Šiuo metu į užsienį išvykusio ir tik balandį į Lietuvą planuojančio grįžti E. Dragūno administracinio teisės pažeidimo bylą išnagrinėjusi teisėja Virginija Liudvinavičienė paskelbė, kad policijos pareigūnai teisingai atlikėjui inkriminavo pažeidimus. Už jų padarymą teismas nusprendė populiariam atlikėjui skirti 1,2 tūkst. Lt baudą.
Pinigus į valstybės biudžetą E. Dragūnas privalės sumokėti per 40 dienų po teismo nutarimo įsiteisėjimo. Jeigu to nepadarys, baudą bus priversti išieškoti antstoliai.
Skirdamas nuobaudą teismas atsižvelgė į sunkinančią aplinkybę - E. Dragūnas pakartotinai padarė pažeidimą, be to, jis ne kartą baustas už įvairius administracinius pažeidimus.
Teisėja konstatavo, kad 37 metų E. Dragūnas liepos 19 d., apie 13.30 val., Vilniuje, Nemenčinės pl., vairavo autobomobilį „BMW 328”, nors tam neturėjo teisės – Trakų rajono apylinkės teismas jam buvo uždraudęs vairuoti. Be to, teismo teigimu, vairuodamas automobilį atlikėjas rankoje laikė mobilųjį telefoną – už tai irgi baudžiama, net jeigu vairuotojas telefonu ir nekalba.
Priimdamas nutarimą teismas rėmėsi ne tik E. Dragūno, bet ir administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusio policijos pareigūno Deniso Masalskio paaiškinimais. Pastarasis teigė, kad dainininko vairuojamą BMW sustabdė sostinės Nemenčinės pl., kai pastebėjo, jog automobilio vairuotojas mobilųjį telefoną laiko prie ausies.
„Jis iš pradžių sutiko, kad rankoje laikė telefoną, dar paklausė, o ką negalima, bet paskui, kai pasakėme, jog negalima, tai tada ėmė neigti ir aiškino, jog telefoną perdavinėjo šalia sėdėjusiai keleivei, – teigė D. Masalskis. – Jis tikrai laikė prie ausies – už dešimt metrų galiu matyti, kad laikė prie ausies, o ar kalbėjosi, nežinau, todėl ir parašėme, kad laikė rankoje“.
Pareigūnas sakė, kad iš pradžių E. Dragūnui buvo surašytas protokolas tik dėl neteisėto kalbėjimo telefonu, tačiau vėliau, paaiškėjus, jog jis neturi teisės vairuoti, šį dokumentą anuliavo ir surašė naują pažeidimo protokolą. Jį policininkams pavyko įteikti tik lapkričio 22-ąją.
E. Dragūnas neigė jam inkriminuotus pažeidimus, aiškino, jog turi pusės milijono kainuojantį automobilį, todėl jam net nebūtina rankoje laikyti telefono.
Nemalonumų E. Dragūnas sulaukė po to, kai Trakų teisme dėl greičio viršijimo iš jo mėnesiui buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas. Pasibaigus nuobaudos terminui „Selas“ neskubėjo atsiimti naujojo dokumento, o gatvėmis važinėjo be pažymėjimo – jo vairuojamą visureigį pareigūnai sustabdė liepą.
E. Dragūnas aiškino, kad policijos pareigūnai jį persekioja – esą kartą važiuodamas į namus padarė pažeidimą, jį matė policininkai.
„Kartą turėjau tokį atsitikimą, policininkų stovėjimo vietoje padariau pažeidimą, jie manęs paprašė kyšio, pažadėjau duoti, nuvažiavau iki namų ir neišėjau – nuo tada jie manęs laukia, ieško“, – teisme dėstė „Selas“.
Jis tikino, kad yra persekiojamas pareigūnų, kuriuos išvadino kyšininkais. Teisėjos paklaustas, kodėl taip jis negražiai kalba apie policininkus, E. Dragūnas sakė: „Dėl požiūrio, galvoju, kad policijoje yra reketas, dirba banditai, ima kyšius, reikalauja kyšių – čia kažkam naujiena, čia kažkas kažko nežino?“.