„Dabar dažnai tenka, kaip ir neretam lietuviui, keliauti. Nuo nepriklausomybės atgavimo pradžios, ko gero, pusė žmonių, kurie net nebūtų pagalvoję apie keliones ir išmaišymą pasaulio skersai ir išilgai, dabar ne tik keliauja, bet ir dažnai užsienio kalba kreipiasi į anūkus“, – šypteli pašnekovė.
Raimonda, kalbėdama apie tautiečius, mielai norėtų paneigti vyraujančius mitus. Vienas iš jų – esą Lietuvą plačiajame pasaulyje mažai kas ir težino.
„Tiek keliaujant, tiek gyvenant tarp Airijos ir Lietuvos nei karto neteko sutikti žmogaus, kuris nežinojo tokios šalies, kaip Lietuva. Bet tai, matyt, labai priklauso ir nuo kontingento, tarp kurio sukiesi. Juk yra ir tokių žmonių pas mus, kurie nesidomi ir nenori pažinti kitų kultūrų.
Visai mažai žinantiems apie mūsų šalį, dažniausiai iškyla tokios asociacijos: skaudi sovietinė praeitis, kad Lietuvoje yra labai šalta ir jog čia gyvena gražūs žmonės“, – su Delfi dalijasi dainininkė.
Pasiteiravus, ar per savo gyvenimą jai teko susidurti su stereotipais, Raimonda neslepia, kad jų turi kiekviena šalis, bet svarbiausia – požiūris į tai.
„Manau, patys stereotipai nėra blogai, jei jie nėra negatyvūs. Juk ir mes patys, pavyzdžiui, visiems pažįstamą Ispaniją dažnai asocijuojame su pigaus gero vyno ir saulės šalimi, tikiu, kad jie turi pasiūlyti daug daugiau. Tiesą sakant, man skaudžiau priimti nepelnytą kritiką ar burbėjimą apie mūsų šalį iš pačių tautiečių, ypač gyvenančių svetur. Man tai visada labai rėžia ausį ir skamba kaip išdavystė“, – neslepia žinoma lietuvė.
Skirtinguose pasaulio kampeliuose pabuvojusi Raimonda tikina dar kartą įsitikinusi, kad lietuviai yra kukli ir neretai save nepelnytai nuvertinanti tauta.
„Esame kuklumo įsikūnijimai. Jau net mokyklose ar darželiuose būdavo nuolat primenama – kuklumas žmogų puošia, nesigirk, nusižemink iki žemės grūdo ar niekada nepripažink savo gerųjų savybių. Aš su tuo nesutinku, manau, reiktų švęsti ir džiaugtis savo bei šalies pasiekimais. Savigyra ir mokėjimas atskleisti savo pačias stipriausias savybes ar talentus – du labai skirtingi dalykai“, – įsitikinusi dainininkė.
Pašnekovė pasakoja apie vertybes, kuriomis Lietuva tikrai gali didžiuotis. Apie jas atlikėja prasitaria ir kitiems, mūsų šalį tik po truputį pažįstantiems žmonėms.
„Visada kalbu apie mūsų gamtą, Nidą, apie kokybišką maistą bei puikias inovacijas. Jūs nustebtumėte, bet daugelyje Europos šalių iki šiol nėra galimybės atsiskaityti bekontakte sistema ar lengvai kompiuterizuotai užsiregistruoti pas gydytoją internetu. Labai didžiuojuosi, kad esu iš Lietuvos, neperspaudžiu, bet tai pabrėžiu“, – šypteli ji.
„Pamenu, prieš maždaug 15 metų pora pasiturinčių vaikinų iš Azijos buvo labai nustebę, kad mes turime radijo imtuvus, mobiliuosius telefonus. Jie buvo įsitikinę, kad mes neturim nieko! Nemeluosiu, užvirė kraujas, bet mandagiai paneigiau jų įsitikinimus“, – pridurdama nusijuokė Raimonda.
Pasak atlikėjos, tiek gyvendamas emigracijoje, tiek Lietuvoje sutiksi įvairių žmonių, todėl jų skirstymas praranda prasmę. Verčiau branginti tuos žmones, su kuriais gera dalintis ir džiaugsmu, ir vargu.
„Nemažai sutinku lietuvių leisdama laiką Airijoje. Ne paslaptis, kad Airijoje lietuvių bendruomenė yra viena iš didžiausių. Specialiai lietuvių tikrai nevengiu, kaip tik labai džiaugiuosi juos sutikusi. Man nesvarbu žmogaus statusas, jo darbas ar jo tarmė, svarbu, kad jis išliktų žmogumi.
Mane lietuviai užsienyje buvo labai nuvylę, galbūt jie taip pasielgė iš baimės, konkurencijos, nenoro prisileisti, juk visi nuo kažko bėgame. Bet tuo pačiu lietuviai užsienyje tiek man, tiek mano vyrui labai padėjo ir nustebino nuoširdumu. Man visada malonu išgirsti savo kalbą – tiek parduotuvėje, tiek autobuse. Būna, kad ir pati užkalbinu“, – pasakojo R. Masiulytė-Ramchurn.
Jausmais pasidalijusi atlikėja taip pat dovanoja ir savo jautrią dainą – praeityje populiarios grupės „Yazoo“ akustinę kūrinio „Only you“ versiją: