Kaip nurodo naujienų portalas kauno.diena.lt, E. Strasevičiui iš pradžių grėsė laisvės atėmimas iki 15 metų, tačiau atsižvelgus į jo atsakomybę lengvinančias aplinkybes, nuspręsta paskirti kitą bausmę.

Vyras savo kaltę pripažino ir atskleidė, kad minėtas psichotropines medžiagas įsigijo ne platinimui, o savo reikmėms.

Todėl E. Strasevičiui siūloma skirti laisvės apribojimą dvejiems metams. Per šį laikotarpį jis būtų įpareigotas namuose likti nuo 24 iki 6 val.

Be to, vyras prašė švelnesnės bausmės, kuria jam laisvė būtų apribojama tik vieneriems metams.

Tuo metu Arūnui Stepučinskui prokuroras pasiūlė kiek griežtesnę bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams. Jam šioje byloje buvo inkriminuojamos 42 nusikalstamos veikos.

Minėtasis naujienų portalas taip pat rašo, kad sutuoktinius D. ir V. Šliažus pasiūlyta atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sūnaus bei draugės teisininkės laidavimą vieneriems metams ir be užstato.

Galutinį nuosprendį ketinama skelbti gruodžio 28-ąją.

Kratos metu rado krūvas tuščių receptų blankų

Delfi primena, kad Kauno apygardos teisme buvo nagrinėta baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai disponavus labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų pareikšti praeityje ne kartą teistam atlikėjos Džordanos Butkutės sutuoktiniui E. Strasevičiui.

Kartu su juo į teisiamųjų suolą sėdo šiuo metu jau mediko praktika nebesiverčiantis, į pensiją išėjęs urologas Arūnas Stepučinskas ir jo paslaugomis besinaudojusi sutuoktinių pora.

Ši istorija prasidėjo Kauno policijai gavus operatyvinės informacijos apie galimą prekybą kvaišalais. Atlikę kratą pareigūnai bute, kuriame gyveno mediko A. Stepučinsko dukra, rado krūvas tuščių receptų blankų, patvirtintų šio gydytojo antspaudu bei parašu.

Dž. Butkutės vyras pats sau „paskyrė“ stiprių raminamųjų

Įtariant, jog užčiuopta pogrindinė nelegalios prekybos receptiniais vaistais schema, policijos pareigūnai užklausė visų vaistinių, prašė pateikti informaciją, kokie medikamentai pirkti su šiais gydytojo urologo pasirašytais ir jo antspaudu patvirtintais receptais.

Tada paaiškėjo, jog tarp pirktų medikamentų esama nemažai tų, kurie priskiriami psichiką veikiančių vaistų kategorijai. Teisėsaugininkams toliau narpliojant painią schemą, išsiaiškinta, jog neteisėtai psichotropinių vaistų pirko ir Dž. Butkutės sutuoktinis E. Strasevičius.

Bylos duomenimis, jis nuo 2020 m. 09 mėn. iki 2021 m. 07 mėn. įgijo ne mažiau kaip 25 neužpildytus receptinius blankus, patvirtintus gydytojo A. Stepučinsko antspaudu, dalis jų buvo patvirtinti gydytojo parašu. Įrašęs pageidautino medikamento pavadinimą, kaunietis keliaudavo į vaistinę.

„Delfi“ žiniomis, E. Strasevičius pasinaudodamas suklastotais receptais savo reikmėms pirko stipriai veikiantį triazolobenzodiazepinų grupei priklausantį raminamąjį preparatą.

Kaltino pandemiją ir emocinę būklę

Atlikėjos sutuoktinis neneigė savo kaltės, pripažino, kad stipriai veikiantys raminamieji vaistai buvo reikalingi asmeniniams tikslams. Esą dėl pandemijos nevyko koncertų ir kitų viešų pasirodymų, todėl žymiai sumenko šeimos pajamos, galiausiai išsibalansavo emocinė būklė.

Daugiau galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)