Kaip ir prieš kiekvieną, taip ir prieš šią vakarienę dalyviams vedamas instruktažas bei pranešama, jog juos iki stalelio palydės neregiai. Vėliau jie sužino, kad vakarą taip pat ves visą gyvenimą nematanti Indrė.

Renginyje dalyvavusi neseniai daugybės kilogramų dėl dietos atsikračiusi buvusi TV laidų vedėja Aušra Kilkuvienė DELFI sakė, jog prieš tai su organizatoriais aptarė būsimą meniu.

"Aptarėme, kad būtų švaraus maisto. Aš nežinau, ką būtent duos ragauti šios vakarienės metu, bet aš manau, kad maistas, gaminamas su meile bus pakankamai švarus, be kokio parduotuvinio majonezo ar kažko tokio. O daugiau aš viską valgau, svarbu chemijos nebūtų pridėta", - sakė A. Kilkuvienė.

Moteris ne tik buvo sunkiai atpažįstama, bet ir spindėjo gera nuotaika ir energija.

Išbandyti neįprastos vakarienės taip pat susirinko ir kiti garsūs žmonės: Goda Alijeva, Neringa Mažeikienė, Jūratė ir Česlovas Norvaišos bei kt.

„Nepaisant gautos informacijos, į tamsą mūsų atlydėti svečiai labai dažnai klausia, kaip mes matome? Tai visuomet kelia šypseną, tačiau svarbiausia yra emocijos, su kuriomis dalyviai palieka tamsą. Vakarienės metu kalbamės apie pojūčius, kaip matyti, pajusti pasaulį jo nematant. Šie pojūčiai keičia pasaulėjautą. Vakaro dalyviai pradeda vertinti tai, ką turi“, – pasakoja vakarienes tamsoje vedanti nuo vaikystės nematanti Indrė Gaskaitė.

Vakarienės akimirkos ir svečiai:

Pasak restorano savininkės ir vakarienių tamsoje pradininkės Ingridos Gustienės, per penkerius sezonus yra buvę įvairių netikėčiausių situacijų: ir didelių vyrų bijančių tamsos, ir išbalusių linksmų porelių, ir šviečiančių batų. „Stengiamės, kad vakarienėje tamsoje nebūtų nei menkiausio pašalinio šviesos šaltinio. Dažniausiai svečiai apsipranta tamsoje ir gali vakarieniauti. Vis tik pasitaiko atvejų, kai dalyviai paprašo juos išvesti dar vakarienei nepasibaigus. Įdomiausia, jog visiškai išbūti ir vakarieniauti tamsoje negalėjo grupė okulistų“, – pasakoja p. Ingrida. Jos teigimu, vakarienės dalyvius visuomet perspėja, kad prastai ar nejaukiai pasijutus, galima pakelti ranką ir jie bus palydėti iš tamsios patalpos.

Nepaisant to, kad vakarienė vyksta visiškoje tamsoje ir svečiai nemato, ką gauna lėkštėse, restorano virtuvė, vadovaujama patyrusio šefo, patiekalus ruošia itin kruopščiai.

„Patiekalus vakarienei tamsoje atrenkame labai atidžiai. Turime pagalvoti, kaip matantis žmogus, atsidūręs jam neįprastoje situacijoje, suvoks patiekalo skonį, kaip jo smegenys „iššifruos“ ir priims gautą informaciją. Neretai laikinai netekus vieno iš pagrindinių penkių pojūčių – regėjimo, suvokimas apie maistą tampa kitoks, žmonės sunkiai identifikuoja, ką ragauja. Slyva atrodo kaip obuolys, lašiša – kaip karbonadas, ir panašiai, – pasakoja p. Ingrida. – Po vakarienių svečių prašome palikti atsiliepimų. Džiaugiamės, jog dauguma jų teigiami, su pažadais sugrįžti. Taip pat išgirstame prisipažinimų, jog iki šiol nesusimąstydavo, kaip reikia branginti galimybę regėti, juk dažnai, net nepagalvojame, kad visų pirma valgome akimis.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (168)