Vos pabudęs, dar nepramankštintu ir riaumojančiu balsu šiandien būčiau rėkavęs amžinų meilės prisipažinimų sklidiną balso žinutę, su daug juodo humoro ir juoko, į kurią, kaip visada, gaučiau atgal skardų juoką ir „Durniau, aš tave dar pasigausiu!“
Po to sektų dar daugiau spiegiančio juoko ir finalizavimo „Viskas, varom dirbt, bučiuosimės vakare“.
Mes ir dabar bučiuojamės. Kasdien. Kasdien po keletą kartų leidžiuosi žemyn laiptais ir praeidamas pro vieną gražiausių jos nuotraukų oru pakšteliu į tas gražias jos lūpas.
Nerandu dar būdų, kaip kovoti su tuo klaikiu ilgesiu, bet, ko gero, ir nereikia.
Nustojau bandyti gniaužti jį savy ir artimiausi jau žino, kad pas mane karts nuo karto ateina Agnės diena. Kai ilgesys paima viršų, kai nebegaliu apie nieką kitą galvoti ir kai mazochistiškai atsidarau mūsų kilometrinus, dešimtmečius skaičiuojančius chat'us ir klausau mūsų balso žinučių. Vieną, kitą. Stabdau, klausau iš naujo, kol mintinai jau žinau kiekvieną atodūsį.
Klausau jos juoko, nesąmonių, ašarų ir proto knisimų. Klausau pamokų ir patarimų, pafilosofavimų ir aštriausių minčių, minčių, kurių gylis ne visiems įkandamas.
Aš labai mėgdavau jos klausytis ir dabar dažnai kalbu jos frazėmis, nes nežinau nei vieno žmogaus, kuris dar taip mokėdavo sudėlioti taškus ant i.
Dieve, kiek ji visko savy turėjo. Ir tuo su visais mumis dalinosi. Neskaičiuodama, nesverdama ir negailėdama.
Šiandien Agnei būtų 43-eji.
Žinau, kad ji darė įtaką daug kam, kad ji daug ką įkvėpdavo ir daug kas ja nuoširdžiai žavėjosi bei mylėjo.
Agnė buvo ypatinga. Ir nors jos atminimą visais būdais bando sunaikinti ir užslopinti asmuo, apie kurį pastaraisiais metais ji nėra pasakiusi gero žodžio, manau jos atminimas turi būti gyvas. Ir neleiskime jos pamiršti.
Tad šiandien, Agnės gimimo dieną, kviečiu visus, kam ji buvo brangi, visus, ką ji įkvėpdavo ir visus, kurie ilgitės – dalinkitės JA! Prisiminkite ją!
Daug kas menate mėgstamiausias jos pasakytas mintis, bendrus atsiminimus ar gražiausias jos nuotraukas.
Dalinkitės ir šiandien švęskime Agnę!
Su gimtadieniu, meile mano!
Čia foto iš paskutinės jos gimtadienio šventės pernai. Kaip dabar menu, sakė „Kaip žmonėms – niekaip nesigauna“
A. Jagelavičiūtė mirė eidama 43-iuosius metus, o kilus klausimams, kas jai nutiko, neilgai trukus po paskelbtos žinios artimas ir ilgametis bičiulis Saugirdas Vaitulionis visų paprašė gerbti brangaus žmogaus netekusios šeimos privatumą bei įvardijo žinomos moters mirties priežastį.
„Prašau gerbti Agnės šeimos privatumą, turėti kruopelytę žmogiškumo ir nustoti spekuliuoti kliedesiais. Agnė mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų“, – tuomet sunkią minutę rašė A. Jagelavičiūtės artimas bičiulis S. Vaitulionis.
Žinoma moteris buvo gydoma ligoninėje, reanimacijos skyriuje.
Delfi primena, kad žinia apie vienos garsiausių Lietuvos moterų mirtį pasiekė gruodžio 28-ios rytą. Ją patvirtino redakcijai žinomas ir šeimai artimas šaltinis.
A. Jagelavičiūtė – puikiai visiems pažįstama stilistė, dizainerė, buvusi mados žurnalo „L'Officiel“ redaktorė, televizijos laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė.
Gimė Kaune, vėliau mokėsi Kauno „Aušros“ gimnazijoje, Vilniuje baigė Vilniaus dizaino kolegiją, drabužių dizaino studijas, o Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos bakalauro diplomą. Moteris išgarsėjo pirmajame Lietuvoje realybės šou „Akvariumas“, dirbo garsiojoje „TV pagalbos“ komandoje. A. Jagelavičiūtė buvo du kartus ištekėjusi.
Pirmas vyras – Vytautas Martinaitis, antras – Mantas Volkus. Su pastaruoju susilaukė sūnaus. Kiek vėliau Agnės ir Manto keliai išsiskyrė. Viename iš paskutinių savo interviu, kurį šių metų pabaigoje davė Editai Mildažytei, Agnė pasakojo apie išgyvenamą nelengvą laikotarpį. Tačiau optimizmo neprarado – prabilo pagaliau radusi žmogų, kuris kryptingai jai padeda.
