Pirmadienį „Delfi“ dalijosi pirmuoju išsamiu E. Bžesko interviu šia temą, kurį skaitykite paspaudę čia.

„Pasidomėjus tokiu skundu ir išnagrinėjus šią situaciją, kilo noras pasidomėti, ką reiškia ir iš kur kilęs pavadinimas „šeškės“. Pasirodo, jų pačių pavadinimas kelia pagrįstų teisinių klausimų. Pasiaiškinus su Valstybine lietuvių kalbos komisija, paaiškėjo, kad tokie žodžiai kaip „šeškės“, „septinkės“, „aštunkės“ ir t.t. neatitinka valstybinės kalbos vartojimo reikalavimų ir negalėtų būti registruojami Lietuvos prekių ženklų registre kaip prekių ženklai, nes tai bendrinėje kalboje nevartojami žodžiai. Bendrinėje kalboje turėtų būti sakoma: „šešakė, septynakė, aštuonakė“, – komentavo teisinių paslaugų grupės METIDA, kuri specializuojasi prekių ženklų apsaugos srityje, advokatas Erikas Saukalas.

„Kadangi terminas „Šeškės“ yra žargonas ir skolinys, neatitinkantis norminės lietuvių kalbos standartų, kuriais siekiama išlaikyti kalbos grynumą ir vengti svetimžodžių bei žargonizmų, pateikėme prašymą pripažinti prekių ženklo registraciją negaliojančia“, – toliau dėstė advokatas E. Saukalas.

Karina Krysko

Vienintelė likusi grupės narė Nijolė Pareigytė primena, kad „69 Danguje“ narės buvo dažnai neoficialiai vadinamos „šeškėmis“. Pavadinimas „Šeškės“ yra trumpinys, kilęs iš pirmojo skaičiaus „6“ buvusios grupės pavadinime, rašoma pranešime spaudai.

E. Bžeskas neslepia apmaudo. „Orginalus pavadinimas, kuris veikia 20 metų, turi gintis prieš „piratinius“ veiksmus bandant pasisavinti ženklą kitu pavadinimu, kuris kelia asociacijas su originalu. Pabrėžiu, kad Karina Krysko bandė oficialiai kėsintis į originalaus ženklo nuosavybę, bet po įmonės „TV Komanda“ pretenzijos savo ketinimus atsiėmė. Akivaizdu kad „ Šeškės“ bando kenkėjiškai susidoroti su gerai žinomu pavadinimu, kuris jas pačias 20 metų maitino. Tai standartinė situacija visame pasaulyje, žinomi ženklai nuolatos kovoja su padirbamais gaminiais.

Šiuo atveju „Šeškės“ yra „69 danguje“ kopija, kuria naudojantis siekiama pasisavinti ne savo turtą ir visais įmanomais būdais suklaidinti klausytojus – privilioti publiką į neteisėtai vykstančius ir ateityje skelbiamus koncertus, pažeidžiant galiojančią sutartį su „TV komanda“.

Savo turui be jokių skrupulų naudoja pavadinimą „Velniškas greitis – 20 metų“, kuriuo buvo pavadintas sėkmingas „69 danguje“ koncertas Kauno arenoje. Juk taip yra klaidinami klausytojai. Naujai grupei kokie 3 mėnesiai, tai apie kokius 20 metų gali būti kalba?“ – retoriškai klausia prodiuseris.

Goda Alijeva, Karina Krysko, Ingrida Martinkėnaitė

E. Bžeskas atkreipė dėmesį, kad „Šeškės“ šalia savo grupės pavadinimo naudoja stilizuotą skaičiaus „69“ į šoną pakreiptą vizualizaciją, tokiu būdu siekdamos parodyti ryšį su savo ankstesne veikla ir nesąžiningai pasinaudoti grupės „69 danguje“ populiarumu.

Prodiuseris, paklaustas, ko toliau tikėtis iš šio skandalo, atsako šmaikštaudamas: „Noriu rekomenduoti „šeškėms“ paklausyti advokato Eriko Saukalo rekomendacijos ir kuo skubiau patentuoti pavadinimus „šešakė, septynakė ar aštuonakė“.

Jei rimtai, kol kas sunku prognozuoti, kas čia bus. Man pačiam jau darosi įdomu. Laukite tęsinio. Na, o grįžtant prie pavadinimo, siūlau visiems smagiai paklausyti grupės „Mėsa“ dainos „6 nebūsiu“ ten viskas pasakyta“, – paragino E. Bžeskas.

„Šeškės“ neseniai lankėsi laidos „Delfi premjera“ studijoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)