LNK laidoje „Labas vakaras, Lietuva“ I. Swan prisiminė, kad vasarą spontaniškai nusprendė į smakrą susileisti botulino injekciją, kuri jai sukėlė dalinį veido paralyžių.
„Tai buvo impulsyvus, nelabai apgalvotas sprendimas. Kai pasidalinau visa savo istorija socialiniuose tinkluose, apie tai plačiau buvo galima pasiskaityti ir žiniasklaidoje, iš žmonių sulaukiau labai didelio dėmesio. Jie sakė: „Taigi, Ieva, visi tai žino“. Aš apie šiuos padarinius daug nesidomėjau, nes tai buvo mano pirma injekcija, kuriai nebuvau pasiruošusi, todėl nelabai ir žinojau to šalutinio poveikio“, – sakė I. Swan.
Žinoma nuomonės formuotoja teigė, kad šią injekciją darė klinikoje pas kosmetologę, kuri neturėjo licencijos.
„Todėl dalindamasi savo istorija norėčiau paskatinti merginas – jei nusprendė tai daryti, reikėtų iš pradžių pasidomėti, tai galima padaryti ir internete, ar tas specialistas, pas kurį užsirašėte rytoj daryti procedūrą, turi tam licenciją. Yra labai daug gydytojų, kurie turi medicininį išsilavinimą, bet ne licenciją, todėl tai daro nelegaliai“, – teigė I. Swan.
Anot jos, procedūra, kurią ji pasidarė, buvo ne tik neapgalvotas, bet ir kvailas sprendimas. Žinoma moteris pripažįsta, jog reikėjo daugiau paanalizuoti, viską įvertinti.
„O, pasirodo, mano kosmetologė, pas kurią atlikau šią procedūrą, neturėjo nei medicininio išsilavinimo, nei sertifikato, kad tokias procedūras gali daryti“, – sakė I. Swan.
Anot jos, jau praėjo beveik trys mėnesiai, bet ji vis dar negali normaliai šypsotis, tiesa, jau gali laisvai šnekėti.
„Daugiau mimikuoti, bet pačioje pradžioje, praėjus trims dienoms, kai suleidau botoksą, mano veidas persikreipė, dalis jo nustojo judėti. Tai – paralyžius, ką ir daro botoksas. Kosmetologė jį suleido ne ten, kur turėjo, pataikė į nervą, todėl iki šiol negaliu normaliai judinti apatinės veido dalies“, – neslėpė I. Swan.
Ji atviravo, kad pusantro mėnesio negalėjo dirbti savo įprastų darbų, nors tuo metu jų buvo labai daug.
„Kai kuriuos darbus man pavyko perkelti į kitus mėnesius, bet kai kurių ne, todėl patyriau 10 tūkst. eurų žalą“, – įvardijo žinoma moteris.
Nuomonės formuotoja pabrėžė, kad žmonės, kurie turi didelę auditoriją socialiniuose tinkluose, nori jie to ar ne, daro juos stebintiems įtaką, skatina, pavyzdžiui, nusipirkti tam tikrus produktus, nusikirpti plaukus, arba pasidaryti injekcijas.
„Todėl, manau, kad tokių žinomesnių žmonių pareiga yra šviesti žmones ir ne klaidingai, kad jie nenorėtų savęs tobulinti dar labiau, jei ir taip jaučiasi gerai“, – svarstė I. Swan.
Žinoma moteris pasakojo, kad po to, kai susileido botuliną, kalbėjo ir su širdies draugu, kuris apie procedūrą prieš tai nebuvo žinojęs.
„Jis sakė: „Ieva, ar aš tau mažai sakiau, kad tu graži, ar tu galvoji apie save, kad esi negraži?“ Tuomet pati padėjau apie tai mąstyti. Niekada net nebuvau pagalvojusi, kad esu negraži, neverta. Tačiau, manau, kad tokie žmones, kurie neturi pernelyg didelės savivertės arba pernelyg daug socialiniuose tinkluose mato tobulus žmones, pradeda galvoti, jog norėtų atrodyti panašiai.
Todėl ir dalinuosi šia patirtimi, nes merginos turi susimąstyti, ar joms tikrai reikia tos procedūros, dėl ko joms riekia ir, jei nusprendė tikrai eiti pas specialistą, įsitikintų, jog jis turi visas licencijas. Faktas, kad niekas nežino, kaip po 10 ar 15-kos metų atrodys mergina, kuri pradėjo tai daryti 20-ties, kaip ji atrodys 35-erių. Tikėtina, kad ne taip, kaip mes“, – sakė I. Swan.
Visą pokalbį su Ieva Swan galite matyti čia: