Socialiniuose tinkluose ketvirtadienį D. Zvonkus pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kad jis su lipnia juosta ant kaktos prisiklijavo bananą. Tai – šmaikšti Deivydo reakcija į meninę instaliaciją, už kurią interesantas Niujorke ryžosi sumokėti išties apvalią sumą.
„Naujas įvaizdis! Keliu savo kainą!“, – pasidalijęs nuotrauka socialiniame tinkle Facebook rašė D. Zvonkus.
Nestokodami humoro į tokį kompozitoriaus išstojimą komentaruose atsakė ir jo gerbėjai.
„Plagiatas“, – rašė vienas jų.
„Ne. Tiesiog mada“, – atkirto pats D. Zvonkus.
Į diskusiją įsitraukė ir „Žemaitukas“ Linas Vaitkevičius.
„Aš jau melejono nemokėsiu“, – rašė jis, pademonstruodamas, kad nuotaikinga D. Zvonkaus nuotrauka papuošė jo mobilaus telefono ekraną.
„Tau kažkas ant kaktos! Gyvatė?!“, – po D. Zvonkaus įrašu taip pat šmaikščiai klausė jo kolega Juozas Liesis.
O informacija, kuri dar vakar pasklido naujienų portaluose – tikrai ne pokštas, mat Maurizio Cattelano provokuojantis kūrinys iš tiesų buvo parduotas už milžinišką sumą – keliskart didesnę nei tikėtasi.
Kaip anksčiau buvo rašoma portale „Delfi“, kai M. Cattelanas pirmą kartą pristatė „Komiką“, jis sulaukė didelio atgarsio. Bananas, priklijuotas ant sienos 160 cm aukštyje, tapo parodos žvaigžde. Vieni negalėjo patikėti, kiti buvo sužavėti, o treti pasipiktinę: tai juk nebuvo menas. O gal vis dėlto buvo? Kritikai sako, kad kiekvienas didelis meno kūrinys sukelia ir pyktį. Tai esą lemia objekto, kuris peržengia ribas to, ką laikome normalumu, galia, skelbia ELTA.
Tačiau daugelis kartu pabrėžia, koks absurdiškas ir juokingas yra „Komikas“. Pats menininkas tai prieš kelerius metus viename interviu traktavo kiek kitaip. „Man „Komikas“ nebuvo pokštas; tai buvo nuoširdus komentaras ir refleksija to, ką mes vertiname. Meno parodos susijusios su greičiu ir verslu, todėl aš galvojau: jei turiu dalyvauti parodoje, galėčiau parduoti bananą, kaip kiti parduoda savo paveikslus. Galėčiau žaisti sistemoje, tačiau pagal savo taisykles“, – sakė menininkas.