Atsisveikinime apsilankė ne tik žinomi šalies teatro bei televizijos aktoriai – pagarbą velioniui išreiškė ir serialo „Naisių vasara“ mecenatas Ramūnas Karbauskis. Politikas į Prienus atvyko rankose laikydamas baltų rožių puokštę.
„Netekome talentingo aktoriaus ir režisieriaus, draugiško ir nuoširdaus žmogaus Almanto Vaišnio. Su Almantu susipažinau serialo „Naisių vasara“ filmavimo aikštelėje. Bendravimas nenutrūko ir pasibaigus serialo kūrimui.
Šiais metais Almantas režisavo Naisių vasaros teatro spektaklį „Kapitono Kolumbo gimtadienis“. Dalinuosi šio spektaklio nuotrauka, kuri pilna gyvenimo džiaugsmo, režisieriaus dovanoto vaikams. Užuojauta artimiesiems, draugams, kolegoms“, – anksčiau apie aktoriaus netektį kalbėjo R. Karbauskis.
„Naisių vasaros“ aktoriaus Almanto artimieji pranešė, kad su velioniu bus galima atsisveikinti ne tik trečiadienį, bet ir ketvirtadienį.
Karstas bus išnešamas ketvirtadienį 14 val. A. Vaišnys amžinojo poilsio atguls Prienų kapinėse.
Mišios už žinomą aktorių bus laikomos liepos 25 dieną, 8 val. Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje. Artimieji prašo leisti ramiai atsisveikinti su aktoriumi.
DELFI primena, kad „Naisių vasaros“ aktorius netikėtai mirė pirmadienį.
Žinią apie žinomo aktoriaus netektį DELFI patvirtino jo buvusi žmona Jolita Skukauskaitė.
„Taip... Almanto nebėra“, – tepasakė ji.
„Kol kas niekas neaišku“, – DELFI tęsė pašnekovė. Aktorė taip pat pridūrė, kad tokią valandą Almanto netekusi šeima prašo visuomenės supratimo, gerbiant jų netektį ir ramybę.
Kartu su buvusia sutuoktine A. Vaišnys susilaukė dukros Mortos. Nors poros keliai išsiskyrė, jiedu palaikė šiltus santykius.
Praėjus dienai po nelaimės portalas lrytas.lt skelbė, kad susisiekus su aktoriaus mama Alma Vaišniene, moteris atskleidė nuo ko mirė jos sūnus.
„Gydytojai parašė, jog mirė nuo širdies veiklos sutrikimo. Daugiau tikrai nieko nenorėčiau komentuoti“, – naujienų portalui sakė aktoriaus mama.
Žinomas aktorius mirė sulaukęs 47-erių metų. Seriale „Naisių vasara“ A. Vaišnys nuo 2009-ųjų atliko Giedriaus vaidmenį.
2002-aisiais A. Vaišnys baigė Lietuvos muzikos akademijos Aktorinio meistriškumo katedrą, vadovaujamą A. Latėno ir A. Savickaitės. Filmavosi Lietuvos televizijoje ir kino studijoje. 2003-aisiais priimtas į Juozo Miltinio dramos teatrą aktoriumi.
2005-aisias filmavosi režisieriaus Takayoshi Watanabe kurtame filme „Nippon no Shindorâ: Sugihara Chiune monogatari“, o 2015-aisiais – Alvydo Šlepiko režisuotame filme „Kunigo naudą velniai gaudo“.
Bičiuliai gedi talentingo draugo
Buvę žinomo aktoriaus kolegos ir bičiuliai sakė, jog žinia apie A. Vaišnio mirtį juos pasiekė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Daugelis sakė, jog sunku patikėti baisia žinia ir kolegą prisiminė tik gražiausiais žodžiais.
„Labai liūdna ir netikėta, nes netekome puikaus žmogaus ir aktoriaus. Su Almantu susipažinome ir kaip kolegos pradėjome kartu dirbti nuo pat pirmojo „Naisių vasaros" festivalio sezono. Jis tikrai pasižymėjo stropumu ir talentu. Jis buvo mėgiamas režisierių ir puikiai tvarkėsi su jam skirtu vaidmeniu. Tik gražiais žodžiais ir gražiais prisiminimais galiu jį prisiminti", – kalbėjo žinomas aktorius ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys.
Anot A. Žvinio, su kolega tenka atsisveikinti pačioje jo brandoje ir žydėjime. „Pats šią žinią išgirdau iš žiniasklaidos. Tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Liūdna ir tai, kad paskutinį kartą bendravome prieš beveik mėnesį, nes jis teikė pasiūlymą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre statyti vaikišką spektaklį ir kaip tik apie tai diskutavome. Pakankamai ilgai telefonu kalbėjome apie pjesę ir patį sumanymą.
Ši medžiaga susišaukė su įvykiais, nes jis ir su vaikais norėjo kalbėti apie gyvenimo ciklus, nes gyvenimas susideda iš pavasario, žydėjimo, brandos ir rudens, kai krenta medžių lapai ir tenka su kažkuo atsisveikinti. Jis norėjo kalbėti apie esminį gyvenimo ciklą.
Planavome susitikti po atostogų ir prie kavos puodelio aptarti šiuos visus gražius planus. Šiaip Almantas buvo santūrus, susikaupęs ir niekada neužsiiminėdavo pašaliniais dalykais. Jis buvo tobulas aktorius-kareivėlis pačia geriausia prasme", – sakė jis.