augina dvi dukteris, Anoushką ir Krishną.

Politiko sutuoktinė gimė 1980 metais Indijos Karnatakos valstijoje, Hublio mieste. Ji – vietinio milijardieriaus N. R. Narayanos Murthy, programinės įrangos gamintojos „Infosys“ įkūrėjo, ir Sudhos Murthy dukra. Moteriai priklausančios įmonės akcijos dabar vertinamos 700 mln. svarų sterlingų.

Kai Akshata buvo maža, tėvai mergytę paliko seneliams ir patys persikraustė į Mumbajų, norėdami šeimai uždirbti daugiau pinigų.

Ji studijavo ekonomiką ir prancūzų kalbą privačiame Klermonto McKennos koledže (Kalifornija), vėliau Stanfordo universitete įgijo verslo administravimo magistro laipsnį.

Moteris 2007-aisiais įkūrė savo mados prekių ženklą „Akshata Designs“, kuris po kelerių metų bankrutavo. A. Murthy taip pat vadovauja savo tėvo įkurtai rizikos kapitalo įmonei.

Moteriai kartu su sutuoktiniu priklauso ir Londone įsteigta įmonė „Catamaran Ventures UK“. Tiesa, politikas turėtas akcijas žmonai perleido 2015 metais, prieš tapdamas parlamentaru.

Kodėl A. Murthy šiemet pateko į skandalą?

Šių metų balandį paaiškėjo, kad moteris yra Jungtinės Karalystės rezidentė, kurios nuolatinė gyvenamoji vieta yra registruota užsienyje. Vadinasi, remiantis įstatymais, ji neprivalo mokėti JK mokesčių nuo užsienyje gautų pajamų.

BBC išsiaiškino, kad A. Murthy tai leistų nesumokėti 2,1 mln. svarų sterlingų mokesčių per metus. Ji Jungtinėje Karalystėje gyvena jau devintus metus, tačiau oficiali nuolatinė gyvenamoji vieta yra Indijoje.

Tokį statusą JK gali gauti kiekvienas žmogus, kuris gyvena šalyje ir yra jos mokestinis rezidentas, nors nuolatinę gyvenamąją vietą yra deklaravęs užsienyje.

R. Sunakas apie savo žmonos mokestinį statusą vyriausybę informavo prieš ketverius metus, pirmą kartą tapęs ministru. Visgi tai paviešinta tik šį balandį, paskelbus laikraščiui „The Independent“.

Leiboristų parlamentarė Tulip Siddiq sukritikavo tuo metu kanclerio pareigas ėjusį R. Sunaką. „Tai dar vienas pavyzdys, kaip toriai mano, kad visiems galiojančios taisyklės jiems nėra taikomos“, – sakė politikė.

„Akshata Murthy yra Indijos, šalies, kurioje ji gimė ir kurioje gyvena jos tėvai, pilietė. Indija nesuteikia teisės savo piliečiams vienu metu turėti ir kitos valstybės pilietybę. Remiantis britų įstatymais, A. Murthy laikoma JK gyvenančia, bet mokesčių [nuo užsienyje gaunamų pajamų] nemokančia rezidente. Ji visada Jungtinėje Karalystėje mokėjo ir toliau mokės mokesčius nuo visų savo pajamų, gautų šioje šalyje“, – pranešė moters atstovė spaudai.

Tiesa, A. Murthy jau atsisakė šio statuso ir dabar Jungtinėje Karalystėje moka mokesčius nuo visų savo pajamų, gaunamų visame pasaulyje.

Kokius turtus valdo R. Sunakas?

R. Sunakas studijavo privačiame Vinčesterio koledže, vėliau Oksfordo universitete baigė politikos, filosofijos ir ekonomikos studijas.

Politikas laikomas vienu turtingiausių britų parlamentarų. Prieš pasukdamas į politiką vyras dirbo finansų srityje. Nuo 2001 iki 2004 metų R. Sunakas dirbo analitiku investiciniame banke „Goldman Sachs“. Vėliau darbavosi apribotos rizikos fondų valdymo įmonėje „The Children's Investment Fund Management“, o 2006-aisiais tapo jos partneriu.

Pastarąją bendrovę paliko 2009-asiais, o po metų tapo vienu iš investicinės įmonės „Theleme Partners” steigėjų. Iš jos pasitraukė 2013 metais ir grįžo į Jungtinę Karalystę, kurioje ėmė vystyti savo politinę karjerą.

2015-aisiais Ričmonde, Jorkšyro grafystėje, jis buvo išrinktas į parlamentą, kuriame atstovavo toriams.

Laikraštis „Sunday Times“ skaičiuoja, kad R. Sunako ir jo žmonos bendras turtas vertas apie 730 mln. svarų sterlingų. Tuo metu „The Times“ skelbia, kad vyras jau buvo multimilijonieriumi jam dar nesuėjus 30. Tiesa, pats R. Sunakas niekada nepanoro pakomentuoti savo turtų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)