A. Jagelavičiūtės kelias
Agnės Jagelavičiūtės kelias į populiarumą prasidėjo nuo 2002 metais dalyvavimo pirmajame Lietuvoje realybės šou „Akvariumas“. Būdama dar antro kurso studentė, moteris apsigyveno stikliniame name prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, Vilniuje, kur kartu su kitais dalyviais buvo stebima 24 valandas per parą. Nors realybės šou Agnei Jagelavičiūtei laimėti ir nepavyko (liko antra), tačiau ji vienintelė iš šio šou mėgavosi neblėstančiu visuomenės dėmesiu iki šių dienų. Tvirtą charakterį „Akvariume“ pademonstravusi moteris po realybės šou neliko nepastebėta – sulaukė pasiūlymo prisijungti prie „TV pagalbos“ komandos. Su socialinės dokumentikos laida Agnė Jagelavičiūtė pradirbo 5 metus, buvo dvi trumpos pertraukos.
2014 m. Agnė Jagelavičiūtė pristatė Lietuvoje ir visame pasaulyje dar negirdėtą verslą – stiliaus konsultacijų portalą internetu www.StiliuSOS.lt. Šioje platformoje kiekvienas žmogus galėjo kreiptis į stilistą su stiliaus klausimais ir gauti išsamią arba trumpą konsultaciją per 24 valandas.
2016 m. ši platforma prasiplėtė iki elektroninės parduotuvės, kurioje įsikūrė stilistų atrinkti Lietuvoje bei Europoje žinomi prekių ženklai, parduotuvės bei butikai.
2015 m. gegužės mėnesį pristatytas pirmasis „Virtuvės mitų griovėjų“ (VMG) mados žurnalo „VMG Ikona“ numeris, kurio vyriausiąja redaktore tapo Agnė Jagelavičiūtė. Pirmojo leidinio tiražas – 20 000, dėl didelės paklausos po kelių savaičių išleista dar 10 000 žurnalo kopijų. Vėliau žurnalas pervadintas į „Aš ikona“, leidžiamas kas ketvirtį. Kartu su žurnalu pristatytos ir darbo knygos „Aš ikona“. Kasmet žurnalo gimtadienio proga buvo rengiamas pramogų pasaulio žvaigždes suburiantis renginys, kurio dėmesio centre visuomet atsidurdavo Agnė Jagelavičiūtė.
2017 m. pavasarį Agnė Jagelavičiūtė pristatė pirmąją savo suknelių kolekciją pavadinimu VIENA – tai 46 vieno modelio suknelės, kurių kiekviena – iš skirtingo audinio, tad visos – vienetinės. Pirmoji kolekcija buvo išpirkta per mėnesį.
2018 m. ji išleido antrą suknelių kolekciją pagal tą patį konceptą – 42 to paties modelio suknelės, tačiau kiekvienos iš jų audinys buvo unikalus.
2017–2018 m. populiarėjant socialiniams tinklams „Facebook“ bei „Instagram“, Agnė Jagelavičiūtė tapo viena labiausiai sekamų Lietuvos įžymybių socialiniuose tinkluose. 2018 m. rudenį išleista jos pirmoji knyga moterims apie stilių „Tu turi ką apsirengti“. Be kita ko, Agnė Jagelavičiūtė prisidėjo prie labdaringų veiklų bei įvairių socialinių akcijų.
2013 metais per vykusį BTV paramos koncertą, skirtą Raudonos nosies dienai paminėti (BTV Raudonos nosies diena skirta padėti skurdžiai gyvenančioms šeimoms), prisižadėjo, kad jeigu bus surinkta didelė pinigų suma, ji nusiskus plaukus. Choreografo Jurijaus Smorigino ir Agnės nutarimu, jiedu patvirtino, kad jei suma pasieks 230 tūkst. litų, A. Jagelavičiūtė tikrai nusirėš plaukus dėl geranoriškų tikslų. Tikslas buvo pasiektas, ir ji nusiskuto plaukus tiesioginio eterio metu. Moteris taip pat kūrė teatro drabužius.
2011 metais Mariaus Ivaškevičiaus pjesei „Išvarymas“ Agnė Jagelavičiūtė sukūrė drabužius, 2012 m. ji prisidėjo prie spektaklio „Saulės smūgis“ aktorių įvaizdžio kūrimo. Vėliau moteris debiutavo ir kine – jai buvo patikėta kurti režisieriaus Romo Zabarausko filmo „We Will Riot“ („Streikas“) herojų įvaizdį. Agnė Jagelavičiūtė yra išleidusi tris kulinarines knygas, išbandžiusi televizijos laidų vedėjos vaidmenį, vedė informacinį šou „Paparacai.lt“, „Aš stilistas“, „Žvaigždutės“, pokyčių laidą „Grožio fabrikas“ ir dalyvavo įvairiuose kituose projektuose.