Ką reiškia netekti dviratės transporto priemonės, sportiškas ilgaplaukis žino puikiai - vagys iš Tado nukniaukė jau keturis.

Pirmojo dviračio būsimasis dainininkas neteko dar vaikystėje gimtuosiuose Prienuose. „Pamenu, jį padovanojo tėvai. Mėlyną, su 18 pavarų. Tai buvo tuo metu geriausias dviratis, kokį buvau matęs“,- prisimena ilgaplaukis. Dviračiu Tadas džiaugėsi vos metus, nes vieną rytą rūsyje jo tiesiog nebuvo.

Antram dviračiui prieniškis susitaupė pats. Juo važinėjo penkerius metus. Tačiau ilgesnė dainininko ir dviračio bičiulystė baigėsi tuo pačiu – vagyste. Šįkart ilgapirščiai pasidarbavo Vilniuje, kuomet T. Juodsnukis su Vytautu Juozapaičiu repetavo ariją. „Šitą, galima sakyti, nukniaukė iš po nosies,“- komentuoja TV projektų dalyvis ir nugalėtojas.

Paskutinius du šeimos dviračius T. Juodsnukis prarado sodyboje. Abu naktį saugiai stovėjo aptvertos teritorijos garaže, bet vagys „pasirūpino“ ir šiais.

Po paskutinės vagystės atlikėjas nusipirko riedučius. Šie ratai, pasak dainininko, vagims nėra tokie patrauklūs, o judėti su jais taip pat smagu. Kada įsigis dviratį, T. Juodsnukis nežino. Tokį apsipirkinėjimą jis jau vadina didele prabanga. „O gal aš ir mano dviračiai – tiesiog užkeikti?“- svarsto dainininkas.

Išeitis – dviračio draudimas

Prarasto dviračio nesugrąžins, bet materialius nuostolius kompensuoja dviračio draudimas. Apie tokią galimybę papasakojo vienos draudimo bendrovės verslo klientų departamento alternatyvių pardavimų kanalų grupės vadovas Mindaugas Budrys.

„Dviračių technologijos sparčiai tobulėja. Net jų kainos, kurios siekia ir 1000 eurų, lietuviams tampa įprastos. Prarasti brangų dviratį, kaip T. Juodsnukio atveju, nesinori. Kita bėda, kad šis brangus pirkinys lengvai pavagiamas, bet sunkiai grąžinamas teisėtam šeimininkui net ir tais atvejais, kai jis surandamas. Kai dviratis apdraustas, jo savininkui išmokama draudimo išmoka, ir ji gali būti panaudota panašaus dviračio įsigijimui,“- sako M. Budrys.

Kaip išvengti dviračio vagystės?

Remdamasi statistika, viena Europos bendrovė informuoja, jog Lietuvoje dviračių vagys aktyviausiai dirba didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. Didžiausią paklausą juodojoje rinkoje turi įprasti suaugusiųjų dviračiai, kurių kaina didesnė nei 300 eurų.

Dviračių dažniausiai pasigendama grįžus iš parduotuvių, palikus juos laiptinėje, kieme ar sandėliuke, pirmojo aukšto balkone, požeminėse aikštelėse. Pasitaiko atvejų, kai įsibrovus į sandėliuką ar kitas patalpas, pavagiami visi šeimos dviračiai. Užraktai vagišius retai kada atbaido, juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga. Vagis ypač vilioja neapšviestose vietose, atokiau nuo vaizdo stebėjimo kamerų palikti ar prie nestabilių objektų pritvirtinti dviračiai.

Siekiant apsaugoti dviratį nuo vagystės ekspertai pataria pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. Dviračio rėmą prie nejudančio objekto patartina prirakinti naudojant tvirtą užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo.

Siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, patartina naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, taip dar labiau apsunkinant vagių darbą. Būtina prirakinti rėmą, o ne ratą, antraip tikrajam dviračio šeimininkui liks tik spyna su ratu.

Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių, kur vagims darbuotis nepatogu. Išvykas reikia planuoti ir dviračiu nevykti ten, kur nebus galimybės saugiai jo prirakinti.

Sandėliukuose ar garažuose laikomais dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna.

Labai svarbu dviratį pažymėti policijoje. Pareigūnai išgraviruoja dviračio rėmą arba jį pažymi specialiu žymekliu bei jį užregistruoja savo duomenų sistemoje, tad įvykus vagystei būna kur kas paprasčiau identifikuoti dviračio šeimininką bei grąžinti jam turtą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)