Garsusis švedas, kurio tikrasis vardas Timas Berglingas, nusižudė 2018 m. balandžio 20 d., su bičiuliais atostogaudamas Omane. Jam buvo 28-eri.

Hitais „Levels“ ir „Wake Me Up“ išgarsėjęs didžėjus buvo nusprendęs padaryti pertraukėlę. 2016 m. jis nustojo rengti koncertines gastroles ir kovojo su priklausomybe nuo alkoholio ir stiprių vaistų, skelbia dailymail.co.uk.

76-erių metų amžiaus Klasas Berglingas davė interviu „Sunday Times“ ir nurodė, kad jo sūnus buvo „drovus intravertas“, kurį slėgė nuolatinis buvimas dėmesio centre.

Visą pasaulį su savo pasirodymais išmaišęs DJ Avicii neslėpė priklausomybės nuo alkoholio. Potraukis svaigiesiems gėrimams sustiprėjo atsidūrus šlovės viršūnėje. Dėl besaikio alkoholio vartojimo T. Berglingui buvo pašalinta tulžies pūslė ir apendiksas, kai jam buvo 22-eji.

2019 m. K. Berglingas su žmona Anki Liden įsteigė fondą „Tim Bergling Foundation“ sūnaus atminimui pagerbti. Vyras papasakojo, kaip 2015 m. Avicii artimieji ir komanda nusprendė įsikišti ir priversti didžėjų kreiptis į reabilitacijos centrą, nes jo elgesys buvo pasidaręs padrikas. Tėvo teigimu, šį atvejį jam vis dar skaudu prisiminti, „tai viena blogiausių akimirkųׅ mano gyvenime“.

Avicii šeimos nariai ir prodiuseris nuėjo į kambarį, kurį didžėjus nuomojosi koncertuodamas Ibisoje, ir nusprendė jį įtikinti pradėti gydymą.

„Tai buvo viena blogiausių akimirkų mano gyvenime, nes jaučiausi išdavęs savo sūnų. Bet tiesiog privalėjome taip pasielgti“, – sakė jis ir pridūrė, kad buvo „naivu“ tikėtis, jog reabilitacijos centras išspręs visas sūnaus problemas.

„Tūkstantį kartų girdėjau, kad tikroji kova prasideda išsiblaivius. Bet tada buvau toks laimingas, o kaipgi neprisiminsi laimingų akimirkų“, – kalbėjo K. Berglingas.

T. Berglingas buvo vienintelis savo tėvų biologinis vaikas, tačiau turėjo įvaikintų brolių ir seserų. Paauglystės metais jis pasižymėjo ramiu būdu ir daugiausia laiko praleisdavo savo kambaryje kurdamas muziką.

Išmokęs groti gitara, T. Berglingas ėmė dažnai praleidinėti pamokas ir toliau kūrė muziką naudodamas nelegaliai atsisiųstą programinę įrangą. Žaibiškai išpopuliarėjęs 2011 m. išleistu kūriniu „Levels“, 21-erių metų amžiaus jaunuolis turėjo prisitaikyti prie didžėjaus gyvenimo būdo ir nesibaigiančių koncertų klubuose, arenose bei festivaliuose, bet tokie pokyčiai nederėjo prie jo ramaus charakterio, pažymėjo K. Berglingas.

Norėdamas susidoroti su netikėtai užgriuvusia šlove ir dėmesiu, Avicii įniko į alkoholį. „Išgėrinėjimas virto įpročiu, priklausomybe, nes nuolatos reikia padrąsinimo ir pasitikėjimo savimi, kurį suteikia alkoholis“, – 2013 m. žurnalui GQ prisipažino didžėjus.

2012 m. jį ištiko ūmus pankreatito priepuolis, kurį sukėlė alkoholis. Skausmui malšinti gydytojas skyrė vaistų, kurie, anot K. Berglingo, pakeitė jo sūnaus elgesį, jis pasidarė irzlus ir sunkiai sukalbamas.

Po poros metų Avicii nebeapsikentė skausmo ir 11-ai dienų buvo paguldytas į ligoninę, kur chirurgai pašalino jo tulžies pūslę ir apendiksą. Spaudžiamas šeimos narių, 2015 m. didžėjus nustojo vartoti vaistinius preparatus ir alkoholį, tačiau blaivia galva buvo nelengva ištverti vakarėlių maratoną.

2016 m. T. Berglingas pranešė sustabdąs koncertinę veiklą ir žurnalui „Hollywood Reporter“ pareiškė: „Turėjau žengti šį žingsnį savo sveikatos labui. Toks gyvenimas – ne man. Turiu omenyje ne pasirodymus ir muziką, o kitus dalykus, prie kurių niekaip nepripratau, kitas buvimo atlikėju smulkmenas. Aš intravertas. Man buvo labai sunku. Ko gero, prikaupiau per daug neigiamos energijos.“

Nors nebekoncertavo, Avicii tebekūrė muziką iki pat mirties. Jo tėvas sakė galvojęs, kad sūnui pagerėjo, ir iki šiol nesupranta, kas jį pastūmėjo į savižudybę. Netekęs sūnaus, K. Berglingas nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į psichikos sveikatos svarbą ir savižudybių prevenciją. Vadovaujantis jo nuomone, šlovė ir turtai yra „pavojingas derinys“, todėl turėtų būti daugiau įstaigų, padedančių perspektyviems atlikėjams susidoroti su šlovės sunkumais.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai +370 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai +370 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai +370 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) +370 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Dingusių žmonių šeimų paramos centras (teikiama pagalba nuo smurto nukentėjusiems asmenims - artimoje ir neartimoje aplinkoje, nusikalstamų veikų) +370 670 527 25 centras1@missing.lt
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai +370 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (+370-5) 275 75 64.
Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas +370 5 213 7808 registratura@rplc.lt Gerosios Vilties g. 3
RPLC Kauno filialas +370 37 333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas +370 46 415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas +370 41 455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas +370 45 582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)