Medicinos paslaugų kabineto „Imunoprofilaktikos tarnybos“ vadovei Margaritai Jadvygai Malukienei dukros sveikatą patikėjusi verslininkė gana sunkiai įtikino teisėsaugą pasidomėti medikės veikla. Prasidėjus tyrimui ėmė aiškėti, kad „Imunoprofilaktikos tarnybos“ vadovė dirbo be licencijos, tad pati net negalėjo suleisti vaistų paauglei D. Bosas dukrai.
Medikė atkakliai gynėsi, kad nusikaltimo žmogaus sveikatai ji nepadarė ir tikrai suleido Žmogaus papilomos viruso vakciną „Silgard“, už kurią jai ir buvo sumokėta. Teismas paskelbė, kad tiksliai įrodyti, kokius skiepus leido M. J. Malukienė, nėra galimybės. Visgi medicininė veikla neturėjo būti vykdoma ir medikė pripažinta kalta dėl neteisėto vertimosi profesine veikla. Teismas paskelbė, kad medikei skirta solidi bauda ir areštuojamas jos bei įmonės turtas.
M. J. Malukienės turtas, anot teismo, įgytas neteisėtai, nes ji ne tik žinojo, kad būtina įgyti licenciją, bet dėl to net buvo įspėta, tačiau vis tiek vykdė neteisėtą veiklą. Iš medikės ir įmonės konfiskuota per 507 tūkstančių eurų siekianti suma.
„Ar įmanoma nuslėpti pusę milijono? Nesąmonė, – po teismo sakė nuteista medikė. – Tie žurnalai, apie kuriuos kalba, nėra būtini. O vakcinos visos yra registruojamos. Panašu, kad čia neskiriama pajamų nuo pelno, juk aš negaunu pinigų už skiepijimą, dar ir sumoku už vakcinas.“
Medikė tikina, kad ją sunaikino konkurentai, esą pati ji vykdė teisėtą veiklą. Anot jos, neturint licencijos neįmanoma nupirkti vakcinos.
D. Bosas po tokio teismo sprendimo sako, kad ji padarė paslaugą valstybei, tačiau nei ji, nei jos dukra, nei kiti nukentėjusieji nebuvo apginti.
Anot valstybinį kaltinimą palaikiusios prokurorės, ji nesutinka, kad žmonės, kurie buvo skiepyti, nėra pripažinti nukentėjusiais.
Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų.