Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Diana papasakojo, kas nutiko vienam iš jos augintinių – šuniui Timui. Pasak magės, pačiame žiemos viduryje jam įsisegė erkė, o augintinis vos išgyveno.
„Tylėjau ilgiau negu mėnesį! Nieko nesakiau, nes nežinojau kaip baigsis ši istorija.
Sausio mėnesį, kai jau buvo šalta ir daug sniego, mūsų šuniui Timukui įkando erkė. Sausį, ar galite įsivaizduoti? Visada naudojau keletą apsaugos priemonių nuo erkių, bet egzistuoja nuomonė, kad žiemą parazitai negresia. Netiesa! Ir štai Jums įrodymas!
Kai tik pastebėjome požymius (nuotaikos pasikeitimas, eisenos sutrikimai ir, kas be ko, tamsi šlapimo spalva), iš karto nuvažiavome pas veterinarę gydytoją Jurgitą. Suleidom injekciją nuo babeziozes. Tačiau nuo erkės nuodų jau buvo prasidėjusios komplikacijos. Kraujo tyrimai buvo kelis kartus žemiau normos. Kepenų būklė kritinė. Šuniuko akys, lūpos, gleivinė pageltonavo. Labai šlykšti spalva! Šuo tik gulėjo ir nekėlė galvos 9 dienas . Mes kas dvi valandas dieną naktį turėjome jį apversti.
Buvo baisu. Ar buvo abejonių, kad išgyvens? Tikrai taip.
Nežiūrint į nieką, nusprendėm, kad jeigu yra nors vienas šansas išgyventi, mes jo nepraleisim! Jurgita sukūrė reanimacijos planą, vaistai, injekcijos, antibiotikai, papildai ir prasidejo kova. Iš švirkšto gėrė vandenį, jogurtą, sultinį. Siusiojo per kateterį. Ir lašelinės! Tai mano mėgstamiausia dalis! Naktimis laukiau iki paskutinio lašo.
Pirmą kartą išbuvau namuose mėnesį, net į parduotuvę nenuėjau. Viskuo rūpinosi vyras. Ačiū, mielasis.
9 dieną pasakiau stop – šuo negali gyventi nejudėdamas! Priėjau prie Timos ir pasakiau: stokis! Einam į lauką. Ir jis atsikėlė! Ėjo sunkiai, bet pats. Pradėjo valgyti sniegą. Mes žiūrejom ir negalėjome patikėti savo akimis.
Taip Timoša po truputį pradėjo sveikti. Reanimacija pavirto į reabilitaciją.
Esu šunininkė su stažu, bet į scenarijų, kad erkės kanda žiemą, netikėjau. Dabar tikiu. Prašau, patikėkit ir Jūs. Taip būna.
Mes ir toliau laikomės gydymo plano”, – rašo Diana feisbuke.