Į tokį neeilinį skandalą suskubo sureaguoti ir garsūs Lietuvos žmonės. Atlikėja Donata Virbilaitė atsisuko į mamas ir paskatino ypatingą dėmesį skirti berniukų auklėjimui.
„Kaip gaila, kad tokie dalykai Lietuvoje vis dar nestebina... Susireikšminimas, savanaudiškumas, debiliškas „vyriškas“ ego. Kiek kartų esu susidūrusi su panašaus tipo situacijomis, dažnai sulaukdavau pasakymo „aj, duok durniams kelią“. Nu bet kodėl mes tiem durniam turim duot kelią? Kad jie bujotų? Tada tik durniai ir liks! Mamos, kurios auginate mažus vyrukus – mokykit pagarbos kitam, ypač moteriai, nesvarbu, ant kurio laiptelio jie beatsisėstų“, – pažymėjo Donata.
Į situaciją sureagavo ir dekoratorius Mantas Petruškevičius.
„Just wow! Kaimo lygio liurbiai užima tokias pareigas? Paskaičius darosi GĖDA, kad taip gali vykti šio renginio kontekste. Lietuvos čiuožimo federacija I Lithuanian Skating Federation – tiesiog apstulbimas!“, – piktinosi floristas.
Tuo tarp atlikėja Viktorija Mauručaitė įsitikinusi – padėti gali tik viešumas.
„O už gražaus šydo – labai liūdna istorija.
Autorei siūlau netylėti ir su advokato pagalba kreiptis į policiją ir žiniasklaidą. Jokie vadovai ar ponai negali taip elgtis!“, – rašė V. Mauručaitė.
Žinoma žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė tvirtina, kad svarbu palaikyti žmogų, kovojantį su galingesniais už save.
„Dalinuosi šia istorija, nes tikiu, kad palaikymas yra labai svarbus kovojančiam su galingesniais, kovojančiam už tiesą, teisingumą ir pagarbą kitam.
Tiek daug kalbame šiomis dienomis apie laisvę, apie augančią ir bręstančią mūsų visuomenę, kurioje vis dar vyksta tokie dalykai…
Dalinkimės ir palaikykime nebijančius kalbėti“, – skatino Živilė.
Socialiniame tinkle „Facebook“ čempionate dirbusi Kaja Elena šeštadienį pasidalino įrašu, kuriame teigia, jog renginio metu grubiu elgesiu pasižymėjo sporto žurnalistas Ervinas Kvitkauskas ir Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentas Vytautas Jasutis. Pranešime teigiama, jog Kaja Elena buvo išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kuomet susiginčijo su E. Kvitkausku, kuris esą trukdė darbui.
Vėliau konfliktas įsiplieskė tarp merginos ir LČF prezidento V. Jasučio, kuris pareikalavo atiduoti akreditaciją. Konflikto metu, anot merginos, sklido necenzūrinė leksika iš pačio E. Kvitkausko.
Pilną Kajos Elenos įrašą galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Feminizmas“. Čiuožimo federacijos vadovas kaltinimus vadina provokacija.
„Tai visiška provokacija. Ji atsidūrė ant teisėjų platformos, kurioje negalėjo būti jokių pašalinių žmonių. E. Kvitkauskas paprašė palikti platformą ir paprašė parodyti akreditaciją. Ji nenorėjo parodyti jos, tad automatiškai buvo išprašyta iš arenos. Teisėsauga įvertins situaciją, buvo atvykusi policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas, juk padarytas viešosios tvarkos pažeidimas. Viskas vyko atviroje erdvėje, matė tūkstančiai žiūrovų, yra arenos kameros, kurios fiksavo tą situaciją. Reikėjo būti drąsiai, kad darytum tokį pareiškimą tikintis, kad niekas nieko neišsiaiškins. Mano pozicija buvo paprasta – nutraukti jos akreditaciją, kuri iš esmės ir negaliojo arenoje, nebuvo laiko kažką aiškintis“, – kalbėjo V. Jasutis.
Tuo tarpu švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas tikina, jog situaciją reikia kuo skubiau ištirti. Pasak jo, pasitvirtinus čempionate dirbusios moters liudijimui, turi būti nedelsiant priimti griežti sprendimai smurtautojų atžvilgiu.
„Reakcija į bet kokias smurto apraiškas turi būti greita, giežta ir principinga. Tokia yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pozicija“, – sekmadienį įraše „Facebook“ dėstė G. Jakštas.
Ministras galimo smurto aukas ragina netylėti ir kreiptis į atitinkamas institucijas.
„Kaip visuomenė jau esame stipriai pažengusi pirmyn, nes tokios istorijos nebenutylimos, o drąsiai keliamos viešumon. Drąsinu visas galimo smurto aukas netylėti, kreiptis į institucijas ir įsitikinti, kokios didelės pagalbos sulauksite ir iš žmonių, ir iš atsakingų organizacijų“, – rašė G. Jakštas.