Sužavėjo skrydis

Panevėžys pasirinktas neatsitiktinai. Čia gyvena bene labiausiai Lietuvoje patyręs oreivis Vidas Sapiega. Jis kartu su žmona Ritma moko Fumito skraidyti.

Be to, Fumito teigimu, bent savaitgaliais iš Vilniaus mūrų norėjosi ištrūkti į gamtą. Paklaustas, kodėl pasirinko būtent oro balionus, atvykėlis iš tolimosios Japonijos sakė, jog jie sužavėjo vos pamačius.

"Taip iš arti oro balionus pamačiau tik Lietuvoje. Skrydis kitoks nei skrendant lėktuvu. Čia jauti vėją, pats valdai", - aiškino Fumito.

Sunkiausia pajausti

Norint gauti licenciją, reikia mokytis teorijos. Be to, savarankiškai oro balionu reikia praskristi 12 valandų. Pasak V.Sapiegos, tai nėra lengva. Esant sėkmingam sezonui, oreiviams pavyksta paskraidyti tik maždaug 20-30 valandų.

Pradedančiajam, jo nuomone, sunkiausia yra pajausti skrydį savo kūnu, tai yra skristi lygiai. Populiarusis laidos vedėjas mokosi skristi už miesto. Kurioje pusėje - priklauso nuo vyraujančio vėjo. Šį savaitgalį buvo tikėtasi paskraidyti bent pusvalandį, o kol baigsis sezonas - dvi valandas. Tačiau orai buvo palankūs, ir Fumito savarankiškai skraidė beveik pusantros valandos.

Esant nepalankiam orui, mokomasi kitų svarbių dalykų - oro balioną paruošti skrydžiui nuo išpakavimo iki supakavimo.

Domisi miesto istorija

Fumito į Lietuvą atvyko prieš dešimtmetį. Čia studijavo archeologiją. Yra Lietuvos istorijos instituto miesto tyrimo skyriaus laborantas.

F.Tomoi teigimu, istorija ir archeologija domisi nuo pat vaikystės. Ypač susidomėjo Baltijos regionu. Pasak jo, pasirinkta specialybe nenusivylė.

Šiuo metu Fumito Vilniaus universitete lietuvių studentus moko japonų kalbos. Jo nuomone, sekasi neblogai, keli jų net studijuoja Japonijos aukštosiose mokyklose. Atvykęs į Panevėžį taip pat domisi miesto istorija, tikisi pamatyti senąsias miesto vietas.

Kuria naują projektą

Kai LNK televizija pakvietė Fumito dirbti, tai buvo pirmieji jo žingsniai šou versle. Pasak jo, kitą sezoną naujų "Takeši pilies" laidų greičiausiai nebebus. Tačiau rudeniui rengia naują projektą. Naujoji laida turėtų būti panaši į ankstesnę, tačiau filmuojama bus Lietuvoje, skirsis ir laidos stilius. Ar ji pasirodys ekranuose, Fumito teigė dar tiksliai nežinantis.

Netradicinė šeima

Fumito tėtis taip pat dirbo televizijoje, mama - namų šeimininkė. Vyresnysis brolis profesionalus karininkas - lakūnas. Beje, anot Fumito, pagal Japonijos konstituciją jų šalyje armijos negali būti. Yra tik panaši kaip mūsų Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba.

Paklaustas, ar artimieji neprieštaravo jo išvykimui, sakė, jog jo šeima Japonijoje yra netradicinė. Tėvai nebandė atkalbėti, tepasakė: "Važiuok". Vykti į tolimą šalį taip pat sakė nebijojęs. "Neturėjau, ko bijoti. Man buvo tik aštuoniolika. Viskas buvo įdomu", - sakė Fumito.

Vilnius jau per didelis

Atvykus į Lietuvą 1993 metais jaunuolį stebino lėtesnis gyvenimo tempas. Manė, jog Vilnius yra mažas miestas, kuriame nėra net metro. Tačiau ilgainiui nuomonė pasikeitė.

"Dabar Vilnius man per didelis, o ir gyvenimo tempas sparčiai greitėja, ypač prieš stojant į ES", - sakė jis. Šalis japonui patinka, vadina ją gražia. Tačiau Fumito trūksta kalnų. Kol kas išvykti iš Lietuvos jis neketina. "Laikas čia pralėkė kaip akimirka, tačiau dar turiu pakankamai ką veikti", - sakė laidų vedėjas.