Penki karaliaus Carlo XVI Gustafo ir karalienės Sofijos anūkai nebevykdys viešų karališkųjų pareigų. Karaliaus vaikaičiai neteko oficialių karališkųjų titulų (Jo / Jos Karališkoji Didenybė).
„Jo Didenybė karalius nusprendė karališkuosiuose rūmuose įvykdyti pokyčius. Šių pokyčių tikslas yra nustatyti, iš kurių karališkosios šeimos narių galima tikėtis oficialių pareigų, priklausančių valstybės vadovui ar susijusių su valstybės vadovo funkcijomis, atlikimo. Jo Didenybė karalius nusprendė, kad Jo Karališkųjų Didenybių princo Carlo Philipo ir princesės Sofios bei Jos Karališkosios Didenybės princesės Madeleine ir pono Christopherio O’Neillo vaikai nebėra karališkųjų rūmų nariai“, – teigiama karališkųjų rūmų pranešime.
Nepaisant to, kad neteko oficialaus karališkojo titulo (Jo / Jos Karališkoji Didenybė), trys princesės Madeleine vaikai – penkerių princesė Leonore, ketverių princas Nicolas ir vienerių princesė Adrienne – ir du princo Carlo Philipo sūnūs – dvejų metų amžiaus princai Alexanderis ir Gabrielis – išlaikys princo ir princesės titulus, tačiau šie titulai taps asmeniniai, o būsimi jų vyrai, žmonos ir vaikai teisės į šiuos titulus neturės.
Princesė Madeleine į naujienas sureagavo „Instagram“.
Ji rašė: „Šiandien rūmai paskelbė, kad Leonore, Nicolas ir Adrienne karališkiesiems rūmams nebepriklauso. Šis pokytis buvo seniai planuotas. Chrisas ir aš manome, kad šaunu, jog dabar mūsų vaikams suteikiamos geresnės galimybės ateityje kurti savo gyvenimą kaip privatiems asmenims“.
Jaunesnysis Madeleine brolis princas Carlas Philipas savo mintims apie sprendimą išreikšti taip pat pasirinko „Instagram“. Jis rašė: „Šiandien karalius pranešė apie sprendimą, kad mūsų vaikai nebeturi Karališkosios Didenybės titulo ir pareigų. Vertiname tai teigiamai – Alexanderio ir Gabrielio gyvenimo pasirinkimai bus laisvesni“.
„Jie išlaikys savo princų titulus ir kunigaikštystes, Siodermanlandą ir Dalarną. Mes tą vertiname ir didžiuojamės. Mūsų šeima palaiko tvirtus ryšius su abiem vietovėmis, mes vykdome tenykščius savo įsipareigojimus. Mes ir toliau susitelksime ties svarbiausiais klausimais ir įsipareigojimais. Mes taip pat ir toliau palaikysime karalių ir kronprincesę – būsimąją mūsų šalies vadovę – ir dalyvausime karaliaus rūmų veiklose atsižvelgdami į savo norą“, – rašė princas Carlas Philipas.
Sprendimas netaikomas septynmetei princesei Estelle ir trimečiui princui Oscarui, kronprincesės Viktorijos, sosto įpėdinės, vaikams, ir jos vyrui princui Danieliui. Skirtingai nei jų pusbroliai ir pusseserės, tiek Estelle, tiek Oscaras išlieka karališkųjų rūmų dalimi.
Karališkųjų rūmų pokyčiai jau atsispindi ir oficialiajame Švedijos karališkosios šeimos tinklalapyje. Visos karališkosios šeimos nuotrauka buvo pakeista nauja nuotrauka, kurioje įamžintas karalius Carlas Gustafas ir dvi jo įpėdinės – kronprincesė Victoria ir jos duktė princesė Estelle.
2016-aisiais princesė Madeleine „People“ pasakojo apie savo „normalų“ mamos gyvenimą. „Jie mane pažadina, mes drauge ruošiame pusryčius, kurie tiesiog pasklinda po visus namus! Tada einame į parką pasivaikščioti, suptis, išmėginame gausybę įvairiausių veiklų, nes mano mažoji Leonore turi begalę energijos, tad turime stengtis, kad ji būtų užimta“, – sakė Madeleine, neseniai su šeima persikėlusi gyventi į Floridą.
Karaliaus Gustafo žingsnis yra princo Harry‘io ir Meghan Markle sprendimo savo sūnui Archie nesuteikti oficialaus karališkojo titulo atgarsis. Šis žingsnis suteiks jų sūnui daugiau privatumo.
Nors yra mandagumo titulų, kuriuos Jų Karališkosios Didenybės Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė galėtų pritaikyti savo sūnui, jiedu pasirinko šiuo metu nesuteikti jam „mandagumo titulų“, anksčiau „People“ sakė karališkiesiems rūmams artimas šaltinis.
Harry‘iui ir Meghan jų vestuvių dieną buvo suteikti Sasekso kunigaikščio ir kunigaikštienės titulai. Tradicija numato, kad vyriausiasis kunigaikščio sūnus galiausiai paveldi savo tėvo titulą. Prieš paveldint kunigaikštystę, Archie galės būti suteiktas antraeilis Sasekso titulas.
Dėl karališkųjų titulų sprendžia karalienė Elžbieta II.